گروه: سایر / بهزیستی
تاریخ : 1348/10/11 03:00
شناسه : 147928

رییس اداره بهزیستی شهرستان ری گفت: تدارکات ضیافت های ماه مبارک رمضان بهزیستی توسط مشارکت های مردمی تامین می شود .


به گزارش آتنا تکیه خبرنگار شهرستان ری شاخه سبز - مینا رجایی در نشست خبری تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان ، با اشاره بر هدف برگزاری مراسم های متعدد ، بیان داشت: ما با ارائه خدمات ضمن برپا نمودن ضیافت زمینه را برای ارتباط و تعامل بیشتر بین خیرین و مددجویان مهیا می سازیم.

رجایی ادامه داد : ماه مبارک رمضان نقطه عطف، جلب و جذب مشارکت های مردمی بشمار می رود. در این ماه می توانیم هم معرف فعالیت های سازمان باشیم و هم فرصت ایجاد کنیم تا نیازمندی های خود را به اشتراک بگذاریم.

رییس اداره بهزیستی شهرستان ری اظهار داشت: عمده فعالیت های بهزیستی در تامین تدارک برنامه های ماه مبارک رمضان با مشارکت های مردمی پیش می رود و به هیچ وجه از اعتبارات دولتی استفاده نمی شود.

وی افزود: در هفته گذشته با تشکیل ستاد ماه مبارک رمضان توانستیم با ارائه گزارش از تعامل و همکاری مراکز مختلف سطح ری در چگونگی برگزاری برنامه ها تصمیم گیری کنیم چون اغلب مراسم ها در ۵ بخش با توجه به ظرفیت خدمات رسانی مراکز مختلف مستقر در منطقه برگزار خواهد شد.

رجایی به جلب مشارکت ها بصورت نقدی و غیر نقدی اشاره کرد و گفت: بعد از مرحله جلب مشارکت ، ما درنحوه ی بهره وری از خیر عام و خیر خاص استفاده می کنیم که در خیر عام نیازهای بهزیستی مطرح می شود و فرد نیکوکار جهت تسریع در روند شرکت دارد ولی در خیر خاص فرد بدنبال هدف ویژه ای خالصانه طرحی را ارائه داده و تامین هزینه می کند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان ری اضافه نمود: نحوه ی جذب مشارکت ها با دسته بندی خیرین در برنامه های ماه مبارک تاثیر بسزایی دارد ولی ما سعی کردیم در برنامه ای منسجم از هر دو خیر استفاده کنیم و به یک اتفاق نظر برسیم تا با برگزاری ضیافت های مختلف و مسابقات فرهنگی - ورزشی بسته به توانمندی مددجویان و معلولان ، خدمتگزار جامعه هدف خود باشیم.


وی خاطر نشان کرد: هر ساله با در نظر گرفتن نیاز مددجویان تحت پوشش با برگزاری مراسم ، تلاش در جذب مشارکت مردمی داریم تا به آرمان های آنان جامه عمل بپوشانیم و امسال نیز با هدف ساماندهی زنان بی سرپرست در راستای اشتغالزایی آنان تلاش خواهیم کرد.


رجایی به میزان ۳۰ درصد رشد جلب مشارکت ها در سال ۹۵ و ۹۶ اشاره داشت و گفت: سازمان بهزیستی تنها متولی سلامت اجتماعی است و بدون مشارکت مردمی در تامین و رسیدگی نیاز های موجود عملکرد بهینه ای نخواهد داشت چون مسائل اجتماعی در زمینه های مختلف تقسیم می شوند و حوزه ی رسیدگی به آن وسیع است.

انتهای پیام 

پاسخی بگذارید