گروه: سیاسی / دولت
تاریخ : 1397/12/18 15:26
شناسه : 205981

رئیس جمهوری، روابط ایران و عراق را بسیار نمونه و الگویی مثال زدنی در منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که این روابط، برای همه منطقه الگویی تاثیرگذار باشد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید عراق در تهران، با بیان اینکه ظرفیت گسترده ای برای تعمیق بیش از پیش همکاری های تهران و بغداد وجود دارد، علاقه مردم دو کشور را بی نظیر و سرمایه ای در مسیر توسعه و گسترش روابط مشترک در همه حوزه ها ذکر کرد.
رئیس جمهوری تقویت امنیت، رشد ، توسعه و آبادانی عراق به عنوان یک کشور برادر، همسایه و دوست را آرزوی ملت و دولت ایران دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همانند یک برادر در همه زمینه ها و حوادث تلخ و شیرین، در کنار دولت و ملت عراق بوده و خواهد بود.
روحانی به سفر قریب الوقوع خود به عراق اشاره و ابراز امیدواری کرد در جریان این سفر توافقات ارزشمند و مهمی در مسیر تعمیق روابط دو کشور دوست و برادر حاصل شود.

** همه زمینه ها برای موفقیت سفر رئیس جمهوری ایران به بغداد آماده است
«عبدالرحمن سعدجواد قندیل» سفیر عراق در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهوری ، اظهارداشت: عراق خواهان گسترش و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها است.
سفیر عراق در تهران گفت: ایران یکی از مهمترین کشورها برای عراق محسوب می شود و تلاش ما توسعه و تحکیم بیش از پیش روابط تهران – بغداد است.
قندیل اظهارداشت: در عراق همه زمینه ها برای موفقیت سفر رئیس جمهور ایران به بغداد آماده است و امیدواریم توافقات این سفر، گامی ارزنده در تحکیم بیش از پیش روابط باشد.

پاسخی بگذارید