اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "محیط زیست"
19
دستگیری متخلفان صید و شکار در مازندران

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل درحین گشت وکنترل در منطقه دابودشت سه شکارچی غیرمجاز را به همراه ۳ قبضه سلاح شکاری دستگیر و۷ رشته دام هوایی را تخریب کردند.  مامورین یگان حفاظت محیط ز..

مشاهده پرندگان مبتلا به آنفلوانزا در چیتگر

رییس اداره محیط زیست شهر تهران در گفتگو با رسانه ها با اعلام اینکه دو هفته پیش سه لاشه کاکایی مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد در اطراف دریاچه شهدای خلیج فارس دیده شده است، گفت: مردم باید آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را جدی بگیرند و با دیدن موارد مشکوک دست..

 عکس/ وضعیت امروز فرودگاه اهواز

مدیرکل فرودگاه بین المللی اهواز گفت:به دلیل کاهش شعاع میدان دید در آسمان این شهر به حدود 200 متر تا اطلاع ثانوی هیچ پروازی دراین فرودگاه انجام نخواهد شد.

آلودگی‌های خاک، معضل فراموش‌شده

خاک، اسکلت مسائل جامعه بوده و یکی از ارزشمندترین منابع هرکشور به شمار می‌رود اما متاسفانه در ایران فاقد متولی است، اگرچه معاونت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی مسئولیت آب و خاک را به عهده دارد، اما در مدیریت خاک کشور اقدام مؤثری انجام نداده است.مرکز پژ..

غلظت گرد و غبار اهواز به ۴۷ برابر حد مجاز رسید

بر اساس اعلام اداره کل حفاظت از محیط زیست استان خوزستان، میزان غلظت غبار موجود در هوای اهواز تا ساعت ۱۱ صبح امروز به هفت هزار و ۱۳۵ میکروگرم بر مترمکعب رسیده که این میزان غلظت، بیش از ۴۷ برابر حد مجاز است.میزان عادی ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر ..

همیاری مردم برای مقابله با خشک‌سالی/ ابتکاری که الگوی ملی شد

استان کرمان طی دو دهه گذشته در هیچ سالی به میزا..

هوای پایتخت همچنان ناسالم است

براساس شاخص های کنترل کیفیت هوا، امروز شاخص آلودگی 107 گزارش شده است. براین اساس هوا ناسالم برای گروههای حساس اعلام شده است و این درحالی است که برای چندمین روز پیاپی،پایتخت‌نشینان هوای ناسالمی را تنفس می‌کنند.

شاخص ۲۸۰ در ورامین

شاخص آلودگی هوا در برخی نقاط تهران از ۲۰۰ هم فراتر رفته است.شاخص آلودگی هم‌اکنون در ورامین ۲۸۲ و در باقرشهر ۲۱۹ است. شاخص آلودگی هوا در بوستان سلامت هم به ۱۹۶ رسیده است. چندین ایستگاه دیگر تهران نیز شاخص را در محدوده بالاتر از ۱۵۰ و وضعیت قرمز نشان ..

باد و بارش پراکنده در برخی نقاط کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، بخش‌هایی از شمال شرق کشور، دامنه‌های زاگرس جنوبی و مرکزی و در بخش هایی از استان کرمان افزایش ابر، وزش باد، بارش پراکنده، و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود که پی..

شاخص بالای ۲۰۰ در شهریار

شاخص آلودگی هوا در برخی نقاط تهران از ۲۰۰ هم فراتر رفته است.شاخص آلودگی هم‌اکنون در شهریار ۲۰۳ و در بوستان سلامت (بزرگراه سعیدی منطقه ۱۷) ۲۰۶ و در وضعیت قهوه‌ای است.چندین ایستگاه دیگر تهران نیز شاخص را در محدوده بالاتر از ۱۵۰ و وضعیت قرمز نشان می‌ده..

هوای تهران برای همه ناسالم است

محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ١١ مورخ ۹۶/۱۱/۱۷ در وضعیت ناسالم بوده است.  شاخص بالاتر از ۱۵۰ برای همه گروه‌ها ناسالم تعریف می‌شود.وی افزود: در این ب..

هوای اهواز در وضعیت خطرناک برای مردم قرار گرفت/تشکیل جلسه مجمع نمایندگان اهواز برای الودگی هوای اهواز

جواد کاظم‌نسب، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت آب وهوای استان خوزستان در روزهای اخیر اظهارداشت: وضعیت آب و هوای استان خوزستان و شهرهای آن با توجه به اعلام شاخص آلودگی هوا که توسط سازمان هواشناسی اعلام شده است در وضعی..

 هوای تهران باز هم ناسالم است

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، شاخص‌های آلایندگی هوا رو به افزایش است. هوای امروز تهران با شاخص 136 در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد. در هفته گذشته تنها روز دوشنبه 18 دی هوای تهران در وضعیت سالم بود و دیگر روز..

 آخرین وضعیت شاخص آلودگی هوای پایتخت

شاخص آلودگی هوا هم اکنون 123 و  ناسالم برای گروه‌های حساس است. شاخص آلودگی هوا در 24 ساعت گذشته 152 و ناسالم بوده است. براساس این گزارش چند روزی است که هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد و دو روز گذشته هم مدارس تعطیل و طرح زوج و فرد ا..

 عکس/ نفس پایتخت گرفت

وضعیت امروز هوای تهران ( ۱۰ دی ۱۳۹۶) ..

 جریمه 6 میلیون و 700 هزار خودرو فاقد معاینه فنی و دودزا

سردار تقی مهری اظهار داشت: عوامل مختلفی در بروز آلودگی هوا در کلانشهرها نقش دارند، اما مهمترین منبع آلوده کننده خودروها و موتور سیکلت ها هستند. اگر..

 رئیس سازمان محیط زیست تهدید به افشاگری کرد

رییس جدید سازمان محیط زیست از زمان انتصاب بر مسند این سازمان، حاشیه‌های زیادی را رقم زده است و حداقل هفته‌ای یکی دو مورد پیدا می‌شود که رییس سازمان محیط زیست یک طرف آن باشد. حاشیه‌سازی این ..

هوای تهران پس از 7 روز سالم شد+ نقشه

به گزارش پایگاه خبری شاخه سبز، شاخص کیفیت هوا امروز به ۷۴ رسیده و شرایط سالم است در حالی که شاخص ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۴ و ناسالم بوده است. آلودگی هوا طی هفته گذشته بسیار ناسالم بود به طوری که ۳ تا ۴ روز از مدارس را در شهرهای مختلف همچون تهران به تعطی..

 افزایش شاخص آلودگی هوا نسبت به روز گذشته +جدول

میانگین ثبت شده شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته (از ساعت 11 دیروز الی ساعت 11 امروز) برای میانگین کل ایستگاه ها به عدد 172 رسید و ناسالم عنوان شد. با توجه به کاهش تردد روزانه به دلیل..

 شاخص آلودگی هوای تهران رکورد زد +عکس

میانگین شاخص آلودگی هوا در شهر تهران ساعت 9 صبح امروز به عدد 178 رسید این درحالی است که با وجود تعطیلی چند روزه مدارس، اجرای طرح زود و فرد از ..

تبلیغ