گروه: سیاسی / دولت
تاریخ : 1397/04/9 16:21
شناسه : 159130
گفته می شود تیم اقتصادی دولت با رئیس جمهور جلسه ای برگزار کرده تا جانشین سیف در بانک مرکزی را مشخص شد، این در حالی است که مدت حکم روحانی برای سیف نیز رو به اتمام است و احتمالا وی از بانک مرکزی خواهد رفت.
احتمال تغییر رئیس کل بانک مرکزی/ سیف از ساختمان میرداماد می رود؟
به گزارش افکارنیوز، به نظر می رسد مشکلات بسیار فراوان در مدیریت بازار ارز و سکه که باعث شده حتی حامیان دولت را نیز منتقد وضعیت اقتصادی کند ، باعث تغییر سیف شود و حالا مردم چشم انتظارند ببینند دولت چه کسی را جایگزین سیف در بانک مرکزی می کند.
سیف در منی که به بانک مرکزی آمد وعده های مختلفی از جمله تک نرخی شدن ارز، ساماندهی مؤسسات غیرمجاز و... داده بود اما امروز آنچه مشاهده می شود بازار آشفته ارز و سکه است که به نقطه ضعفی در کارنامه دولت تبدیل شده است.
اگر چه از سال ۱۳۳۹ تاکنون بانک مرکزی ۱۷ رئیس‌کل به خود دیده است که هرکدام نظران و عقاید مختلفی برای بازار ارزی و پولی و همچنین اداره سیستم بانکی داشته اند که همین موضوع باعث شده شاهد اتفاقات گوناگونی در سالهای مختلف در بازار ارز باشیم.
به احتمال بسیار فراوان و با توجه به انتقادات فراوان به عملکرد سیف، رئیس کل فعلی بانک مرکزی ردای ریاست را از تن در خواهد آورد و از ساختمان میرماد می رود و باید منتظر ماند و دید دولت برای جانشینی وی چه کسی را معرفی می کند.

پاسخی بگذارید