عناوین مهم :
حذف دلار از سیستم گزارشگری گمرک کلید خورد + جدول بررسی جزییات گزارش گمرک از آمارهای تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد برای نخستین بار در این گزارش از ارز یورو برای ارائه آمارهای تجارت خارجی استفاده شده است. هیئت دولت چندی قبل دستگاههای اجرای را ملزم کرد برای سیستم گزارشگری خود در کنار دلا..
جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش قیمت یک‌میلیون و 810 هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم یک‌میلیون و 747 هزار تومان معامله می‌شد. هر قطعه نیم‌بهار آزادی ام..
شرایط فروش ارز مسافرتی تغییر کرد؟ ساعتی قبل در خبری به نقل از مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام شد که شرایط فروش ارز مسافرتی تغییر کرده و از این پس دفاتر مسافرتی این ارز را به متقاضیان می فروشند. مو..
آموزش ایمنی در کشتیرانی فعال‌تر می‌شود به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران محمودرضا حق دوستی در نخستین همایش ایمنی در حمل و نقل دریایی، با تاکید بر اهمیت ایمنی دریایی در قوانین بین المللی، اعلام کرد: با دستور محمد سعیدی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، موسسه آ..
فرانسوی‌ها به راحتی ازسرمایه‌گذاری خودرویی خود در ایران نمی‌گذرند کریستوفر وارد در جمع خبرنگاران با اشاره به علاقمندی شرکت های فرانسوی برای ورود به بازار ایران و ماندگاری در آن گفت: نکته حائز اهمیت در حوزه کاری خودروسازان فرانسوی با ایران علاقمندی است که خودروسازان فرانسوی برای حضور در بازار بکر ایران دارند.مدیر ا..
مشکل تولیدکنندگان بازار کفش تبریز بزودی بررسی می‌شود به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت ،محمد شریعتمداری پیروی بازدید رییس جمهور از بازار کفش تبریز و گفت و گو با تولیدکنندگان  با اعلام این خبر ، افزود: کمک به بهبود وضعیت تولید کفش در این استان از اهداف مهم برگزاری این جلسه است.وزیر صنعت،معدن و تج..
ضرورت های حمایت از کالای ایرانی در صنعت خودرو  امیر عالی زاده در یادداشتی به ضرورت های حمایت از کالای ایرانی در صنعت خودرو پرداخت که در ادامه می خوانید:با وجود اینکه بحث تجارت آزاد در اغلب کشورها مطرح است اما همواره شاهد هستیم که کشورهای مدعی تجارت آزاد به دنبال وضع تعرفه ها و سیاست های حم..
چند درصد بازار پوشاک شامل واردات است؟ مسعود شاه بختی در مصاحبه با رادیو ضمن اشاره به این جمله که در شرایط حاضر بیش از 98 درصد پوشاک وارداتی به صورت غیر قانونی و قاچاق وارد کشور می شود، افزود: کالاهای قاچاق بدون کمترین هزینه راهی ..
صادرات شمش روی به ۱۲ کشور دنیا امیر رحیمی از صادرات شمش روی به بیش از ۱۲ کشور از جمله ترکیه، امارات، کره، ایتالیا، چین، هند و افغانستان خبر داد و گفت: طبق توافق سه‌جانبه توانستیم ۷۰ هزار تن خاک کم‌عیار از معدن انگوران خریداری کنیم که طی روزهای آینده این خاک وارد کار خانه می‌شود.و..
مبارزه سیستماتیک با قاچاق کالا و ارز به نقل از صدا و سیما ، علی مؤیدی خرم آبادی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص نشست مشترک با کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان بازرسی کل کشور، ضمن تقدیر از حضور نمایندگان، گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی با هماهنگی و وحدت، تمام دستگاه‌های مس..
سکه طرح قدیم ۲۰هزار تومان ارزان شد - قیمت یک میلیون و۷۷۲ هزار تومان در جریان معاملات امروز(سه شنبه) بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۵ هزار تومان و طرح قدیم ۲۰ هزار تومان ارزان شد. همچنین هر نیم سکه ۵ هزار تومان و هر سکه یک گرمی ۳ هزار تومان کاهش قیمت داشتند.بر این اساس قیمت سکه طرح جدید ..
واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان پرداخت باقی مانده سود سهام عدالت مرحله تکمیلی آخرین گروه از مشمولان سهام عدالت شامل کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی که به تدریج از آخرین روز کاری س..
آخرین قیمت طلا ، سکه و ارز امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش قیمت یک‌میلیون و 830 هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم یک‌میلیون و 760 هزار تومان معامله می‌شد. هر قطعه نیم‌بهار آزادی ..
ادامه پیش فروش سکه در تمام کشور بعد از اعلام خبر توقف پیش فروش سکه با سررسید یک ماهه در شعب بانک ملی از شهرهای مختلف خبر رسید که تعدادی از شعب این موضوع را بهانه ای برای پایان ثبت نام پیش فروش سکه اعلام کرده اند. یکی از شه..
اشتغال ۷۹۰ هزار نفر در سال ۹۶ بررسی نتایج شاخص‌های نیروی کار در سال ۹۶ نشان می‌دهد نرخ مشارکت اقتصادی یعنی مجموع جمعیت شاغل و بیکار از ۳۹.۴ درصد در سال ۹۵ به ۴۰.۳ درصد در سال ۹۶ رسید تا جمعیت فعال کشور معادل ۰.۹ درصد افزایش..
واکنش صادرکنندگان به دلار تک‌نرخی  ابراهیم جمیلی در جلسه انجمن صادرکنندگان نمونه که با حضور مهدی کسرایی پور، مدیرکل مقررات ارزی بانک مرکزی برگزار شد، گفت: روزی که دلار به نرخ بالاتر از ۶ هزار تومان رسید، هم خریدار و هم فروشنده ناراضی بودند، بنابراین هیچ کس از افزایش جهش‌گونه نر..
اظهار قبل از ورود کالا در گمرکات فرودگاه امام و انزلی عملیاتی شد به نقل از گمرک، با عملیاتی شدن این امکان در سامانه تجارت فرامرزی گمرک صاحبان کالا ، تجار و شرکت های حمل و نقل می توانند پیش از ورود کالا به این گمرکات محموله های خود را در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی اظهار کنند. پیش از این اظهار قبل..
جدول حقوق و مزایای کارگران در سال۹۷/مزد خود را چگونه محاسبه کنیم؟ همه کارکنان تحت پوشش قانون کار مشمول مصوبه هف..
مالیات کارمندان در سال ۹۷ چقدر است؟ +جدول طبق بند ب تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور میزان معافیت مالیات بر درآمد حقوق بگیران ماهانه  ۲۳ میلیون ریال و با ضرایب مختلف در نظر گرفته شد. فرمول محاسبه مالیات اینگونه است که حقو..
ایران چقدر بدهی خارجی دارد؟ شاخص های عمده اقتصادی منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان میدهد، تراز حساب جاری خارجی 9 ماهه سال 96، 10914 میلیون دلار و تراز بازرگانی (حساب کالا) رقم 16369 میلیون دلار بوده است. بر این اسا..