عناوین مهم :
۲ میلیون اشتغال ناقص داریم - تعداد بیکاران مطلق ۳.۲ میلیون نفر به نقل از صدا و سیما، امیدعلی پارسا گفت:  بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران، در سال ۱۳۹۶، نرخ بیکاری ۱۲.۱ درصد و سهم اشتغال ناقص از اشتغال کشور ۱۰.۴ درصد بوده است.رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه مرکز آمار تعریف کار را بر اساس استانداردهای ..
جدول حقوق و مزایای کارگران در سال۹۷ همه کارکنان تحت پوشش قانون کار مشمول مصوبه هفته گذشته شورای عالی کار در خصوص افزایش دستمزد می شوند. بر اساس مصوبه شورای عالی کار دستمزد سال جاری برای دو گروه از کارگران یعنی «کارگران حداقلی بگیر» و «سایر سطوح مزدی» متفاوت است.بر اساس این گزارش، حدود..
هدفونی که خرخر کاربر را هشدار می دهد به نقل از نیواطلس، در سال های اخیر گجت های مختلفی برای از بین بردن صدای خرخر  ساخته شده است. به عنوان مثال هدفون هایی به نام Sleepbuds طراحی شده اند تا صدای خرخر را مسدود کنند. اکنون هدفونی جدید ساخته شده که از خرخرکردن کاربر جلوگیری می کند.کار..
امکانات رایگان زیرساختی در اختیار پیام رسانهای بومی قرار گرفت به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت صادق عباسی شاهکوه گفت: در راستای حمایت از کالا و خدمات داخلی، شرکت ارتباطات زیرساخت هم اکنون امکانات پیام رسان‌های داخلی همچون محل استقرار سرورها، ظرفیت IXP داخلی و پهنای باند و اینترنت را به صورت رایگان فراهم کرده و ..
واکنش صادرکنندگان به دلار تک‌نرخی  ابراهیم جمیلی در جلسه انجمن صادرکنندگان نمونه که با حضور مهدی کسرایی پور، مدیرکل مقررات ارزی بانک مرکزی برگزار شد، گفت: روزی که دلار به نرخ بالاتر از ۶ هزار تومان رسید، هم خریدار و هم فروشنده ناراضی بودند، بنابراین هیچ کس از افزایش جهش‌گونه نر..
اظهار قبل از ورود کالا در گمرکات فرودگاه امام و انزلی عملیاتی شد به نقل از گمرک، با عملیاتی شدن این امکان در سامانه تجارت فرامرزی گمرک صاحبان کالا ، تجار و شرکت های حمل و نقل می توانند پیش از ورود کالا به این گمرکات محموله های خود را در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی اظهار کنند. پیش از این اظهار قبل..
بازارهای جدید برای صادرات LPG به نقل از شرکت ملی گاز، محمدعلی براتی، در حاشیه سومین کنفرانس LPG شرکت که دیروز و امروز (سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ فروردین) در تهران برگزار شد، گفت: تمامی ماموریت‌هایی که از سوی شرکت ملی گاز برعهده شرکت بازرگانی گاز در زمینه صادرات LPG گذاشته شد، ب..
خطوط لوله قدیمی نفت بازرسی و تخلیه می‌شوند به نقل از وزارت نفت، سیدپیروز موسوی گفت: بازرسی و تخلیه خطوط لوله دریایی کشور که در زمان جنگ تحمیلی عهده‌دار صادرات نفت کشور بودند یکی از اهداف اصلی این شرکت در حوزه عملیات فنی و مهندسی در سال جاری است.وی با بیان این‎که این عملیات بسیار پیچیده است و..
جدول حقوق و مزایای کارگران در سال۹۷/مزد خود را چگونه محاسبه کنیم؟ همه کارکنان تحت پوشش قانون کار مشمول مصوبه هف..
