تاریخ : 1399/09/29 22:23
شناسه : 398643

شهردار منطقه ۲۰ از برگزاری برنامه های متنوع مراسم شب یلدا با عنوان آخرین شب یلدای قرن با توجه به شرایط کنونی جامعه در این منطقه خبر داد.
به گزارش شاخه سبز از شهرستان ری - فرهاد افشار گفت: در راستای پاسداشت ارزش های اصیل ایرانی و آداب و سنن ملی با رویکرد ترویج فرهنگ خانواده محوری و سبک زندگی اسلامی- ایرانی ویژه برنامه های متنوع یلدایی با در نظر گرفتن شرایط شیوع ویروس کرونا در این منطقه اجرا می شود.


افشار با اشاره به لزوم ایجاد نشاط اجتماعی و رعایت موازین بهداشتی در شرایط کنونی جامعه گفت: از طریق معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ویژه برنامه های متنوعی شامل ویژه برنامه آخرین شب یلدای قرن، برپایی کاروان شادی، موسیقی اقوام، عکاسی با موضوع یلدا، فضاسازی محیطی با استفاده از نمادها و المان های سنتی و فرهنگی شب یلدا، توزیع بسته های اقلام بهداشتی و سبد یلدایی میان نیازمندان اجرا خواهد شد.


او با بیان اینکه راه عملی قدردانی از تلاش های کادر درمان در طولانی‌ترین شب سال که تقارن با روز پرستار است ماندن در خانه است افزود: به همین مناسبت دیدار با پرستاران و تقدیر از مدافعان سلامت انجام خواهد شد.


شهردار منطقه با اشاره به اینکه امسال پویش همگانی" شب یلدا در خانه می‌مانیم" با هدف قطع زنجیره بیماری کرونا اجرایی خواهد شد، حافظ خوانی، نقال خوانی و شرح آداب و رسوم کهن شب یلدا و بارگزاری کلیپ های شاد با مضمون آشنایی با سنت های دیرینه شهرهای مختلف ایران از طریق فضای مجازی، برگزاری نمایشگاه کتاب و مسابقه قاب خاطره با موضوع یلدا در سرای محلات، برگزاری وبینار تخصصی طب سنتی، انتشار پوستر های اطلاع رسانی «یلدا در ایام کرونا»، بارگذاری کتاب های دیجیتال معرفی آداب و سنن شب یلدا در فضاهای مجازی را از دیگر برنامه های مناسبت یلدا عنوان کرد.


افشار با اشاره به اهمیت اجرای برنامه های ویژه افراد آسیب دیده و ایجاد فضائی شاد برای گروه های اجتماعی دور از کانون خانواده، افزود: برنامه شب یلدا مختص مددجویان مددسرا و کارگران افاغنه خدمات شهری با رعایت پروتکل های بهداشتی در مددسرای این منطقه برگزار خواهد شد.


شهردار منطقه 20 تصریح کرد: با هدف توانمند سازی و حمایت از زنان دارای مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد در شرایط شیوع بیماری کرونا،بازارچه «دست سازه های مادران شهر تهران» با هماهنگی اداره کل بانوان شهرداری تهران و همکاری اداره امور بانوان این منطقه از 27 تا 30 آذر ماه در کاروانسرای شاه عباسی، برپا شده است.


انتهای پیام /

پاسخی بگذارید