تاریخ : 1401/06/9 10:50
شناسه : 401221

وزارت خارجه روسیه در آستانه سفر وزیر خارجه ایران به مسکو اعلام کرد، همکاری‌های ایران و روسیه علی‌رغم اقدامات خصمانه غرب ادامه خواهد یافت.

به گزارش  شاخه سبز، وزارت خارجه روسیه سه شنبه شب به وقت تهران اعلام کرد که همکاری‌های ایران و روسیه، علی‌رغم اقدامات خصمانه و تحریم‌های غرب ادامه خواهد یافت.

به گزارش اس‍پوتنیک، وزارت خارجه روسیه در این زمینه اعلام کرد: «اقدامات خصمانه و تحریم‌های غرب علیه ایران و روسیه مانع از توسعه همکاری‌های دوجانبه سودمند دو کشور در همه زمینه‌ها نمی‌شود.»

این وزارتخانه با اشاره به افزایش سطح همکاری‌های تهران و مسکو اعلام کرد: «در ژانویه تا ژوئیه جولای ۲۰۲۲، تجارت دوجانبه بین روسیه و ایران به ۲.۷ میلیارد دلار رسید که ۴۲.۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.»

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که در مذاکرات بر سر توافقنامه جامع تجارت آزاد بین ایران و "اتحادیه اقتصادی اوراسیا" پیشرفت‌هایی حاصل شده است.

بر اساس این گزارش، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه در سفری کاری به مسکو با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. قرار است این دو درباره وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌های ایران، پروژه‌های مشترک انرژی و حمل و نقل روسیه و ایران و همچنین برخی موضوعات منطقه‌ای مانند تحولات اوکراین، سوریه و افغانستان گفت‌وگو کنند.

پاسخی بگذارید