گروه: سیاسی / مجلس
تاریخ : 1398/07/6 09:40
شناسه : 209428

نماینده مهریز در مجلس گفت: اگر انتشار لیست اموال و دارایی مدیران و مسؤولان عمومی بوده و انتشار آن باعث شود مردم از آن مطلع شوند،‌ امر خوبی است ولی اگر این لیست عمومی نباشد تفاوتی با قبل ندارد.

محمدرضا صباغیان‌بافقی نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره انتشار شفاف و علنی لیست اموال و دارایی مسئولان گفت: یکی از کارهای خوب آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه برخورد قاطع با فساد و مبارزه با آن و شفاف سازی حداکثری در امورات قضایی است.

وی افزود:‌سامانه اعلام اموال و دارایی مسئولان یکی از کارهای مطلوب دستگاه قضایی بوده که بر اساس مطالبه عمومی به منظور شفافیت بیشتر شکل گرفته است. 

صباغیان‌ خاطرنشان کرد: طبق قانون مسئولین باید لیست اموال و دارایی خود و خانواده‌شان را به قوه قضائیه اعلام کنند که البته این امر کار تازه‌ای نیست، در حالی که آیت‌اله رئیسی با حضور خود در راس قوه قضائیه منجر به تحولات جدید و جدی در این امر شده است.

وی گفت: اگر انتشار لیست اموال و دارایی مدیران و مسئولان عمومی بوده و انتشار آن باعث شود که مردم از آن مطلع شوند،‌ امر خوبی است ولی اگر این لیست عمومی نباشد به مانند سابق فرق نخواهد کرد.

نماینده مردم مهریز در مجلس گفت‌:‌ من از آیت‌الله رئیسی می‌خواهم تا داوطلبانه لیست اموال و دارایی خود را اعلام کند تا دیگران حساب کار دستشان بیاید و با این کار اقدامات بعدی صورت خواهد گرفت.

وی  گفت:‌ باید با تعامل سه قوه، شفافیت بیشتری را در جامعه ایجاد کرده و از تهمت‌ها و ابهامات بکاهیم. 

نماینده مردم مهریز در مجلس خاطرنشان کرد: من به همکاران خود در مجلس توصیه می‌کنم لیست اموال و دارایی خود را اعلام کرده و بدانند راه نجات کشور از مشکلات، پرهیز از اختلاس با شفافیت حداکثری است.

پاسخی بگذارید