نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد؛
تاریخ : 1400/07/21 11:33
شناسه : 399845

نظرسنجی اخیر شبکه خبری «ان اچ کی» نشان می دهد که میزان حمایت از کابینه جدید ژاپن به رهبری نخست وزیر کیشیدا فومیئو، ۴۹ درصد و نرخ عدم حمایت از آن ۲۴ درصد است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از "ان. اچ. کی"، میزان حمایت از کابینه جدید در مقایسه با نظرسنجی سپتامبر ۲۰۲۰ یعنی زمانی که سوگا یوشیهیده نخست وزیر سابق اداره امور را به عهده گرفت، ۱۳ واحد درصد کمتر و در مقایسه با آخرین نظرسنجی از کابینه سوگا، تا ۱۹ واحد درصد بیشتر است.

در میان کسانی که از کابینه کیشیدا حمایت کردند، ۳۸ درصد گفتند که به نظر می رسد این کابینه گزینه بهتری نسبت به سایر کابینه های احتمالی است، در حالی که ۱۹ درصد گفتند این کابینه متعلق به حزبی است که آنها از آن حمایت می کنند. ۱۷ درصد دیگر پاسخ دادند که به کیشیدا اعتماد دارند.

در میان کسانی که از این کابینه حمایت نکردند، ۳۲ درصد گفتند که هیچ امیدی به سیاست گذاری های آن ندارند، ۱۸ درصد گفتند این کابینه متعلق به حزبی که آنها از آن حمایت می کنند نیست و ۱۵ درصد دیگر هم گفتند که کابینه متفاوتی را ترجیح می دهند.

«فومیو کیشیدا» روز دوشنبه گذشته از سوی پارلمان ژاپن به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب شد و قول داد برای کنترل بیماری کووید -۱۹ و احیاء اقتصاد ژاپن تلاش کند.

«کیشیدا» دو هفته پیش رهبری حزب اصلی حاکم لیبرال دموکرات را بر عهده گرفت. ائتلاف تحت رهبری حزب لیبرال دموکرات کنترل هر دو مجلس پارلمان را در اختیار دارد.

کیشیدا وعده حمایت بیشتر از سیستم پزشکی و اقتصاد را داد. او همچنین نگاهی فراتر از مرزها دارد. رهبر حزب لیبرال دموکرات می گوید در حالی که از منافع ژاپن محافظت می کند، حضور جهانی این کشور را افزایش خواهد داد.

پاسخی بگذارید