تاریخ : 1398/07/20 14:06
شناسه : 209552

مدیران محلات منطقه 20 در آغاز بکار شورایاری های جدید این روزها در تنش مدیریت اموال خود واقع شدند.به گزارش شاخه سبز از شهرری - نزدیك 20 سال از شروع كار شورایاری‌ها و در كنار آن‌ها سرای محلات، با هدف تقویت مشاركت شهروندان تهرانی در ساماندهی امور پایتخت می‌گذرد. با این حال، آنچه تا امروز واضح بوده این است كه این نهاد نتوانسته به جایگاه و اهدافی كه در اساسنامه اولیه آن تعریف شده، برسد و همچنان مناسبات و ساختار این نهاد محلی مشخص نیست. 


در سرای محلات مشکلات زیادی وجود دارد. از مشکل بیمه نبودن مدیریت محله بعنوان هسته اصلی مجموعه گرفته تا توقعات خارج از ظرفیت سرای محلات؛ ماموریتی که برای مدیریت محله در نظر گرفته‌شده در فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تنها خلاصه نمی‌شود. بلکه امروز شورایاران و مدیریت محله با ساختار شکنی های متفاوتی روبرو هستند که روز بروز بر دغدغه آنان افزوده می شود.متاسفانه دغدغه مدیران محله منطقه 20 امروزه در پی رفع مشکل بیمه خود گرایش داشته، بطوریکه آنان دلسرد از ادامه فعالیت های اجتماعی فرهنگی شده اند و دائم درگیر رفع حصر از قوانین جدید در نگهداری اموال شخصی خویش شدند.


بطوریکه کلیه آنان در حاشیه ملاقات خود با حجت الاسلام معبودی معاونت فرهنگی شهرداری منطقه 20، فرصت را ازدست ندادند و دیداری با خلیل آبادی رییس شورای اسلامی شهرستان ری نیز داشتند که ⁠⁣ضمن آن وی تاکید بر ورود شهرداری برای رفع مشکل بیمه کارمندان سرای محلات داشت.


در پی این دیدار و مشکل بیست مدیر محله، گفتگویی با فرهاد افشار شهردار منطقه 20 داشتیم که وی اظهار داشت: بحث مدیریت محله در یک مقطعی سیاست گذاری شهرداری تهران بود که فضای کالبدی سرای محله را برای انجام امور محوله در اختیار آنان بگذارند تا دریک مکان مستقل با لحاظ هزینه فایده، فعالیت فرهنگی انجام بدهند.افشار خاطر نشان کرد : در آن مقطع نیز با تعهد خود طبیعتا مسوولیت تمامی فعالیت های اجرایی خود را پذیرفتند و اگر در محله ای مشکلی در تامین هزینه های بیمه ای اتفاق افتاده باشد باز آنان می توانند با مراجعه به وزارت کار و تنظیم شکوائیه ای در این زمینه اعلام نظر داشته باشند که قطعا آنان نسبت به تعهد اولیه مدیریت محله باید پاسخگوی پذیرش تعهدات خود آن هم بصورت مکتوب باشند. نهایتا شهرداری در این مقطع مسؤولیتی بعهده ندارد و این موضوع باید توسط مسوولین ستادی این امر، تعیین تکلیف شود.


خوشبختانه در دیدار بیست مدیریت محله با شهردار منطقه 20 و معاونینش در طول یک روز، شهرداری با تمام جبهه گیری و موازین خود درخواست شورایاران و مدیریت محلات را در مسیر حل مشکلات تنها نگذاشت.


با تمام این احوال مدیران محلات منطقه 20 امروز در پی  پیگیری مطالبات خود که قول مساعد از شهرداری منطقه داشتند و توانسته بودند سازمان تامین اجتماعی را مجاب به روند معمول کاری کنند، کماکان متوجه کم کاری شهرداری منطقه 20 نسبت به خود شدند.


باید دید این مشکل منطقه 20 پس از مدت ها، منجر به رفع حصر اموال شخصی مدیران محله خواهد شد یا این ماجرا در عدم تعامل و تخلف با سازمان تامین اجتماعی ادامه خواهد داشت یا خیر؟


انتهای پیام/


پاسخی بگذارید