دکتر رضایی اصل درگردهمایی گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرستان ری:
گروه: سایر / بهزیستی
تاریخ : 1400/09/15 21:45
شناسه : 400622

مدیر بهزیستی شهرستان ری از حذف سقف زمانی و محدودیت بیمه کارفرمایی و خویش فرمایی ویژه معلولان خبر داد.


به گزارش شاخه سبز و نقل از خبرگزاری بسیج – دکتر رضایی اصل مدیر بهزیستی شهرستان ری در گردهمایی گرامیداشت سالروز جهانی معلولان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: قبلا مدت حق معافیت بیمه معلولان 5 سال بود که خوشبختانه سقف زمانی از این طرح برداشته شده و ما برای پرداخت حق بیمه معلولان چه بیمه کارفرمایی و چه خویش فرمایی هیچ مانع، مشکل و محدودیتی نداریم و همه جامعه هدف ما می توانند از این خدمات استفاده کنند.   

وی با اشاره به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و جذب 3 درصد معلولان در دستگاه های دولتی، گفت: بر اساس این مصوبه، ما به عزیزان معلول معرفی نامه اشتغال می دهیم اما با برخی دستگاه ها که این قانون را اجرا نمی کنند چالش داریم و براساس قانون جامع حمایت از معلولان آنها را ارجاع می دهیم که از طریق مراجع قانونی از جمله دیوان عدالت اداری پیگیر مطالبات خودشان باشند.

وی، هدف از برگزاری این مراسم را گرامیداشت سالروز جهانی معلولان و تقدیر از معلولان موفق، شناسایی توان و پتانسیل خیلی خوبی که در عرصه های علمی، فرهنگی و ورزشی معلول وجود دارد اعلام کرد و گفت: مردم باید بدانند اگر عزیزی معلولیت دارد در کنار آن توانمندی های بالقوه ای در وجود او هست و ما تلاش می کنیم این توانمندی ها را به بالفعل تبدیل کنیم و مردم این توانمندیها را ببینند و جامعه به این باور برسد که اگر یک معلول معلولیت دارد لاجرم محدودیت ندارد.

رضایی اصل تاکید کرد: ما تلاش می کنیم موانع پیش روی معلولان را بر داریم تا بتواند خودش را به عرصه های خیلی بالاتر و بیشتر در سطح جهان برساند. وی اظهار امیدواری کرد همه دستگاه های تاثیر گذار و تاثیر پذیر بتوانند گام های خوبی برای حضور معلولان بردارند.


انتهای پیام /

پاسخی بگذارید