تاریخ : 1398/04/8 15:41
شناسه : 207702

در حالی که وزیر ورزش و جوانان بر این نکته اصرار دارد که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید تا پایان امسال واگذار شوند و این کار عملی است، در مقابل رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید، مقدمات واگذاری سرخابی‌ها هنوز فراهم نشده است.

طی چند سال گذشته مقامات دولتی بارها بر این نکته تاکید و به آنها افتخار کرده‌اند که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید وضعیت مالی و دخل و خرج دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سروسامان گرفته است و از سال 93 تا کنون نیز دولت قصد آن کرده تا سرخابی‌ها را واگذار کند.


این رویای شیرین در حالی از سال گذشته نیز توسط سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان بارها و بارها تکرار شده که به تازگی وزیر ورزش باز هم گفته مطابق قانون بودجه سال 98 بایستی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا شهریورماه امسال به فرابورس بروند و تمامی برنامه‌ها و تمهیدات لازم در این مورد پیش بینی شده و در حال اقدام است.


به گزارش تسنیم، وزیر ورزش و جوانان همچنین اعلام کرده بسیار خوشحالم که اعلام کنم ظرف سه سال گذشته شفافیت و ساماندهی مالی و مدیریتی باشگاه در بخش‌های مختلف به خصوص تعیین دارایی‌ها و بدهی و سرمایه دو باشگاه و همین‌طور مالیات دو تیم به‌گونه‌ای پیش رفته که شفافیت لازم را برای قرار گرفتن در مسیر خصوصی شدن اخذ کرده‌اند و بقیه مراحل به نظر سازمان خصوصی‌سازی بستگی دارد.


در مقابل اما رئیس سازمان خصوصی‌سازی معقتد است: مقدمات واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هنوز فراهم نشده است و مشغول آماده‌سازی این دو باشگاه برای واگذاری هستیم.


بر این اساس باید گفت با توجه به اختلاف نظر و نگاهی که از زبان مقامات دولتی در زمینه واگذاری استقلال و پرسپولیس شنیده می‌شود، شاید نباید دستکم تا 1400 منتظر خصوصی‌سازی سرخابی‌ها باشیم.

پاسخی بگذارید