تاریخ : 1400/03/17 21:55
شناسه : 398826

مدير عامل شركت پالايش نفت تهران، مهارت در کار تیمی، تعامل خلاقانه، هماهنگی و همکاری مناسب را رمز موفقيت تيم امداد و نجات و آتش نشاني در مهار آتش توصيف كرد.به گزارش شاخه سبز از شهرستان ری - حامد آرمان فر پيرامون نقش گروه هاي آتش نشاني در اجراي موفقيت آمير عمليات اطفاء حريق شرکت پالایش نفت تهران گفت : آتش سوزی گسترده محوطه slops (ضایعات مواد نفتی) در عصر روز چهارشنبه ۱۲ خرداد با همه سختی هایی که داشت سنگ محکی شد برای سنجش همدلی و وفاق بین آتش نشانی های شهری و صنعتی که به حق در مهار این حادثه، در قالب اقدامات تیمی جهادی توام با فداکاری و ازخودگذشتگی، تجلی یافت.  


وي ادامه داد: این بحران نشان داد سرعت هماهنگی های عوامل امداد و نجات پالايشگاه با دستگاه هاي برون سازمانی از چند ساعت به چند دقیقه رسیده است به گونه ای که ده ها خودرو و صدها آتش نشان از  شهرداری تهران، شرکت های همجوار و شهرهای اطراف در چند دقیقه در محل حاضرشده و ضمن احساس مسئوليت با هماهنگی در مکان های مشخص شده صف آرایی کردند.


مدير عامل شركت پالايش نفت تهران با بيان اينكه به لطف خداوند و تلاش بی وقفه و ایثارگرانه نیروهای امداد و نجات و آتش نشانی، حریق در ساعات اولیه مهار و اطفاء آتش در کمتر از ۲۶ ساعت انجام و پالایشگاه در مدار تولید قرار گرفت تصريح كرد:  مدیران ارشد آتش نشانی تهران با تیمهای آتش نشانی حاضر در صحنه و عوامل امداد و نجات تا آخرین لحظه در میدان حاضر و دائما روند عملیات را با هماهنگی فرمانده عملیات رصد کرده و بر همان اساس، تاکتیک های عملیاتی را طراحی و در صورت لزوم آنها را تغییر می دادند و همین هماهنگی و وفاق مدیران باعث شد تا از سرایت آتش به سایر مخازن پیرامونی جلوگیری شود و آرامش و امنیت به ارمغان آید.


آرمان فر افزود: خدای بزرگ را شاکریم که این عملیات با مهارت، رشادت و از خودگذشتگی آتش نشانان و فرماندهی صحیح میدان در ساعات ابتدایی مهار و در ۲۶ ساعت بدون تلفات انسانی کاملا خاموش شد كه در نوع خود ركوردي تاريخي در صنعت نفت كشور است. می‌توان این نتیجه کم نظیر را حاصل مهارت در کار تیمی، تعامل خلاقانه، هماهنگي و همکاری مناسب آتش نشانی شهرداری تهران، آتش نشانی پالایشگاه تهران، آتش نشانی فرودگاه، آتش نشاني شرکتهای همجوار، آتش نشاني شهرداري هاي استان تهران، آتش نشانی قزوین و کرج و نیروهای عملیاتی حاضر در پالایشگاه دانست.


وي در خاتمه بيان داشت: از همه آتش نشانان فداکار حاضر در میدان حادثه قدرداني و تشكر مي نمايم. هم اکنون علل ریشه ای وقوع این حادثه در دست بررسی است تا با رفع ایرادات احتمالی نسبت به مستند سازی آن اقدام و با تدوین تدابیر و تمهیدات علمی و ساختاری برای ارتقاء بیش از پیش ایمنی تاسیسات و تجهیزات فرآیندی ان شاءالله شاهد تکرار چنین حوادثی نباشیم.
انتهای پیام /

پاسخی بگذارید