تاریخ : 1400/05/19 12:24
شناسه : 399244

تکذیب حذف شرط سنی دریافت واکسن کرونا، افتتاح سه مرکز جدید تزریق واکسن کرونا، ضرورت تعطیلی یک‌هفته‌ای، حمایت دادستانی از محدودیت‌های کرونایی و افتتاح ۱۰ مرکز تجمعی واکسیناسیون از جمله مهم‌ترین اخبار کرونایی یک هفته گذشته در استان قم است

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به‌آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: در شبانه روز منتهی به‌پانزدهم مردادماه، ۱۶۷ بیمار مشکوک و یا با علائم قطعی ابتلا به‌کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند، که همه این بیماران به‌دلیل وخامت اوضاع جسمانی در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

 

محمدرضا قدیر اظهار داشت: در این مدت۱۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قم بستری شده و تحت مداوا و درمان قرار گرفتند.

 

وی افزود: ۱۴۸ بیمار نیز به‌تشخیص پزشکان معالج از بیمارستان مرخص شدند.

 

قدیر با اشاره به ‌فوت ۱۴ نفر از بیمارانی که نتیجه آزمایش کرونای آن ها مثبت شده بود، گفت: در مجموع ۷۷۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قم بستری می‌باشند.

 

وی افزود: از کل یک هزار و ۸۰۱ آزمایش کرونای صورت گرفته نتیجه ۶۱۲ مورد مثبت شد.

 

رییس علوم پزشکی قم بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در قم ۱۸۴ هزار و ۸۵ دُز واکسن تزریق شده‌ است.

 

حذف شرط سنی دریافت واکسن کرونا در قم تکذیب شد

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با رد برخی شایعات نسبت به برداشته شدن محدودیت سنی در واکسیناسیون کرونا در این استان، گفت: فقط افراد بالای ۴۳ سال و گروه‌های خاص در سند ملی واکسیناسیون امکان دریافت واکسن دارند.

 

سیامک محبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هم اکنون ۱۲ مرکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا در شهر قم و ۵ مرکز در شهرهای تابعه فعال بوده و روند واکسیناسیون مردم این استان در حال انجام است.

 

محبی ادامه داد: در حال حاضر برای دو گروه افراد بالای ۴۳ سال و مشاغل خاص مانند فرهنگیان، اساتید دانشگاه ها، رانندگان حمل و نقل عمومی و ریلی امکان تزریق واکسن کرونا فراهم است و برای سایر گروه های سنی امکان تزریق واکسن وجود ندارد.

 

رییس مرکز بهداشت قم با اشاره به یک تصور اشتباه از برداشته شدن محدودیت سنی واکسیناسیون در قم، اظهار داشت: محدودیت سنی تزریق واکسن در برخی مشاغل خاص مانند فرهنگیان وجود ندارد و وقتی یک معلم جوان برای دریافت واکسن به یکی از مراکز مراجعه می کند بعضی از شهروندان از آن به عنوان برداشته شدن محدودیت سنی تعبیر می کنند که تصور اشتباهی است.

 

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های نظارتی به صورت روزانه عملکرد و نحوه تزریق واکسن به گروه های هدف را رصد می کنند و هیچ گونه امکان انحراف از سند ملی واکسیناسیون وجود ندارد.

 

محبی ادامه داد: گروه های هدف در واکسیناسیون کرونا در قم برای افراد بالای ۴۳ سال در مقایسه با استان تهران که ۵۷ سال به بالا است، ۱۰ سال جوانتر است و از این روی برخی شهروندان تهرانی برای تزریق واکسن تمایل سفر به شهر قم دارند.

 

۱۵۰۰ دوز واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰

پاسخی بگذارید