مهماندوست:
تاریخ : 1398/12/21 15:27
شناسه : 240147

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: با وجود کسب مدال طلا در تورنمنت‌های اروپایی امید چندانی به کسب سهمیه المپیک ندارم.

رضا مهماندوست در خصوص حضور تیم آذربایجان در تورنمنت‌های سوئد و هلند اظهار داشت: حدود 10 روز قبل از تورنمنت هلند، در تورنمنت سوئد شرکت کردیم و در آن مسابقات نیز با کسب 6 مدال طلا قهرمان شدیم. تورنمنت اوپن هلند یکی از قدیمی‌ترین مسابقات جهان است که هر سال برگزار می‌شود و خدا را شکر موفق به کسب 4 مدال طلا، 2 مدال نقره و یک برنز شدیم. قرار است بعد از این مسابقات نیز چند روزی در این کشور بمانیم و در باشگاه یکی از دوستان هلندی تمرین کنیم تا بعد از چند روز در تورنمنت بلژیک نیز حضور داشته باشیم.

وی در خصوص لغو مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا که قرار بود در ایتالیا برگزار شود، عنوان کرد: این مسابقات قرار بود در ایتالیا برگزار شود که لغو شد و کشور روسیه جایگزین شد، اما هنوز برگزاری این مسابقات نیز قطعی نیست. قهرمانی اروپا نیز قرار بود بیست روز بعد از مسابقات المپیک برگزار شود که این مسابقات نیز به نظر می‌رسد به تعویق خواهد افتاد.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان در خصوص مشکلات این تیم گفت: اوضاع ما هنوز بهتر نشده است و 10 ماه است که حقوق طلب دارم. بعد سه سال مقداری هوگوی KPMP برای ما تهیه کردند که با توجه به برگزاری مسابقات المپیک با هوگوهای DEDO ما اصلا به این هوگوها احتیاج نداریم. معلوم نیست چه دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که این هوگوها را تهیه کردند که اکثر آنها نیز خراب است.

مهماندوست تصریح کرد: در این مدت حتی یک دلار نیز فدراسیون تکواندو آذربایجان برای ما هزینه نکرده است و هزینه حضور ما در مسابقات اروپایی را نیز کمیته المپیک این کشور پرداخت کرده است. حتی هتلی که برای حضور ما در هلند گرفتند نیز جدا از هتل سایر تیم‌ها بود و یک هتل ارزان قیمت در مرکز شهر گرفتیم. برای حضور در باشگاه دوستم در هلند نیز پول نداشتیم و آنها مجبور شدند برای ما ماشین بفرستند. در حال حاضر در آذربایجان گروگان هستیم تا ببینیم می‌توانیم پول‌های خود را دریافت کنیم یا نه و بعد از المپیک یک تصمیم اساسی بگیریم.

وی در خصوص وضعیت این تیم در کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: وضعیت ما اصلا با المپیک گذشته قابل مقایسه نیست. دوره گذشته المپیک ما تازه با آذربایجان شروع به همکاری کرده بودیم و اینها مدال ندیده بودند و تشنه مدال جهانی و المپیک بودند. بعد از حضور من تمام این مدال‌ها کسب شد و دیگر مانند گذشته تشنه نیستند. در حال حاضر تنها در وزن 80- کیلوگرم، میلاد بیگی موفق به کسب سهمیه المپیک شده است و این شانس را داریم در یک وزن پسران و دو وزن دختران در مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا سهمیه بگیریم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران تاکید کرد: با وجود کسب مدال طلا در تورنمنت‌های اروپایی امید چندانی به کسب سهمیه المپیک ندارم و اوضاع بدتر از این حرف‌ها است که بتوانیم سهمیه کسب کنیم. حتی در المپیک توکیو بعید می‌دانم موفق به کسب مدال شویم. از قدیم گفته‌اند هر آنچه را بکارید، درو خواهید کرد. 4 سال است که با مسئولان فدراسیون تکواندو آذربایجان درگیر شدم و حرص  خوردم، اما شرایط درست نشد و رو به سقوط هستیم. در حال حاضر نیز غیرت ایرانی است که تیم آذربایجان را می‌چرخاند.

مهماندوست در خصوص شیوع ویروس کرونا در آذربایجان عنوان کرد: در آذربایجان نیز کرونا آمده است، اما شرایط مانند کشورمان نیست و اینها خوب شرایط را کنترل کردند. در حال حاضر مدارس و دانشگاه‌ها در آذربایجان تعطیل است و در حال بررسی هستند که بعد از تعطیلات عید نوروز می‌توانند مدارس را باز کنند یا نه. فکر می‌کننم پشت پرده وضعیت کرونا در آذربایجان بدتر از این حرف‌ها است و دولت این کشور در حال لاپوشانی کردن موضوع است. وقتی همه جا تعطیل است، مشخص است که وضعیت وخیم است. حتی در هلند نیز بالای 90 نفر کرونا گرفتند و 4، 5 نفر نیز فوت کردند، اما می‌بینم که هیچ چیز را رعایت نمی‌کنند.

پاسخی بگذارید