امروز و در پی اجرایی نمودن مصوبه شورای تامین شهرستان ری صورت گرفت :
تاریخ : 1399/12/29 21:16
شناسه : 398732 در پی اخذ مصوبه شهردار تهران از هیئت محترم دولت مبنی بر تبدیل سیمان ری به موزه صنعت ، صبح امروز شهرداری منطقه ۲۰ با اخذ مجوز قضایی و معاضدت سرکلانتری نهم و یگان حفاظت شهرداری تهران و ابلاغ مصوبه شورای تامین شهرستان ری با ورود به محوطه سیمان ری ، اقدام به رفع تصرف و تحویل ملک مورد نظر  نمود .

به گزارش شاخه سبز از شهرستان ری - فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰  با اعلام این خبر گفت : مرمت ، بازسازی و تبدیل این مکان ارزشمند تاریخی به موزه صنعت سیمان با هماهنگی و همکاری متخصصین و هنرمندان به زودی آغاز می شود .

 وی ادامه داد : علی رغم ابلاغ مصوبه هییت وزیران ، متصرفین غیر قانونی در راستای اجرایی نمودن مصوبه دولت ، چندین مرتبه کارشکنی می کردند و اقدامات ایشان منجر به تخریب این اثر تاریخی می شد که نهایتا با مساعدت و حسن ظن دادسرای عمومی و انقلاب شهر ری ، این میراث ارزشمند ملی که در کنار تپه و دژ تاریخی " رشکان " در پهنه جنوب تهران قرار دارد ، انتزاع ید از متصرفین شد و ملک جهت اقدامات بعدی تحویل سازمان نوسازی شهر تهران شد.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اهمیت حفظ آثار و بناهای تاریخی در ری اظهار داشت : هر گونه تصرف ، تغییر و  یا تخریب آثار تاریخی و سو استفاده از این فضاهای ارزشمند ، با واکنش صریح ، دقیق و قانونی شهرداری روبه رو می شود و ما وظیفه خود را به طور کامل به انجام می رسانیم.


انتهای پیام /

پاسخی بگذارید