افزایش ۱۲.۵ درصدی نرخ کرایه‌های تاکسی و بلیت اتوبوس محمد علیخانی با اشاره به جزئیات جلسه کمیسیون ..
مالیات کارمندان در سال ۹۷ چقدر است؟ +جدول طبق بند ب تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور میزان معافیت مالیات بر درآمد حقوق بگیران ماهانه  ۲۳ میلیون ریال و با ضرایب مختلف در نظر گرفته شد. فرمول محاسبه مالیات اینگونه است که حقو..
جزییات اولیه بزرگترین پرونده قاچاق خودرو اواخر سال گذشته موضوع ثبت سفارشهای شائبه‌دار و فاقد اصالت برای نخستین بار از سوی مرکز حراست وزارت صنعت رسانه‌ای شد. تا ابتدای سال جاری جزییاتی از ثبت سفارشهای جعلی برای واردات خودرو از سوی ..
ایران چقدر بدهی خارجی دارد؟ شاخص های عمده اقتصادی منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان میدهد، تراز حساب جاری خارجی 9 ماهه سال 96، 10914 میلیون دلار و تراز بازرگانی (حساب کالا) رقم 16369 میلیون دلار بوده است. بر این اسا..
دو پیش‌شرط توفیق ارز تک‌نرخی شده حسین صمصامی با اشاره به اجرای سیاست یکسان سازی نرخ ارز از سوی دولت، گفت: نرخ اعلامی از سوی دولت مطابق فرمولی از اقتصاد بوده و نسبت به آن محاسبه و اعلام شده؛ اما باید دید آن فرمول چیست و آیا و..
تاریخ واریز «یارانه» فروردین ماه براساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، هشتاد و ششمین مرحله یارانه نقدی مربوط به فروردین ماه سال جاری، ساعت 24 امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. طبق اعلام این سازمان، مبلغ ی..
رشد بالای واردات برنج در سال۹۶ +جدول بررسی آمارهای تجارت خارجی در 12 ماه سال 96 نشان می‌دهد در این مدت، یک میلیون و 293 هزار تن برنج وارد کشور شده است که به لحاظ وزنی نسبت به سال 95  رشد 54 درصدی داشته است. بر این اساس..
معامله ۷ میلیارد سهم و حق تقدم در بورس به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، از ابتدای امسال تاکنون، در مدت ۱۱ روز معاملاتی تعداد ۷ میلیارد و ۸۶۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۶ هزار و ۶۰۲ میلیارد ریال در ۵۷۰ هزار و ۹۰۹ دفعه در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفته است.همچنین بررسی مع..
بازداشت ۱۲ تن از فاش کنندگان اطلاعات اپل به نقل از بلومبرگ، اپل در یادداشتی به کارمندان درباره نشت اطلاعات داخلی به رسانه هشدار داده است. همچنین در یادداشت ذکرشده تاکنون ۱۲ نفر از افرادی که اطلاعات را فاش کرده اند، بازداشت شده اند. این یادداشت در شبکه داخلی اپل پست شده است. اپل در یاد..
هدف‌گذاری حمل ۸۲ میلیون تن بار در ۹۷ - زیر ۷۷ میلیون تن زیان ده است به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی با اشاره به توفیقات شرکت راه آهن در سال گذشته افزود: به نظر می رسد با توجه به شرایط سخت اقتصاد کشور در سال ۹۶، این توفیقات ارزشمند تر است.وی با تاکید بر اینکه راه آهن از سالهای ۹۳-۱۳۹۲ همواره بخشی از..
نرخ بالای خوراک، علت پایین بودن صادرات برق - زمان را از دست ندهیم پیام باقری، نایب رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران در گفتگو با رسانه ها یکی از دلایل عدم حضور پررنگ ایران در بخش صادرات برق را اختلاف نظر وزارت نفت و نیرو بر سر نرخ خوراک گازی نیروگاههای حرارتی دانست و گفت: نرخ خوراکی که وزارت نفت برای نیروگاهه..