عناوین مهم :
عیوب انکساری و آب مروارید بیشترین علت مراجعات مردم به چشم پزشکان دکتر محمود جباروند روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری دومین همایش بهاره چشم پزشکی در مرکز همایش های رازی گفت: هدف از برگزاری این سمینار از بین بردن برنامه های موازی در حوزه چشم پزشکی و ایجاد وحدت رویه برای ایجاد تبادل اطلاعات علمی و تجربیات چشم پزشکان با..
تزریق داخل چشمی به کمک افراد در معرض خطر نابینایی می آید دکتر جلیل قاسمی فلاورجانی در حاشیه برگزاری دومین همایش بهاره چشم پزشکی در مرکز همایش های رازی اظهار داشت: تزریقات داخل چشمی از ۱۳ سال پیش به طور وسیع و گسترده در دنیا و ایران در حال انجام است.این فوق تخصص شبکیه با عنوان این مطلب که تا قبل از تزریق د..
اخذ وجه «خدمات دارویی» در داروخانه ها ممنوع شد به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، به دنبال شکایت شاکی از مصوبه هیأت وزیران در خصوص ابطال مصوبه شماره ۵۳۷۹/ ت ۵۱۷۰۰ ه مورخ ۹۴/۱/۲۳ هیأت دولت را در خصوص اخذ "مدیریت خدمات دارویی" توسط داروخانه ها که قبلاً تحت عنوان " حق فنی " دریافت می گردید و ..
صافی دیالیز با مجوز مجلس وارد می شود دکتر سید حسن هاشمی در پاسخ به سئوال نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در خصوص واردات صافی دیالیز، گفت: صافی دیالیز تولید داخلی، مونتاژ است و تولید نیست چراکه مواد اولیه و اجزای آن از خارج وارد می شود.وی افزود: صافی دیالیز، تسویه کننده سم بدن به جای ..
۲۳درصد ایرانی های ۱۵تا۶۴ سال گرفتار یک اختلال روانپزشکی هستند علی اسدی درخصوص وضعیت سلامت روان در کشور، افزود: در حال حاضر ۲۳ درصد از جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال کشور از یک اختلال روانپزشکی رنج می برند، یعنی از هر چهار نفر در این گروه سنی یک نفر دچار یکی از اختلالات روانپزشکی است، اما این به معنای آن نیست که نسبت به کش..
عوارض استفاده خودسرانه از قطره‌های چشمی - سوراخ شدن قرنیه دکتر محمد زارع جوشقانی در استانه برگزاری همایش بهاره چشم پزشکی در ارتباط با آلرژی‌های چشمی در فصل بهار اظهار داشت: این آلرژی در میان کودکان به ویژه پسرها شیوع بیشتری دارد و از سن ۳ تا ۵ سالگی آغاز و ممکن است به طور متوسط تا ۱۰ سال ادامه داشته باشد.و..
تولید داربست ویژه برای کشت سلول‌های قلبی توسط دانشمند ایرانی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، قلب انسان طی ۷۰ سال حدود ۲.۵ میلیون بار می‌تپد. گاهی طی دوره‌های انقباض و استراحت، عضله قلب نمی‌تواند این فشار و کشش بیش‌ از حد را تحمل کند و آسیب می‌بیند.اگر سلول‌های ماهیچه قلبی (کاردیومیوسیت) بتوانند ب..
وضعیت اسفبار سزارین در ایران - تولد ۵۰ درصد نوزادان در اتاق عمل ناهید خداکرمی در نشست خبری چهارمین کنگره بین‌المللی تولیدمثل اظهار داشت: انجمن مامایی ایران تلاش کرده همواره در راستای سیاست های جمعیتی کشور، گام بردارد بر همین اساس موضوع سلامت مادر و نوزاد به عنوان شاخص مهم در تولیدمثل از اهمیت ویژه ای برخوردار اس..
ارائه خدمات به بیماران سرطانی در بخش دولتی رایگان است دکتر قاسم جان‌بابابی در حاشیه بازدید از موسسه محک، افزود: در بیمارستان و موسسه محک مجموعه‌ای از خدمات به صورت رایگان در اختیار بیماران و خانواده‌های آنها قرار می‌گیرد که فراهم کردن چنین شرایطی در بیمارستان‌های سراسر کشور، از آرزوهای ماست.وی ادامه دا..
۱۴۱۹ تن موادغذایی فاسد و غیر بهداشتی نابود شد سیدرضا غلامی گفت: اکیپ های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت از ابتدای طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط (۱۵ اسفند۹۶) تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری، بیش از ۹۰۴ هزار بازدید از مراکز و اماکن با تاکید بر مراکز و اماکن حساس داشتند.وی اظهار داشت: اکیپ های بازرسی ب..
