1. مطالب منتشر شده در دسته ی "سلامت"
 آشفته بازار یا شعبه تامین اجتماعی / وقتی سالمندان اهمیتی ندارند

حضور در شعبه 29 سازمان تامین اجتماعی اوضاع آشفته ای را نشان می داد. دیگر دستگاه نوبت دهی به مراجعین کار نمی کرد و تنها اطلاعیه ای بر روی آن درج شده بود که مراجعین باید یا از طریق از طریق USSD با کد دستوری #142* و یا به صورت اینترنتی برای انجا..

ماجرای ارز دارویی بیماران سرطانی/داروهای ایرانی در اولویت هستند

 کیانوش جهانپور، در خصوص اظهارات یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که از عدم تخصیص ارز دولتی برای داروهای وارداتی بیماران مبتلا به سرطان، به مهر، گفت: من متوجه طرح این موضوع از سوی این نماینده مجلس نشدم. زیرا، حداقل مطمئن هستم..

 الزام تمام داروخانه‌ها و شرکت‌های تجهیزات پزشکی به ارایه فاکتور فروش

سازمان غذا و دارو با صدور بخشنامه ای تاکید کرد: همه همکاران حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، ملزم به ارایه فاکتور فروش ممهور به مهر زنده که در آن نوع و شکل اقلام، تعداد و قیمت دارو یا ملزومات پزشکی درج شده است هستند.   متن بخشنامه سازمان غذا و ..

 خبرخوش بیمه سلامت برای خانواده ها

محمد هاشمی سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: با توجه به این امر که نوزادان فاقد شناسنامه و کارت ملی هستند و نمی‌توان برای آنان دفترچه بیمه سلامت صادر کرد؛ این سازمان در جهت حمایت از خانواده‌هایی که فرزند آنان از بدو تولد نی..

 علت ابتلا به تب کریمه کنگو

 کیوان ایلچیان در نشست خبری بیست و نهمین کنگره سالیانه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران در ارتباط با تب کریمه کنگو اظهار داشت: عامل این بیماری نوعی کنه خونخوار بوده و شیوع آن در جنوب ایران، افغانستان و برخی از کشورهای حاشیه‌ای است. وی با..

جوانان از عمده‌ترین قربانیان حوادث هستند

 دکتر علیرضا مغیثی، در نشست خبری روز جوان، افزود: مداخلاتی که در سطح جامعه به منظور ممنوعیت استعمال دخانیات و سعی برای کاهش مصرف آن، کاهش مصرف نمک در اقلام پرمصرف مثل نان و رساندن میزان نمک مصرفی به یک درصد، از جمله این مداخلات است.وی ادامه داد..

۳۶ هزار مبتلا به ایدز در ایران  -   شایع ترین راه انتقال ویروس

دکتر پروین افسر کازرونی در نشست خبری که به مناسبت روز جوان برگزار شد، با اشاره به برنامه استراتژیک کنترل و پیشگیری از ایدز، افزود: این مصوبه، مصوبه شورای عالی سلامت است و براساس آن ۱۱ استراتژی داریم که اولین و محوری‌ترین موضوع آن آموزش است و در همین..

بررسی درمان های مبتنی بر سیستم ایمنی در مقابله با سرطان

دکتر مهدی شعبانی در آستانه برگزاری چهاردهمین کنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران، اظهارداشت: در این کنگره علاوه بر طرح مباحث روز رشته ایمونولوژی، دوره پیشرفته ایمونوتراپی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران و اتحادیه ا..

۴ علامت اصلی تبدیل خال به سرطان   -   ویژگی کرم‌های ضدآفتاب

دکتر یحیی دولتی در کنگره قاره ای درماتولوژی در ارتباط با خال‌های خطرناک در بدن، اظهار داشت: به طور کلی خال‌ها به دو دسته مادرزادی و اکتسابی تقسیم می‌شوند و برخی از آنها ممکن است به سرطان ملانوم که یکی از خطرناک‌ترین سرطان‌ها بوده و درمان مشکلی دارد ..

شیوع هپاتیت C در معتادان تزریقی   -   افراد در معرض خطر هپاتیت B

دکترحسین پوستچی، اظهار داشت: هر ساله سازمان جهانی بهداشت یک روز را به نام بیماری‌های گوارش نامگذاری می‌کند و در ایران هفته‌ای در این زمینه داریم که هر ساله بر روی یک بیماری متمرکز می‌شود و امسال بر روی بیماری هپاتیت ویروسی B و C  متمرکز شده‌ایم..

