اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "یادداشت"
54
بيش از د‌‌وماه مشکلي نيست

هد‌‌ي ساد‌‌ات چاوشي: صنعتِ ايران نياز د‌‌ارد‌‌ همچون تفکر و تفقد‌‌ِ هر ايراني به مقامهاي عاليتر برسد‌‌ تا از د‌‌ستگاههايي با راند‌‌مان بالا که د‌‌ر ايران وجود‌‌ د‌‌ارد‌‌ و قاد‌‌ر است هر د‌‌قيقه يک گارد‌‌يل آسيب د‌‌يد‌‌ه را صاف، تابگيري، برسينگ و تمي..

وندال، در انواع مختلف

هدی سادات چاوشی: یک کارشناس رسانه و مطبوعات، خاطر نشان کرد: وندالها با توجه به تحقیقات و پژوهشهای ارائه شده، دچار یک اختلال رفتاری هستند که عمدتا علاقه خاصی به پیوستن به جریانهای اعتراضی و اعتراضات دارند.وی با استناد و اشاره به یکی از پژوهشهای انجام..

امپراطوريِ تکنولوژي  در حقوق افراد

هدي سادات چاوشي: فکر کن بازيگري مشهور، که در يکي از کشورها در آن سرِ دنيا زندگي ميکند را ميشناسي، او بسيار مشهور است و هر روز مانند يک وِرد، اسم آنرا بزبان ميآوري، و تصاوير بسيار شادي از او در ذهن داري... مدل مو يا مدل لباسش را که نه، اما از محصولي ..

مسوول امور بانوان شهرداری کهریزک:  زنان نقش اساسی را در تمدن سازی ایفا می کنند

به گزارش شاخه سبز به قلم مهندس مریم شرفی مسوول امور بانوان شهرداری کهریزک -  تمدن اسلامی که ما مدعیان مالکیت او هستیم، تمدنی است که زن در آن جایگاه کرامت خدادادی دارد. لذا بانوان می توانند در پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی جامعه نقش بسزایی داشته..

ورود سامانه بارشی به کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام کرد: از روز شنبه (۲۷ مهر ماه) سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود.صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت هوای کشور گفت: طی سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب ..

راه کارهایی برای تربیت فرزند شاد

شاخه سبز به قلم یلدا سادات مقدم - بیشتر اوقات از ما پدر و مادرها خطاب به فرزندانمان شنیده شده، تنها چیزی که می خواهیم، دیدن شادی آنهاست. با اینکه به تعداد افراد مختلف تعاریف متفاوتی از شادی وجود دارد، اما در عمق این آرزو همه ما خواسته های مشترک داری..

هفته افتخار

هفته‌ جنگ هفته‌ افتخار است، هفته‌ مقدس است، در حقیقت جشن است، عید است و یک بزرگداشتی از روحیه‌ مردم، ایثار مردم و مقاومت مقدس و دفاع مقدس. (امام خامنه‌ای)دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری های آن، در..

مادرانی از جنس خبرنگار

 هدی سادات چاوشی: روزخبرنگار است.. باید قدردان توانایی خبرنگاران و نقش بسزای آنها در آبادانی، پیشرفت و فرهنگ‌سازی کشور بود. قرار است از راویانِ ملی تکریم شود. مسئولانِ شهر هم آمده‌اند. خبرنگاران و خطرنگاران هم ‌آمده‌اند. آقای شاعر و حاضر در جش..

روز خبرنگار در قم و حاشیه هایش

  زهره مهرنوروزی - اصحاب رسانه مثل همیشه اول وقت در تالار مدائن که امسال برای برگزاری جشن انتخاب شده بود حاضر بودند. شهردار با معاونانش، استاندار با معاونانش، نمایندگانی نیزاز  شورای شهر حضور داشتند مدیران دیگری نیز در تالاردیده می شد که ص..

اینجا زندگیست

 هدی سادات چاوشی: مالکیتش بواسطۀ مرمت، از آنِ اداره آب و فاضلاب استان قم شده و مشخص است!، اما خودشان حضور ندارند که آنرا از وجود تابلویی که در آنجا قرار دارد میتوانی متوجه شوی. "سد سنجگان" یکی از سدهای زیبا در روستای سنجگان از توابع بخش سلفچگا..

