گروه: سایر / بهزیستی
تاریخ : 1398/02/22 12:42
شناسه : 206759

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: 6 هزار خانوار دو معلولیته تحت پوشش بهزیستی دارای مسکن شدند.


به گزارش خبرنگار شهرستان ری شاخه سبز - وحید قبادی دانا شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از آسایشگاه خیریه کهریزک در جمع خبرنگاران بیان داشت: یک میلیون و 450 هزار نفر افراد دارای معلولیت تحت پوشش خدمات سازمان بهزیستی در کشور هستند، که از این تعداد حدود 800 هزار نفر از آنان معلولیت‌های شدید و خیلی شدید دارند و مستمری ماهانه می گیرند.

وی اظهار کرد : از سال 1394 با مشارکت های سازمان بهزیستی بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ملی زمین و مسکن و انجمن خیرین مسکن ساز برنامه ای برای خانه دار شدن خانواده های دو معلول و بیشتر آن تدارک دیدیم. 

قبادی دانا افزود : 14 هزار خانوار احصا شدند و ازین میزان 6 هزار خانوار دارای مسکن شدند. به همین منظور 6 هزار و 600 خانواده نیز در صف انتظار احداث قرار دارند و یک هزار و چهارصد نیز پشت نوبتند. در این زمینه مشارکت خیرین و مجموعه بسیج سازندگی مانند قرار گاه خانم انبیا داریم و درصدد آنیم که  تفاهم نامه هایی را در راستای تسریع امور داشته باشیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در هفته گذشته 6 هزارمین مسکن خانواده های دو معلول را در شهر گلبهار خراسان رضوی واگذار کردیم و آورده خانواده ها بین 3 تا 10 میلیون تومان بوده که 40 میلیون تومان وام قرض الحسنه و 30 میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان برای آنان در نظر گرفتیم.


وی اشاره بر پوشش خدمات روانشناسی و مشاوره توسط بیمه کرد و گفت: ما با تمامی تلاش خود بعنوان نقش ادوکسی و مطالبه گری خودمان فعالیت می کنیم. چنانچه از سالیان گذشته سازمان بهزیستی یاری برگ هایی را برای خانواده هایی که  از عهده پرداخت مبالغ مشاوره روانشناسی بر نمی آیند را در اختیار آنها قرار داده است و همچنان هم این روند ادامه دارد. ولی برای آنکه این امر به سهولت انجام پذیرد، لازمه آن اینست که در لیست بیمه قرار گیرد و در این زمینه هم رایزنی همای متعددی هم انجام شده است و امیدواریم با مشارکت و همدلی همه عزیزان به این مهم دست پیدا کنیم.

انتهای پیام /

پاسخی بگذارید