تاریخ : 1398/04/2 16:43
شناسه : 207624

دبیر گروه آمرین به معروف صراط (دختران انقلاب) گفت: سومین اجتماع دختران انقلاب در حمایت مردمی از حجاب در تیرماه با حضور برخی از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.به گزارش شاخه سبز  و نقل از ایرنا - بهاره جنگروی روز جمعه در حاشیه همایش طلائیه داران عفاف و حجاب در آستان امام زاده عبدالله شهرری به خبرنگار ایرنا گفت: این اجتماع مردمی در بیستم تیرماه در ورزشگاه شهید شیرودی تهران و در ۲۷ تیرماه در حسینیه رضوی اصفهان در خیابان کمال برگزار خواهد شد.

وی افزود: در همایش تهران خانواده‌های شهدای مدافع حرم همچون محسن حججی و مجید قربانخانی و خانواده‌های احمد متوسلیان، ابراهیم هادی، مصطفی احمدی روشن، حسن تهرانی مقدم و محمد حسین حدادیان حضور خواهند داشت.

این فعال فرهنگی با اشاره به برنامه‌های این اجتماع گفت: اولین اجتماع دختران انقلاب سال گذشته با حضور ۱۰ هزار نفر از بانوان در حسینیه حاج همت برگزار شد و دومین اجتماع در بهمن ماه سال گذشته در میدان امام حسین علیه السلام برپا شد.

وی افزود: پس از برگزاری اولین اجتماع دختران انقلاب، خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم و گزارشی از برنامه‌های گروه دختران انقلاب خدمت ایشان ارائه شد که رهبر معظم انقلاب ضمن تأیید و تشویق برگزارکنندگان این مراسم، از مرحومه طاهره دباغ به عنوان یک زن انقلابی و مؤمن یاد کردند که هم وظایف مادری را به خوبی انجام می‌دادند و هم د عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی حضوری پررنگ و مؤثر داشتند.

جنگروی در این همایش با اشاره به نقش زنان در اجتماع گفت: حضور حضرت زینب علیها السلام و سخنرانی آن حضرت پس از عاشورا باعث شد تا قیام سیدالشهدا علیه السلام زنده بماند.

وی افزود: شناخت موقعیت دشمن یعنی دشمن شناسی که یکی از نکات مهم است و باید در زمینه بصیرت به آن توجه داشت و نظام سازی اجتماعی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ضروری است.

جنگروی با بیان وضعیت حجاب در جامعه به مراحل یک بحران اشاره کرد و گفت: آسیب، چالش و بحران در علم مدیریت بحران سه مرحله‌ای است که بوجود می‌آید و زمانی آسیب به چالش یا بحران تبدیل می‌شود که رنگ و بوی سیاسی بگیرد و باید توجه کنیم گاهی آسیب‌ها به دلیل غفلت یا نفوذ عناصر خارجی به بحران تبدیل می‌شود.

این کارشناس فرهنگی افزود: غفلت را می‌توان با امر به معروف و نهی از منکر زدود. از طرف دیگر دشمنان تلاش دارند تا از طریق کشف حجاب، در جامعه موج ایجاد کنند ولی پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد که فقط ۱۶ درصد از هنجارشکنان حجاب با حمایت رسانه‌ای دشمن در این زمینه موج ایجاد می‌کنند.

حسن عزیز وکیلی رئیس ستاد عفاف و حجاب شهرری گزارشی از عملکرد این ستاد ارائه کرد و حجت الاسلام نورالدین شریک دبیر ستاد عفاف و حجاب شهرری گفت: طرح شکوفه‌های حجاب سال گذشته در مدارس ابتدایی شهرستان ری برگزار شد و امسال نیز دوره تربیت مربی مبلغین و مروجین حجاب برگزار خواهد شد.

وی شناخت امر به معروف را در زمینه عفاف وحجاب ضروری دانست و با اشاره به مشکلات موجود تاکید کرد: بزرگان و شهدا در زمینه امر به معروف موفق عمل کردند و ما نیز با به اقتدا به آنان می‌توانیم به وظایفمان عمل کنیم.

همایش طلائیه داران عفاف و حجاب به همت ستاد مردمی عفاف و حجاب شهرری و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری با حضور فعالان فرهنگی و بانوان فرهیخته و فعالان فرهنگی برگزار شد.


پاسخی بگذارید