24 هزار تخت بیمارستانی، دستاورد طرح تحول سلامت است سید حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در آیین افتتاح بیمارستان 172 تختخوابی شهداء قم، افزود: قبل از دولت یازدهم،80 هزار تخت بیمارستانی در کشور فعال بود و اجرای طرح تحول نظام سلامت توانست تخت های بیمارستانی را به میزان چشمگیری افزایش دهد.طرح تحول..
لاریجانی: طرح تحول سلامت نباید مخدوش شود علی لاریجانی روز پنجشنبه در آیین افتتاح بیمارستان 172 تختخوابی شهدای قم، افزود: دولت های یازدهم و دوازدهم اقدام خوب و مهمی در زمینه اجرای طرح تحول نظام سلامت انجام داده اند که البته هنوز همه ابعاد این طرح پایان نیافته و باید از وزارت بهداشت ..
نورهایی که کودکان را نابینا می‌ کند دکتر خلیل قاسمی فلاورجانی فوق تخصص شبکیه، گفت: طی ۶ ماه گذشته موارد متعددی از کودکان را داشته‌ایم که بر اثر بازی با لیزر پوینترها و نگاه به نور لیزری، شبکیه چشم آنها سوخته و بینایی آنها از بین رفته است.وی در ارتباط با استفاده از لیزپوینترها هشدار دا..
پلمب ۲۱۰۰محل غیر بهداشتی سیدرضا غلامی گفت: اکیپ های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت از ابتدای طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط (۱۵ اسفند۹۶) تا پایان روز چهاردهم فروردین ماه سال جاری، ۸۰۶ هزار مورد بازدید از مراکز و اماکن با تاکید بر مراکز و اماکن حساس داشته اند.وی با اشاره به ا..
هلال احمر استان سمنان به ۱۷۱ مورد حادثه امدادرسانی کرد علی یحیایی در گفتگو با رسانه ها ضمن بیان اینکه از تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۶ لغایت چهاردهم فروردین ماه جاری، هلال احمر استان سمنان به ۱۷۱ مورد حادثه امدادرسانی کرده است، ابراز داشت: در مجموع طی این مدت یک هزار و ۸۵۴ نفر دچار حادثه شدند که هلال احمر به همه..
داستان تکراری تعیین تعرفه های پزشکی موضوع تعیین تعرفه های پزشکی، به سوژه ای نخ نما تبدیل شده و جامعه پزشکی نیز تمایل زیادی به اعلام تعرفه ها ندارد و هر کدام از گروه ها و رشته های پزشکی، حق ویزیت خود را بر اساس تعرفه های مصوب دریافت می کنند. در این بین، برخی پزشکان نیز، دست به تغییر نر..
مراجعه ۱۰ هزار تهرانی به مراکز اهدای خون در نوروز دکتر سید مرتضی طباطبایی گفت: در سیزده روز ابتدایی سال ۱۳۹۷، ۱۰ هزار و ۲۲۸ نفر به ۶ مرکز فعال این استان مراجعه کردند و در مجموع ۸ هزار و ۳۶ واحد خون، ۲۷۵ واحد پلاکت و ۱۴۳ واحد پلاسما اهدا شد.وی با اشاره به سهم ۴ درصدی بانوان در ایام نوروز، افزود: نیم..
مضرات خوردن مداوم ماهی طبیعت مطلق ماهی از دیدگاه طب ایرانی سرد و تر است؛ بهترین نوع ماهی, ماهی است که در آب جاری جنب و جوش داشته باشد. ماهی روبیان که به میگو مشهور است، دارای مزاجی گرم و تر است و اگر با روغن ن..
تبعات کاهش تعرفه‌های تشخیصی دکتر محسن بارونی در مورد اینکه تورم حوزه سلامت با تورم عمومی تفاوت دارد، اظهارداشت: تورم به افزایش سطح عمومی قیمت‌ها گفته می‌شود که ممکن است برخی کالاها کاهش و برخی افزایش یابد و به این تغییرات در قیمت کالاها تورم گفته می‌شود که تورم بخش عمومی با بخ..
مراقب مصرف تنقلات باشید دکتر زهرا عبداللهی گفت: ایام نوروز باستانی فرصتی برای بها دادن، به سنن و رسوم گذشتگان است. طبعا رعایت آیین و رسوم مربوط به این روزها ممکن است بر وعده‌های غذایی، مقدار و نوع غذایی مصرفی اثر قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.این متخصص تغذیه افزود: همچنین برخی..