بزرگ‌ترین موقوفه انقلاب اسلامی به ثبت رسید؛
تاریخ : 1400/02/19 10:24
شناسه : 398803

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران از ثبت بزرگ‌ترین موقوفه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به ارزش حدودی ١۵ هزار میلیارد تومان در اداره اوقاف شهرستان ری خبر داد.

به گزارش شاخه سبز از شهرستان ری - مجتبی عبداللهی در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبت بزرگ‌ترین موقوفه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: این موقوفه زمینی زراعی متعلق به آقای محسن معروفی با 331 هکتار مساحت است که نیمی از آن کاربری مسکونی یافته و باقی نیز در حال پیگیری است که در صورت تغییر کاربری امکان ساخت منازل برای جوانان فراهم می‌شود.


وی با بیان اینکه موقوفه در منطقه گیلاوند شهرستان دماوند قرار دارد افزود: ارزش مادی این وقف در حدود 150 هزار میلیارد ریال است و متولی این وقف خود واقف است و به‌تأسی از حضرت علی(ع) درآمد آن را در چهار نیت ازدواج جوانان، کمک به بیماران، تأمین هزینه‌های دانش‌آموزان و دانشجویان هزینه می‌کند. 


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران در ادامه با اشاره به خدمات ارزنده اداره اوقاف شهرستان ری و خدمت‌رسانی به واقفان گفت: نیت واقف از این وقف بزرگ تسهیل ازدواج جوانان است که در این راستا اقدام به ساخت خانه‌هایی برای اسکان موقت زوج‌های جوان صورت می‌گیرد و آنان تا چند سال پس از شروع زندگی شان می‌توانند در این منازل سکونت داشته باشند.


  عبداللهی ادامه داد: کسی که شیرینی وقف را بچشد، هرگز از این سنت حسنه روی‌گردان نمی‌شود، لذا امید است با همراهی واقف، مالک نیمی دیگر از ملک نیز اقدام به وقف کند تا کل این ملک در خدمت نیازمندان قرار بگیرد. 


مدیرکل اوقاف و امور خیریه شهرستان ری گفت: وقف عدالت اجتماعی را به ارمغان می‌آورد لذا ضروری است که در شرایط امروز مردم با فرهنگ و موضوعات وقف آشنا شوند.
انتهای پیام /

پاسخی بگذارید