گروه: سایر / یادداشت
تاریخ : 1398/01/26 13:51
شناسه : 206386


هدی سادات چاوشی: دنیا همین است... و پدر... دست به جیب شد. آن کوچکترینش را که اندازۀ یک حبّه قند بود را برای خود انتخاب کرد؛ هر چند با مادر سر این موضوع کمی تعارف داشتند. 

استاندار محترم استان قم(بهرام سرمست) نیز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم در تاریخ 22-1-98 اظهار کرد: توزیع میوه شب عید در قم ایده‌آل و مطلوب نبود و نیاز به آسیب شناسی در این زمینه داریم تا در سال‌های آتی این کار بدون هیچ مشکلی به وجود بیاید که کارشناسان باید در دستگاه‌های اجرایی تحلیل‌های لازم را در این زمینه ارائه دهند که استان‌های مجاور نیز باید تعهدات خودشان را در خصوص سیاست‌های کنترلی قیمت مرغ به صورت همزمان اجرا کنند تا قیمت مرغ در استان قم کاهش پیدا کند.

دنیا همین است... امروزه خانواده‌های نرمال هم دیگر گاهی قدرت خرید این قبیل را ندارند... دل کوچک کودک کمی میوه می‌خواست... "باید مفصل درموردش صحبت کنیم!!!..."

کودک بالا و پایین می‌پرید... خواهر کوچک هم حتی با آن روسریِ رنگیِ کوچک مانند پدر و مادرش، نگاه می‌کند!...___

4 عدد خواستند... فروشنده بیشتر فریاد می‌کشید و از میوه‌هایش تعریف و تمجید می‌کرد تا دل مشتری‌ها حتی به آسمان هفتم رود و بیشتر عاشق شوند... البته همان چهارعدد هم شاید چند هزار تومان باشد...

دستان کودک به پاهای پدر حلقه شده... یعنی می‌شود که حلقه شود!!!!....____ توت فرنگی... و یکی از همان میوه‌ها که عطرش توانسته قسمتی از فضای تنفسی آسیب دیده، توسط همان 150دستگاه اتوبوس در شهر قم که قرار است از رده خارج شوند و شاید از همان 110 دستگاه اتوبوسی که نیاز به تعمیر اساسی دارند را با عطر خود خوشبو و طراوت بخشد... "باید مفصل درموردش صحبت کنیم!!!..."

آن مغازه دیگر جزو آن 45 جایگاه توزیع میوه در شب عید از شهر قم نبود که مجبور میبودند بالاجبار یا جعبه‌ای خرید کنند یا اصلا خرید نکنند! هرچند ایام تعطیلات عید بود و قیمت هر گونه از میوه‌هایش از میوه‌های جایگاه‌های توزیع خیلی متفاوت نبود.

و باید بگویم من هم به عنوان یکی از ظرفیت‌های ناظر بر احوالات جامعه؛ کلافه ام! من هم قبلا می‌توانستم 10 کیلوسیب زمینی و پیاز بخرم؛ اما دیروز 6 عدد پیاز را به قیمت 20 هزار تومان خریدم. که باید مفصل درموردش صحبت کنیم!!!... تا مانند 1027 تن میوه‌های پلاس، ترش و شیرینی که بوی گندیدگی میداد و در ایام نوروز توزیع شد و فروخته شد و خریدیم و خریدند و شبیه قیمت کاغذ که بی ثبات است اما برای بیان آمار و ارقام، قابل توجه و زبانزد عام و خاص، نباشیم!. چرا که اینجا قم است و قم دارای مرجعیت که مدیران و مسئولان آن ادعای ولایت‌مداری دارند که نباید از تجویز و تکرار این جمله بدون رصد بر وضعیت بازار، پاسخگویی به افکار عمومی و داشتن اطلاعات صحیح کارشناسی و اقدامات عملیاتی و اجرایی بهینه عقب ماند.
انتهای پیام /

پاسخی بگذارید