تاریخ : 1399/05/13 20:46
شناسه : 398364

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طی 120 روز گذشته از سال جاری 93 هزار و 285 متر مربع از اراضی ملی رفع تصرف گردید و احکام قضائی به ارزش تقریبی 634 میلیارد ریال در این استان اجرائی شد.به گزارش شاخه سبز از استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، اظهار کرد؛ طی 120 روز گذشته اراضی ملی به مساحت 93 هزار و 285 متر مربع پس از تشخیص و شناسایی بوسیله عوامل یگان حفاظت از اراضی این اداره کل رفع تصرف فوری و به بیت‌المال بازگشت داده شد.


وی ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده را 4 هزار و 61 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود : با اقدام به موقع نیروهای پرتلاش گشت حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان اصفهان از ابتدای سال تا کنون  53 مورد رفع تصرف اراضی اجرایی شده است. این اراضی توسط زمین خواران و افراد سودجو تصرف شده بود که در واقع، دست‌درازی به اموال دولتی و بیت‌المال محسوب می‌شود و یگان حفاظت راه و شهرسازی اصفهان با جدیت در این زمینه عمل می‌کند.


قاری قرآن در خصوص  اقدامات قضایی انجام شده گفت: 18 مورد حکم قضایی خلع ید و قلع و قمع در مجموع بیش از 80هزار مترمربع و به ارزش تقریبی634 میلیارد ریال در این استان اجرا شده است.


وی با اشاره به امکان اطلاع دادن موارد زمین خواری و تصرف اراضی دولتی، اعلام کرد: شهروندان اصفهان در صورت مشاهده ساخت و ساز غیر قانونی در اراضی دولتی و ملی می‌توانند مراتب را با یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان از طریق تماس با شماره 1656 در میان بگذارند.


مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: خریداران اراضی و املاک در حومه و حریم شهرستان‌های استان برای اطمینان از دولتی نبودن اراضی ابتدا استعلامات لازم را انجام دهند و سپس با اطمینان از وجود سند، اقدام به خرید کنند.
 


انتهای پیام /

پاسخی بگذارید