مدیرکل آموزش‌وپرورش قم:
گروه: استان ها / قم
تاریخ : 1400/05/5 19:38
شناسه : 399107

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: بیش از ۸۰ درصد مدارس این استان امکانات نسبتا مطلوبی در ساختار فضای مجازی دارند.

حمیدرضا شیخ‌الاسلام روز دوشنبه در گفت‌وگو با  ایرنا، افزود: با توجه به غیرحضوری شدن آموزش در مدارس استان، زیرساخت‌های فضای مجازی رشد کمی و کیفی قابل‌توجهی یافته است.

وی اضافه کرد: مصمم هستیم ساختار فضای مجازی مدارس را روزبه‌روز مطلوب‌تر نماییم و استفاده بهینه‌تری از فضای مجازی داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان این‌که کمک اولیا به مدرسه اجباری نیست، درعین‌حال خاطرنشان کرد: اگر اولیا کمک نمی‌کردند امروز زیرساخت محکم در بخش‌های مختلف مدارس سطح استان نداشتیم.

شیخ‌الاسلام تصریح کرد: از آغاز ثبت‌نام دانش آموزان برای سال تحصیلی آینده تاکنون، چند مدیر مدرسه در مساله اخذ وجه از اولیا توبیخ شده‌اند.

وی افزود: اگر مدرسه‌ای ثبت‌نام را منوط به پرداخت مبلغی نموده‌است، والدین می‌توانند مراتب را به اداره‌های آموزش‌وپرورش در نواحی مختلف استان اطلاع دهند.

وی ادامه داد: در این شرایط سخت اقتصادی در کنار مردم خواهیم بود و پاسخ بی‌تدبیری مدیران را خواهیم داد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش با اشاره به لزوم پرداخت وجه بیمه دانش آموزان، گفت: پرداخت این وجه هنگام ثبت‌نام الزامی است و در صورت بارگذاری نکردن فیش بیمه، ثبت‌نام در سامانه پادا تکمیل نخواهد شد.

در سال تحصیلی گذشته تعداد دانش‌آموزان با افزایش هشت‌درصدی به حدود ۲۷۰ هزار نفر در مقاطع مختلف رسید؛ ۶۷۰ فضای فیزیکی و پنج هزار و ۸۰۰ کلاس درس در استان قم وجود دارد و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک هزار و ۳۰۰ واحد است.
       

پاسخی بگذارید