میراحمدی:
گروه: سیاسی / دولت
تاریخ : 1401/06/21 11:39
شناسه : 401240

شاخه سبز- رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه حضور بیش از ۳۰ هزار نفر از اتباع به ویژه افغانستانی موجب کندی عبور زائران ایرانی در مرز شلمچه شده است، از زائران ایرانی خواست برای خروج به مرز چذابه مراجعه کنند.

ه گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، سید مجید میراحمدی روز دوشنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: در چند روز گذشته شاهد حضور اتباع بخصوص افغانستانی در پایانه مرزی شلمچه هستیم و هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از ۳۰ هزار زائر خارجی اربعین در پایانه شلمچه هستند که موجب کندی مسیر خروج زائران ایرانی به داخل عراق شده است. لذا برای ساماندهی زائران، مسئولان نیروی انتظامی و استانداری خوزستان در منطقه حضور دارند.

معاون وزیر کشور خاطر نشان کرد: برای ساماندهی امور مقرر شد زائران ایرانی در مرز خوزستان مسیر خود را به مرز چذابه تغییر دهند تا با سهولت از مرز عبور کنند.

میر احمدی اضافه کرد: عراقی‌ها به دلیل آنکه برای اتباع افغانستانی محدودیت‌های جدی قائل هستند، بخش قابل توجهی از گیت‌های خود را بسته اند.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با تاکید بر اینکه در بقیه مرزها هیچ مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: امسال منظم‌ترین و قانونمندترین خروج زائران ایرانی را از گذرگاههای مرزی با عراق شاهد هستیم که از این بابت از دولت عراق تشکر می‌کنم.

وی همچنین با بیان اینکه برای مراجعه زائران در خروج از مرزها مشکلی وجود ندارد، تصریح کرد: به پایانه‌های مسافربری سراسر کشور اجازه مسافرگیری ۱۰۰ درصد داده شده و نظم و انضباظ خوبی در مرزها حاکم است.

به گزارش ایرنا و بر اساس آمار نیروی انتظامی، از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار زائر ایرانی برای شرکت در آیین اربعین حسینی (ع) از مرزهای غربی کشور به عراق عزیمت کرده اند که تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار نفر از آنان به کشور بازگشته اند.

پاسخی بگذارید