گروه: سیاسی / دولت
تاریخ : 1398/07/2 15:57
شناسه : 209373

رئیس جمهورر روز گذشته به قصد سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل عازم نیویورک شد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، صبح دوشنبه به‌منظور حضور و سخنرانی در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم نیویورک شد.
با وجود محدودیت‌هایی که دولت آمریکا برای در صدور ویزا برای هیئت ایرانی اعمال کرده بود، تعداد محدودی از دولت‌مردان موفق شدند رئیس‌جمهور را  در این سفر همراهی کنند.
 
طبق تصاویر منتشر شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری از دیدارهای روحانی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، سید عباس عراقچی معاون وزارت امور خارجه، محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور و حسام الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری غلامحسین دهقانی معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت خارجه  در این سفر همراهی می‌کنند.
 
از تیم رسانه‌ای ریاست‌جمهوری هم کاظم روحانی نژاد به نیویورک رفته است. آمریکا به خبرنگاران و عکاسان ایرانی نیز برای سفر به مقر سازمان ملل ویزا صادر نکرده است.
 
روحانی در اولین برنامه خود، با عمران‌خان نخست وزیر پاکستان دیدار و پس از آن با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، دیدار با روسای برخی کشورها، مصاحبه با برخی رسانه‌های بین‌المللی و برگزاری کنفرانس خبری عمومی در پایان سفر از برنامه ‌های سفر امسال روحانی به نیویورک است. 
 
روحانی روز پنج‌شنبه و پس از نشست خبری، به تهران بازخواهد گشت.
 
منبع: تسنیم
 

پاسخی بگذارید