گروه: سایر / بهزیستی
تاریخ : 1399/11/13 15:50
شناسه : 398684

راه اندازی خانه بهزیستی در محله باغ آذری جلسه‌ای با رویکرد محرومیت زدایی و حمایت از کودکان کار وخیابان به میزبانی بهزیستی شهرستان ری در مجتمع خدمات بهزیستی بعثت با حضور معاون اجتماعی بهزیستی کشور برگزار شد.به گزارش شاخه سبز از ری ، معاون اجتماعی بهزیستی کشور در این جلسه با بیان اینکه سازمان بهزیستی جزء پیشگامان این ایده بوده، اظهار داشت: این طرح های سلامت اجتماعی چه در حوزه معاونت اجتماعی با پایگاه خدمات اجتماعی و سایر خدمات محله محور و یا در حوزه توانبخشی و پیشگیری در حدود یک سال است که با رویکرد محله محور و خانواده محور در محله های تهران عملیاتی شده اند.


حبیب الله مسعودی فرید در ادامه خاطرنشان کرد: قصد ما به هم زدن محل های فرسوده نیست، بلکه نگاه غایی ما توسعه محلی است؛ بهزیستی متولی ساخت و ساز نیست و با انسان ها کار داریم نه منازل آنها که این در حیطه وظایف دیگر ارکان ها است.

فرید در ادامه افزود: بیش از بیست سال است که روی محله شهید هرندی کار می‌شود همه از هر دستگاه و ارگانی وارد کارند اما نگاه ما همچنان بر مردمی بودن امور است.


فرید در ادامه گفت: باتوجه به نامه های بسیاری که به دانشگاه های متفاوت داده‌ایم توقع می رود دانشجویان و پزشکان در هر مرحله برای کمک و همیاری در مثبت زندگی فعال تر شوند و در بالندگی این طرح ما را یاری کنند.


معاون اجتماعی بهزیستی کشور به حضور فعال بهزیستی در برنامه های محله باغ آذری هم اشاره کرد و گفت: مدت یک سال است ما در باغ آذری مشغول فعالیت هستیم البته به خاطر شرایط کرونا مدتی غیر حضوری بود و اکنون دوباره به صورت حضوری فعال شده ایم.


فرید افزود: در حوزه اعتیاد این محله باید همکاری کامل ستاد مبارزه با مواد مخدر در میان باشد چرا که یک دستگاه نمی تواند کار خاصی پیش برد.


وی در ادامه بیان داشت: در بحث ارتقایی مشاوره و آموزش مهارت های زندگی چون پیشگیری از اعتیاد نوجوانان و خانواده و کارهایی از این دست، مراکز مثبت زندگی می‌توانند خدمات غربالگری را در حوزه پیشگیری نیز انجام دهند.


فرید در توضیح بیشتر گفت: این طرح، نه تنها خدمت‌رسانی صرف نیست؛ بلکه رابطه و نگاه عاطفی بین دولت و خدمت گیرنده است، چنانچه این اتفاق به وجود آید تکریم ارباب رجوع و برخورد گرم عاطفی با مخاطب که بسیار دلگرم کننده و کمک کننده است نیز شکل می گیرد.


معاون اجتماعی بهزیستی کشور در توضیح انتخاب مکان برای راه اندازی خانه بهزیست، خاطرنشان کرد: محله باغ آذری برای بهزیستی همیشه مهم بوده است؛ اکنون خدمات بهزیستی را می‌توانیم نمایان کنیم و نماد مشخصه هر مجتمع خدمات بهزیستی معلولین پایگاه سلامت خدمات D.I.C است و این فرصتی برای خدمت بیشتر به مردم این محدوده است.

گفتنی است در این جلسه معاونین توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری بهزیستی استان تهران و مدیر بهزیستی شهرستان ری نیز حضور داشتند.انتهای پیام /

پاسخی بگذارید