اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "یادداشت"
54
حفظ و پاسداشت زبان فارسی زیربنای بقای فرهنگ ایرانی

معصومه نظری - مهم ترین  شاکله ی هویت فرهنگی ما ایرانیان زبان و ادبیات فارسی است که با پیشینه ی هزار و چندصد ساله اش میراث معنوی همه ی اقوام ایرانی در این سرزمین پاک اهورایی به شمار می رود . از گذشته های دور ، همه ی ایرانیان در گسترش  و غنا..

جریان تحریف درصدد القای ناامیدی به مردم است

معصومه نظری - از ابتدای پیروزی  انقلاب اسلامی همواره دشمنان کینه توز جمهوری اسلامی به دنبال آسیب رساندن به کشور و نا امید کردن مردم بوده و هستند.دشمن در این راه نیز از تهدید علیه کشور، تحریم های اقتصادی و ... استفاده کرده اما همیشه شکست خورده ا..

وقتی ترامپ از هژمونِ جمهوریِ اسلامی مطلع است

هدی سادات چاوشی: چندی پیش دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعلام کرد. در فهرستی که روی وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت نام ۹ فرد و ۳ نهاد دیده ‌شد که به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند که بازتاب‌های زیادی..

ما ملت مقاومت هستیم

هدي سادات چاوشيانديشه و صنعت مقاومت، سلاحي قدرتمند و طبيعي از سوي هر ملت مقتدر در مقابل تهديد است تا با منطق و انتخاب از مختصاتِ ترفندها و ترديدافکني‌هاي دشمن مصون بماند که در پي اين مقاومت قطعا امنيتي غني بهمراه خواهد بود.راهبرد اثربخشنيروي مقاومت ..

کارشناس بررسی می کند: خجالت یا خود قضاوتی منفی ؟!

شاخه سبز به قلم فرشته محقق -   آدم با سواد و خوش فکری بود، اما معمولا درجمع خیلی کم حرف بود در زندگی شخصی شکست های زیادی را تجربه کرده بود او یک نمونه آدم خجالتی بود که نتوانسته بود براین مشکل روانی خودش غلبه کند و یا آنرا درمان کند.در کنا..

بدون حمایت از تولید ملی جهشی در تولید رخ نخواهد داد

معصومه نظری- تولید از ریشه لغوی ولد و به مفهوم ایجاد کردن، به وجود آوردن و زایش است که در حوزه‌های مختلف موضوعیت دارد؛ تولید صنایع سبک و سنگین، صنایع و لوازم ساختمانی، صنایع معدنی، مواد کانی و معدنی، صنایع شیمیایی، صنایع نفتی و پتروشیمی، صنایع تبدیل..

زنگ خطر استراتژیک زلزله تهران

معصومه نظری – با وقوع زلزله اخیر تهران در بامداد نوزدهم اردیبهشت ماه بار دیگر زنگ خطر برای کشور به صدا درآمد. زنگ خطری که نیازمند تدبیر قبل از وقوع حادثه غیرقابل جبران است. پیش بینی ها حاکی از وقوع زلزله ای شدید در تهران دارد که آسیب زیادی را ب..

وقتی دست یاری حق از آستین کرونا بیرون بیاید

هدی سادات چاوشی: ساعت 11 شب بود. صدای جیغ آمد. شیشه‎‌های ساختمان تکان خورد. انگار دعوایی در حال اتفاق بود. حتی کمی بعد صدای ناله آمد. صدای موزیک را بستیم. هواکش آشپزخانه را خاموش کردیم. همسایه دیوار به دیوارمان، مجددا تصمیم گرفته بود زنش را کتک بزند..

حمایتگرانی پرمشغله و پرقدرت که در دوران کرونا، کمتر رسانه‌ای شدند

هدی سادات چاوشی: در ایام کرونا، هر روز در هر گوشه از ایران، اخبارهای زیادی را شنیدید که یکی از پرچالش‌ترین آنها، اخبار مرتبط با «حمایت» بود. حمایت‌هایی که یکی می‌نوشت، کمک به نیازمندان و دیگری می‌نوشت کمک به محرومان و جایی دیگر نوشته بود کمک به مستض..

فراز و فرودهای سوگواری در ایام غم‌انگیز کرونا

هدی سادات چاوشی: در ساعات پایانی شب، توسط یک خانوادۀ سوگوار، عضو یک مجلس ترحیم مجازی می‌شوید. هیچ چیزی جای رودررویی را ندارد اما بدلیل انسجام اجتماعی، این فضای مجازی هم می‌تواند مفید باشد. مرد جوان، که تقریبا دو ماه است در قرنطینه خانگی بسر می‌برد و..