قانون رحم اجاره‌ای و اهدای سلول جنسی نداریم

دکتر رضا سامانی در آستانه برگزاری کنگره تولیدمثل، اظهار داشت: در برخی از افراد برای تولید مثل لوله های زایا وجود ندارد و عمل تخمک و اسپرم نداریم بنابراین از شخص دیگری که به اصطلاح باروری با دخالت شخص سوم گفته می شود استفاده می‌کنیم. وی با بیان ..

عیوب انکساری و آب مروارید بیشترین علت مراجعات مردم به چشم پزشکان

دکتر محمود جباروند روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری دومین همایش بهاره چشم پزشکی در مرکز همایش های رازی گفت: هدف از برگزاری این سمینار از بین بردن برنامه های موازی در حوزه چشم پزشکی و ایجاد وحدت رویه برای ایجاد تبادل اطلاعات علمی و تجربیات چشم پزشکان با..

تزریق داخل چشمی به کمک افراد در معرض خطر نابینایی می آید

دکتر جلیل قاسمی فلاورجانی در حاشیه برگزاری دومین همایش بهاره چشم پزشکی در مرکز همایش های رازی اظهار داشت: تزریقات داخل چشمی از ۱۳ سال پیش به طور وسیع و گسترده در دنیا و ایران در حال انجام است.این فوق تخصص شبکیه با عنوان این مطلب که تا قبل از تزریق د..

اخذ وجه «خدمات دارویی» در داروخانه ها ممنوع شد

به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، به دنبال شکایت شاکی از مصوبه هیأت وزیران در خصوص ابطال مصوبه شماره ۵۳۷۹/ ت ۵۱۷۰۰ ه مورخ ۹۴/۱/۲۳ هیأت دولت را در خصوص اخذ "مدیریت خدمات دارویی" توسط داروخانه ها که قبلاً تحت عنوان " حق فنی " دریافت می گردید و ..

صافی دیالیز با مجوز مجلس وارد می شود

دکتر سید حسن هاشمی در پاسخ به سئوال نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در خصوص واردات صافی دیالیز، گفت: صافی دیالیز تولید داخلی، مونتاژ است و تولید نیست چراکه مواد اولیه و اجزای آن از خارج وارد می شود.وی افزود: صافی دیالیز، تسویه کننده سم بدن به جای ..

۲۳درصد ایرانی های ۱۵تا۶۴ سال گرفتار یک اختلال روانپزشکی هستند

علی اسدی درخصوص وضعیت سلامت روان در کشور، افزود: در حال حاضر ۲۳ درصد از جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال کشور از یک اختلال روانپزشکی رنج می برند، یعنی از هر چهار نفر در این گروه سنی یک نفر دچار یکی از اختلالات روانپزشکی است، اما این به معنای آن نیست که نسبت به کش..

عوارض استفاده خودسرانه از قطره‌های چشمی  -  سوراخ شدن قرنیه

دکتر محمد زارع جوشقانی در استانه برگزاری همایش بهاره چشم پزشکی در ارتباط با آلرژی‌های چشمی در فصل بهار اظهار داشت: این آلرژی در میان کودکان به ویژه پسرها شیوع بیشتری دارد و از سن ۳ تا ۵ سالگی آغاز و ممکن است به طور متوسط تا ۱۰ سال ادامه داشته باشد.و..

تولید داربست ویژه برای کشت سلول‌های قلبی توسط دانشمند ایرانی

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، قلب انسان طی ۷۰ سال حدود ۲.۵ میلیون بار می‌تپد. گاهی طی دوره‌های انقباض و استراحت، عضله قلب نمی‌تواند این فشار و کشش بیش‌ از حد را تحمل کند و آسیب می‌بیند.اگر سلول‌های ماهیچه قلبی (کاردیومیوسیت) بتوانند ب..

وضعیت اسفبار سزارین در ایران  - تولد ۵۰ درصد نوزادان در اتاق عمل

ناهید خداکرمی در نشست خبری چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل اظهار داشت: انجمن مامایی ایران تلاش کرده همواره در راستای سیاست های جمعیتی کشور، گام بردارد بر همین اساس موضوع سلامت مادر و نوزاد به عنوان شاخص مهم در تولیدمثل از اهمیت ویژه ای برخوردار اس..

ارائه خدمات به بیماران سرطانی در بخش دولتی رایگان است

دکتر قاسم جان‌بابابی در حاشیه بازدید از موسسه محک، افزود: در بیمارستان و موسسه محک مجموعه‌ای از خدمات به صورت رایگان در اختیار بیماران و خانواده‌های آنها قرار می‌گیرد که فراهم کردن چنین شرایطی در بیمارستان‌های سراسر کشور، از آرزوهای ماست.وی ادامه دا..

تبلیغ