تاریخ : 1399/07/7 15:54
شناسه : 398513

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: شهدا مسیر حق را رفتند و ما نیز باید ادامه دهنده راه آنها باشیم.
به گزارش شاخه سبز از استان اصفهان، خط شکنان روزهای جنگ و هشت سال دفاع مقدس امروز در جایگاه‌های دیگری در سطح کشور مشغول ارائه خدمت به هم وطنان هستند، حجت‌الاسلام محمد حسین بلک، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، که دوران نوجوانی و نیمی از دوران جوانی اش را در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل سپری کرده است، او متولد شده در شهر اهواز است و از هر روز جنگ در کشور خاطره دارد.


حجت‌الاسلام بلک که اهواز را در واقع به نوعی منطقه جنگی در جنوب کشور توصیف می‌کند، می‌گوید: در دورانی از دفاع مقدس شهرهای استان خوزستان به منطقه جنگی تبدیل شدند، اهواز در مقطعی محل استقرار یگان‌های نظامی عراق بود، بنابر این به طور کلی کل دوران جنگ را در آن منطقه بودیم و تلاشمان بر این بود که چه با دست پر و چه با دست خالی محدوده را ترک نکنیم. این رزمنده دفاع مقدس 16 ساله بود که جنگ تحمیلی آغاز شد، او درباره روند تحصیلش در آن دوران اضافه می‌کند:  "تازه وارد دوران دبیرستان شده بودم که جنگ آغاز شد، به دلیل ضرورت جنگ سیستم آموزش و پرورش تعطیل و مدارس به سنگرهای مبارزه با دشمن تعطیل شد." او و همراهانش در آغازین روزهای جنگ هیچ سلاحی برای مبارزه با دشمن نداشتند،


حجت‌الاسلام بلک در این باره اظهار می‌کند: در آن دوران کوکتل مونوتف تنها سلاح ما بود که از نظر نظامی هیچ کارایی نداشت اما آنها را در مساجد و پایگاه‌های بسیج آماده می‌کردند و با استفاده از آن از شهر و مرزها دفاع می‌کردند، کم کم اسلحه برای مناطق تامین و برخی از رزمندگان سلاح هایی را داشتند که بلندتر از قدشان بود."


این رزمنده و دیگر دوستانش در دوران جنگ امکان ادامه تحصیل در مدارس را نداشتند و راه دیگری را برای درس خواندن در پیش گرفتند: "همزمان با حضور در جبهه ها درس‌های حوزوی را همراه با اساتیدی همچون آیت‌الله جزایری ادامه دادیم و حتی در میانه یکی از کلاس های درس جنگنده‌های عراقی منطقه را شناسایی کرده بودند و بمباران های شدیدی را داشتند که ما را نیز تحت تاثیر قرار دارد. او که از خانواده شهدا است و دو برادرش را در جبهه‌ها از دست داده است، اضافه می‌کند: برادر بزرگم در عملیات آزادسازی قدس و در سال 1360 ابتدا مجروح، بعد مفقودالاثر شدند، بعد از 9 سال اسارت در کسوت پزشک خدمت رسانی کردند و در نهایت در حادثه‌ای به شهادت رسیدند.  


این رزمنده هشت سال دفاع مقدس می‌افزاید: همچنین در سال 1361 و در عملیات پیروزمندانه فتح المبین را در منطقه عملیاتی شوش داشتیم که در آن عملیات نیز یکی از برادران بنده در سن 14 سالگی که خط شکن هم بودند به شهادت رسیدند.


او با بیان اینکه خط شکن‌ها را با ضد هوایی به سمت پایین گرفتند و بچه های ما را هدف قرار دادند اما فتح الباب خوبی شد و هر چند سختی‌هایی را داشت اما منجر به آزادسازی خرمشهر شد.


او در خصوص تناسب راه شهدا و کسانی که از مال خود وقف می‌کنند، میافزاید: آنچه در قرآن و بر اساس روایات آمده است هیچ مقامی با مقام شهدا و هیچ کاری با کار شهدا قابل قیاس نیست اما می توان از آنها الگوبرداری‌هایی را داشته باشیم اگر از خودگذشتگی که شهدا و رزمندگان ما داشتند در مال انسان تبلور کند همان جهاد است.


حجت الاسلام بلک تصریح می‌کند: همانطور که از جان گذشتن ادامه حیات جامعه‌ای را تضمین می‌کند تقدیم مال نیز در جامعه به سلامت و حرکت جامعه کمک می‌کند، ما امروز درگیر جنگ در مرزها نیستیم اما دشمن مسیر اقتصادی را برای نبرد با ما انتخاب کرده و کسانی که واقف و خیراندیش هستند بر گرفته از روح ایثارگری شهدا است و اگر از مال خود برای خدا بگذریم در واقع جامعه را حفظ کرده‌ایم.


حجت‌الاسلام بلک با تاکید بر اینکه راهی که شهدا آغاز کردند راهی است که در آن مسیر حق را طی کردند، اضافه می‌کند: ما می توانیم در این مسیرها استعدادها و تواناییهای خود را بشناسیم و تعریف کنیم، اما پایان این راه و نتایجی که باید به دست بیاوریم را هنوز تحقق نکرده‌ایم و در واقع در میانه راه قرار داریم.


او می گوید: آنچه که ما در دفاع مقدس به دست آوردیم در واقع در مسیر دفاع از میهمن و دفاع از مکتب عزیزمان بود، ما هشت سال دفاع کردیم، در سوریه و یمن هم امروز این رفتار را می بینیم که الگو گرفته از دفاع مقدس ما بود و امروز شاهد هستیم در مقابل دشمن این ملت‌ها هم بیدار شدند و ایستادگی کردند.


این رزمنده دفاع مقدس تصریح می‌کند: آرمان شهدا نقطه پایانی ندارد و باید در مسیر حق با هر ابزاری راه را ادامه دهیم.انتهای پیام /

پاسخی بگذارید