نماینده مردم زنجان:
تاریخ : 1401/03/3 15:55
شناسه : 400966

نماینده مردم زنجان در مورد ساماندهی و اصلاح یارانه آرد گفت:فصل مشترک همه نمایندگان این است که حتما باید روش فعلی اصلاح شود و روش فعلی تخصیص ارز ترجیحی، آسیب‌های جدی دارد.

 مصطفی طاهری در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی که درخصوص گزارش وزرای اقتصاد و جهاد کشاورزی در مورد  اصلاح یارانه  آرد گفت: فصل مشترک همه نمایندگان این است که حتما باید روش فعلی اصلاح شود و تخصیص ارز ترجیحی، آسیب های جدی دارد.

نماینده مردم زنجان  بیان داشت : رئیس بانک مرکزی در دوره قبل در خوشبینانه ترین حالت گزارش داد این ارز ترجیحی کمتر از ۱۵ هزار تومان به سفره مردم می رسد و بخش زیادی از آن به شکل های مختلف از بین می رود، حال یا باید روش فعلی اصلاح شده و شبکه توزیع یا قاچاق منهدم شود و یا راهکار حذف ارز پیش بینی شود، بنابرایند روش فعلی تخصیص ارز به نفع مردم و کشور نیست و باید اصلاح شود.

وی تصریح کرد: نظر اغلب کارشناسان بر این بود که حمایت ها در انتهای زنجیره مصرف باشد، اما حالا من از همکاران تعجب می کنم که دائم می گویند که چرا از نان شروع شده، در حالی که بحث گرانی نان نیست. بارها و بارها همه اعلام کردند که قیمت نان به هیچ وجه تغییر نمی کند، بلکه نحوه تخصیص یارانه از ابتدای زنجیره به انتهای زنجیره منتقل می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قانون مجلس این است که شرایط قیمت ها به شکل سال قبل باید حفظ شود دولت هم به دنبال همین موضوع است و به هیچ وجه قیمت نان و دارو نباید تغییر کند و در سایر کالاها نیز حفظ قیمت سال ۱۴۰۰ باید رعایت شود. اما نکته دیگر اجرای خوب قانون است.

طاهری با بیان اینکه نقایص طرح باید رفع، گفت: آن چیزی که در این طرح اهمیت دارد، اجرای مناسب آن است و این موضوع مورد تاکید نمایندگان است، صحبت با مردم و اقناع افکار عمومی مهم است و باید همه را با این موضوع همراه کرد، اگر ما نمایندگان و توده مردم همراه دولت در اجرای این طرح شویم، شیرینی و لذت آن را همه خواهند چشید و خواهیم دید شرایط بهتر خواهد شد، لذا باید دست به دست هم دهیم تا این طرح را خوب اجرا شود و بخش زیادی از یارانه‌ها که در سفره مردم وجود نداشت، به سفره مردم بازگردد و این موضوع نیازمند این است که اجرای خوبی داشته باشیم.

پاسخی بگذارید