گروه: سایر / بهزیستی
تاریخ : 1397/07/22 21:36
شناسه : 190957

جشنواره ورزشی بیماران اعصاب و روان سراسر کشور باهدف اثربخشی بر سلامت بیماران روان برگزارشد. 

به گزارش خبرنگار شاخه سبز - جشنواره ورزشی بیماران اعصاب و روان 1205 نفر از بیماران مقیم در ۷۰ مرکز نگهداری بیماران روان سراسر کشور ۱۹ مهر ماه سال جاری در مجموعه ورزشی کارگران شهید معتمدی با هدف امید به زندگی،  بهبود مهارتهای اجتماعی بیماران روان و بازگشت به اجتماع با همکاری سازمان بهزیستی کشور،  شرکت گلدیران،  موسسه خیریه مکتب طاها،  اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار  شد. 

در ادامه این جشنواره، جلسه بررسی تاثیر گذاری ورزش در سطح ارتقای کیفی سلامت بیماران اعصاب و روان برگزار شد در این نشست که اساتید دانشگاه، و مدیران توانبخشی بهزیستی شهرستان های مختلف، و جمعی دیگر از از دست اندرکاران حضور داشتند. نگرانی‌ها، دغدغه‌ها، نقاط ضعف و قوت اقدامات صورت گرفته در خصوص توانبخشی بیماران اعصاب و روان و نقش ورزش در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه مصطفی سراج  مدیرکل  دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور نیز با تشکر از میزبانان و متولیان برگزاری این جشنواره(( موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی و  سرای احسان))  بازگشت به جامعه،  افزایش اعتماد به نفس،  استعدادیابی هدفمند بیشتر توانخواهان اعصاب و روان را از جمله پیامدهای اصلی این قبیل رویدادهای ورزشی توصیف کرد.

سراج با تأکید بر لزوم بررسی اثربخشی جشنواره‌های ورزشی بر سلامت بیماران روان،  ابراز امیدواری کرد که ادبیات مشترکی در حوزه توانمند سازی بیماران روان تولید شود در این راستا وی بر نقش کلیدی و محوری مجموعه((  سرای احسان))  در جهت دهی به سایر مراکز توانبخشی سراسر کشور تاکید نمود.

مدیرکل  دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور در پایان یادآور شد: استفاده از  ورزش و رویکردهای ورزشی در ارتقای کیفیت زندگی بیماران روان و  استفاده از خدمات یکپارچه برای ارتقاء سلامت روان توانخواهان با استفاده از پتانسیل سازمان های مردم نهاد و متخصصان در این زمینه ضروری است.

گفتنی است : هشتمین جشنواره ورزشی مراکز نگهداری بیماران روان،  همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی به  میزبانی سرای احسان( مرکز نگهداری و توانبخشی بیماران روان)  با حضور مصطفی سراج مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور،داریوش بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران ،  مینا رجایی مدیر بهزیستی شهرستان ری و سایر مسوولین ادارات بهزیستی استان تهران بهمراه کارشناسان برگزارشد.


پاسخی بگذارید