ش مثل شهر من

 هدی سادات چاوشی: از بلوارعماریاسر درحال گذر هستی... همان ابتدایش و 45 متری‌ را میگویم نه 55 و75 متری‌اش...!!! از دور نخلهای بلندی را میبینی.. یاد جنوبِ کشور و یا کشورهایی دیگر میافتی... به نحوی میخواهی بادستت آنرا لمس و طبیعت را احساس کنی!.....

در خم و قوسِ یک داستانِ قدیمی

 هدی سادات چاوشی: اولین و قدیمیترین سد قوسی جهان در ایران(سدکبار) را که میشناسید؟ همانکه بیش از 700 سال قدمت دارد و مربوط به دوران صفوی است که کوههای اطرافش با بهره‌گیری از تجسم تصاویر، گاهی شبیه نیمرخی از چهره میماند و چاله‌های موجود در مسیرها..

مخالفت رهبری با تشکیل دولت پنهان

 سید عزت‌الله ضرغامی که در حال حاضر عضو شورای عالی فضای مجازی است با روزنامه سازندگی به گفت‌وگو پرداخته که بخشی از آن را می‌خوانید:  اینکه گروهی تلاش می کنند دولت کارش را انجام ندهد، تا جایی که خود رهبری هم، در جلسه سال گذشته با خب..

سایه سنگین نمای رومی برهویت تاریخی قم

 زهره مهرنوروزی- نیروگاه، عماریاسر، زنبیل آباد و سالاریه،...  هرکجای این شهر که راهت افتاده باشد  با انبوهی از بناهای ساخته شده  با نمای رومی مواجه می شوی، این روزها  درقم نمای رومی سایه  سنگینش  خودش  را بررو..

جمع آوری معتادان متحجرقم باری به هرجهت

  زهره مهرنوروزی –جوانک همانطور که نشسته تعادل ندارد دستانش می لرزد حتی بطوری که نمی تواند فندکش را روشن کند گاهی سرش به سمت پایین می افتد وتا چند سانتی زمین می رسد به زور بلندش می کند و به درخت تکیه می دهد آنسوتر جوانی در حین استعمال است و ..

دیالیز در یک قدمی ماست اگر...

زهره مهر نوروزی -تا جایی که خاطرش هست نمک و نمکدان پای ثابت سفره خانه اش بوده این را از مادر و مادر بزرگش آموخته بود که سفره زن بی نمک ونمکدان سفره نیست حالا او مانده بود با دردی بزرگ، دردی که امروز دامنش را گرفته است خودش معتقد است این مرض..

هر لحظه ممکن است

 هدی سادات چاوشی: در آستانۀ ماهِ مهر چند سالیست که مدام میترسم... از همان شروع تابستان میترسم... میترسم یک روز حلقۀ آهنینی از جنس خورشید که خانواده باشد یکباره انرژیش تمام شود و قیامت شود. میترسم از آن روزی که گام دوم انقلاب آنطور که باید و شای..

ناتوانی به سبکِ تدبیرِ ترامپ

هدی سادات چاوشی _انگار میخواهد آپولو هوا کند!... انگار تیر در تن دارد که آرام و قرار ندارد... تعامل داشتن که دیگر این همه سر و صدا ندارد!.. از هر دری میزند تا بلکه بگوید یک غول یا اژدهاست، درحالی که روحیۀ تعامل، غول و هیولا نمیخواهد و سلطه نمیشناسد..

فناوری نانو حتی در سنجش سلامت کودکان

هدی سادات چاوشی: طرح سنجش سلامت کودکان، یک نوع مداخلۀ طلایی و بهنگام است که در روانشناسی اهمیت زیادی دارد که یکی از طرحهای بسیار خوبی است که در چند سال اخیر در کشورمان اجرا میشود. طرح‌هایی که نه تنها به استخراج _اطلاعات و آمار_، بلکه با تشخیص به موق..

وزیر آموزش و پرورش چه کسی باید باشد؟!

شاخه سبز - شب گذشته هنگامی که در اخبار تلویزیون گفت وزیر آموزش و پرورش استعفا داد و رئیس‌جمهور استعفای او را پذیرفت من ابتدا توجه به اهمیت موضوع نداشتم تا اینکه پس از ساعتی دخترم که در کلاس هفتم درس می‌خواند با دل نگرانی دستش را روی شانه‌ام گذاشت و ..

تبلیغ