سمفونی کرونا

هدی سادات چاوشی  : هنوز در حال نواختن است. از تمام نقاط جهان. کافیست به اینفوگرافیک منتشر شده سازمان بهداشت جهانی، از مبتلایان و فوت‌شدگان دقت کنید. همه چیز از یک سرفه شروع شد. از یک استرسور و خفاش‌. از سوءتفاهمی که دنیا را درام کرد. شبیه همان ..

بيش از د‌‌وماه مشکلي نيست

هد‌‌ي ساد‌‌ات چاوشي: صنعتِ ايران نياز د‌‌ارد‌‌ همچون تفکر و تفقد‌‌ِ هر ايراني به مقامهاي عاليتر برسد‌‌ تا از د‌‌ستگاههايي با راند‌‌مان بالا که د‌‌ر ايران وجود‌‌ د‌‌ارد‌‌ و قاد‌‌ر است هر د‌‌قيقه يک گارد‌‌يل آسيب د‌‌يد‌‌ه را صاف، تابگيري، برسينگ و تمي..

وندال، در انواع مختلف

هدی سادات چاوشی: یک کارشناس رسانه و مطبوعات، خاطر نشان کرد: وندالها با توجه به تحقیقات و پژوهشهای ارائه شده، دچار یک اختلال رفتاری هستند که عمدتا علاقه خاصی به پیوستن به جریانهای اعتراضی و اعتراضات دارند.وی با استناد و اشاره به یکی از پژوهشهای انجام..

امپراطوريِ تکنولوژي  در حقوق افراد

هدي سادات چاوشي: فکر کن بازيگري مشهور، که در يکي از کشورها در آن سرِ دنيا زندگي ميکند را ميشناسي، او بسيار مشهور است و هر روز مانند يک وِرد، اسم آنرا بزبان ميآوري، و تصاوير بسيار شادي از او در ذهن داري... مدل مو يا مدل لباسش را که نه، اما از محصولي ..

مسوول امور بانوان شهرداری کهریزک:  زنان نقش اساسی را در تمدن سازی ایفا می کنند

به گزارش شاخه سبز به قلم مهندس مریم شرفی مسوول امور بانوان شهرداری کهریزک -  تمدن اسلامی که ما مدعیان مالکیت او هستیم، تمدنی است که زن در آن جایگاه کرامت خدادادی دارد. لذا بانوان می توانند در پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی جامعه نقش بسزایی داشته..

ورود سامانه بارشی به کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد: از روز شنبه (۲۷ مهر ماه) سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود.صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت هوای کشور گفت: طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب ..

راه کارهایی برای تربیت فرزند شاد

شاخه سبز به قلم یلدا سادات مقدم - بیشتر اوقات از ما پدر و مادرها خطاب به فرزندانمان شنیده شده، تنها چیزی که می خواهیم، دیدن شادی آنهاست. با اینکه به تعداد افراد مختلف تعاریف متفاوتی از شادی وجود دارد، اما در عمق این آرزو همه ما خواسته های مشترک داری..

هفته افتخار

هفته‌ جنگ هفته‌ افتخار است، هفته‌ مقدس است، در حقیقت جشن است، عید است و یک بزرگداشتی از روحیه‌ مردم، ایثار مردم و مقاومت مقدس و دفاع مقدس. (امام خامنه‌ای)دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری های آن، در..

مادرانی از جنس خبرنگار

 هدی سادات چاوشی: روزخبرنگار است.. باید قدردان توانایی خبرنگاران و نقش بسزای آنها در آبادانی، پیشرفت و فرهنگ‌سازی کشور بود. قرار است از راویانِ ملی تکریم شود. مسئولانِ شهر هم آمده‌اند. خبرنگاران و خطرنگاران هم ‌آمده‌اند. آقای شاعر و حاضر در جش..

روز خبرنگار در قم و حاشیه هایش

  زهره مهرنوروزی - اصحاب رسانه مثل همیشه اول وقت در تالار مدائن که امسال برای برگزاری جشن انتخاب شده بود حاضر بودند. شهردار با معاونانش، استاندار با معاونانش، نمایندگانی نیزاز  شورای شهر حضور داشتند مدیران دیگری نیز در تالاردیده می شد که ص..

تبلیغ