1. مطالب منتشر شده در دسته ی "یادداشت"
موریانه ی سوء ظن در زندگی مشترک

هدی سادات چاوشی: مضطرب به نظر می رسید، برگه ای در دست داشت و منتظر بود تا نوبتش برسد. آسان نبود، ولی سر صحبت را باز کردم. بیماری که چندین وقت است همه گیر شده؛ "سوءظن نسبت به شریک زندگی" است که طرفین را از ادامه زندگی دلسرد می کند. مادر یک فرزند بود...

چنگال تفرقه افکن استکبار/حمله ی وحشیانه ای دیگر

"قدرت نمایی کور" تروریستها در "رژه اهواز" این بار هم مردم را در بر گرفت. در روز آغازین از هفته دفاع مقدس بار دیگر عده ای جنایتکار که بجز بر هم زدن نظم و آرامش کشور عزیزمان هدفی بیشتر ندارند، در یک برنامه ریزی مسلحانه "همزمان با صدای طبل نظامیان"..

فاصله بین هیات و مسجد

یکی از بنیانهای ترویج کننده ی تقوی و پرهیزگاری مساجد کشور هستند. امام  راحل و بزرگوار ما مساجد را "سنگر" نامیده اند. اما کافی است نگاهی به سنگرهای کشور بیندازیم. سنگرهای پایین شهر – سنگرهای بالای شهر. نگاهی به خیابانهای شهر بیندازیم. خیابانهای ..

والدین دیروز وسالمندان امروز

شاخه سبز  - نه توان حرف زدن داشتیم نه توان راه رفتن. تمام وقت کنارمان ماندند و لباس تنمان کردند و گرسنگی مان را برطرف کردند و هر ترسی را سعی کردند ازما دور کنند و کردند تا بزرگ شدیم و خودمان پدر و مادر شدیم// اما حالا چه؟؟؟ در یک محوطه بسته ای ..

مهمترین کار دولتها

مدتها است که این موضوع از سطح انتظارات جامعه حذف شده است و مردم بیشتر با حذف بخشهایی از حقوق شهروندی مواجه میشوند تا رساندن خدمت به همه ی نقاط کشور. نمونه اش تیرهای برق وسط کوچه هاست. مگر کسی باید بگوید این تیرها را بردارید؟؟؟؟ در برخی از روستاهای م..

نیازهایی که باید مورد توجه قرار گیرد

هدا سادات چاوشی: یک سونگری و گفته های تاکیدی مبنی بر عدم ارتکاب جرم، چیزی نیست که بتوان با آن کام یک جامعه شیرین شود اما اگر مسئولان برنامه ریز در کشور با ارائه یک برنامه ی غنی برای تربیت شخصیتی افراد جامعه، با استفاده از ظرفیت های آموزشی کلان همه گ..

هیچ کجا حالش خوب نیست

هیچ کجا حالش خوب نیستحوادث متعدد... یک روز غم نان و غصه ی عدم اشتغال جوانان، یک روز آمار وحشتناک کاهش سن در مصرف مواد مخدر، یک روز آمار افزایش طلاق و یک روز یک ناظم، یک راننده سرویس، یک معلم، صدای 16 مادر در یک دبیرستان... که تنها بخشی از معضلاتی اس..

پیشگیری مقدم بر درمان است

همیشه شنیده ایم که پیشگیری مقدم بر درمان است و باورمان در این حرف از یادرفتنی نیست، اما شنیدن کی بود مانند دیدن.مادری را دیدم که دیگر معتاد نبود. 30 تا 40 سال بیشتر نداشت، ولی دندان هایش ریخته بود و صورتش دیگر زیبا نبود. دست هایش هم لرزه و لغمه داشت..

موتور سیکلت، مرکبی برای بروز و ظهور

 وضعیت تصادف موتورسیکلت ها به عنوان یکی از معضلات شهری که هزینه سنگینی را به دوش دولت می گذارد، در استان قم از خط قرمز عبور کرده و به حادترین مشکلات اجتماعی در شهر تبدیل شده که گاها به عدم نظارت کافی از سوی خانواده ها و چالش در ضعف آموزشی و فره..

انتصاب در خانه ایثارگران استان تهران

انتصاب در خانه ایثارگران استان تهران:طی حکمی از سوی مشاور عالی ایثارگران کشور معاون و مشاور خانه ایثارگران استان تهران منصوب شدطی حکمی از سوی مشاور عالی خانه ایثارگران کل کشور معاون و مشاور خانه ایثارگران استان تهران منصوب شد. به گزارش  شا..

از ادعای خدمت تا رد پای بدعت

برخورد غیر اخلاقی با اخلاق به اخلاق صدمه میزند. برخورد غیر امنیتی با امنیت به امنیت ضربه میزند. برخورد نا سالم با سلامت به سلامت ضرر میزند. لکن امروزه مشاهده میشود برخی دارند بدعتهایی را  بنیان می نهند و نهادهای مسئول هم در برابر آنها هیچ حرکتی..

لزوم انتقال عوارضی های قم به خارج از  محدوده ی شهری

لزوم انتقال عوارضی های قمبه خارج از  محدوده ی شهریامروزه عوارضی های شهرمان یکی از بخشهای تجاری شهر نیز محسوب میشوند که منظور من این بخش از عوارضی نیست. به عنوان مثال، در اتوبان تهران، مردم هر روز از قم به بهشت معصومه تا شهرک شکوهیه در تردد و رف..

بدون زحمت، با مخاطب خاص

امروزه شغل تکدی گری یکی از فرایندهای دریافت پول بی زحمت است که در واقع متکدیان به ازای نقش های غریبانه خود، به نوعی جهت بازارگرمی و درآمدزایی های کف خیابانی خود دامن می زنند. شاید کمی پذیرفتن این موضوع سخت باشد ولی متکدیان اغلب با بهره گیری..

به بهانه ی  بهار در دیدار از خانه سالمندان

والدین دیروزو سالمندان امروزهر کدام تک به تک به آراستن موهای این افراد پرداختند و بیشتر این حرکت جنبه ایجاد آرامش و القای حسی بود تا کرامت و ارزشمند بودن را القا کند.در این میان مادرانی که به سبب ناراحتی های حاکم در خود و افسردگی و یکنواختی در خانه ..

آب و زندگی

ماهی قرمز(کاراسیوس آراتیس_ Carassius auratus) که آن را ماهی طلایی نیز می گویند از جمله ماهی هایی هستند که توسط انسان می تواند نگهداری شود، که اغلب بدلیل عدم نگهداری مناسب و تغذیه نامناسب و عدم توجه به عوامل آب شامل دمای آب و میزان اکسیژن مناسب..

اهمیت فضای سبز در کاهش آسیب های روانی

امروزه بشر با آلودگی های هوا و زیستی و در واقع با تنش های مختلف عصبی زیادی در مرکز تمرکز فعالیت های روزانه زندگی خود دست و پنجه نرم می کند. همان تنش هایی که ناشی از صنعتی شدن جوامع است و با اغراق می توان گفت که حتی دستیابی به هیمه ی ای..

کلیشه های روزمره علیه زنان...!!!

به گزارش شاخه سبز ـ شما می دانید که به چه دلیل همیشه راستگویی در وعده دادن، به مردان نسبت داده می شود؟ راستش را بخواهید، مردهای زیادی پرحرف و خبرچین هستند و درباره هر چیز بی ارزش و سطحی کنجکاوی کرده و ساعت ها فکر یا زبان شان مشغول می شود اما به این ..

سرکشی

سرکشی دلار و نبود ابزار مهارهمه با هم ریال را مهار کنیم !!!عجب داستانیه این داستان ما که دلار خان یک تنه تخت گاز داره تو اقتصاد ما ویراژ میده و و آژیر به دست ها به گرد پاشم نمیرسن. البته همیشه این سوال در ذهن من بوده که الان دلار داره گرون میشه یا ر..

زبان عشق

زبان عشق آیا می دانید که عشق هم زبان دارد؟آیا می دانید که زبان عشق شما کدام است؟عشق و محبت یکی از اساسی ترین نیازهای عاطفی است. هدف از عشق انجام دادن کاری برای کسی است که بیش از همه دوستش دارید. پس اگر احساس می کنید که خواستار یک زندگی پرشور و جهانی..

خیزش توسعه یافتگی هند در سایه تعادل

هند که زمانی یکی از فقیرین کشورهای جهان به شمار می رفت ولی هم اکنون حرف های زیادی در حوزه های، ژئوپلیتکی, امنیتی و اقتصادی در عرصه های منطقه ای و بین المللی دارد. وقتی که هند در سال  1947 به استقلال رسید با توجه به تجربه تلخی که از دوران استعما..

تبلیغ