عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
گروه: سیاسی / مجلس
تاریخ : 1402/03/7 13:57
شناسه : 402952

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس، وزارت آموزش و پرورش را یکی از وزارتخانه های مهم کشور دانست و گفت: همه خانواده‌های ایرانی با این دستگاه مرتبط هستند و آینده فرزندان این مرز و بوم به تصمیمات و اقدامات آن بستگی دارد و بنابراین نیاز است که تکلیف این وزارتخانه هرچه زودتر مشخص شود.

فرهاد طهماسبی در مورد رضامراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهار داشت: فردی که در راس این وزارتخانه قرار می گیرد باید توانایی مدیریت این نهاد مهم را داشته باشد و از عهده وظایف محوله برآید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بررسی سوابق کاری صحرایی تاثیر زیادی در رای اعتماد نمایندگان به وی دارد، گفت: عملکرد و سوابق صحرایی بزودی در کمیسیون های مجلس بررسی می شود؛ اگر وی بتواند دغدغه نمایندگان را در حوزه آموزش رفع کند، قطعاً از وی حمایت می‌کنیم.

طهماسبی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب در مورد تعامل قوای سه گانه تاکید کرد: رویه مجلس در راستای حمایت از دولت، نگاه تعاملی است به شرطی که به اصل موضوع و تفکیک قوا آسیبی وارد نکند.

وی خاطر نشان کرد: همه خانواره‌های ایرانی با وزارت آموزش و پرورش مرتبط هستند و آینده فرزندان این مرز و بوم به تصمیمات و اقدامات آن بستگی دارد و بنابراین نیاز است که تکلیف این وزارتخانه هرچه زودتر مشخص شود.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ۳۱ اردیبهشت ماه در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، «رضامراد صحرایی» را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی کرد. جلسه رای اعتماد وی ۹ خرداد برگزار می شود.

وی دارای مدرک دکترای زبانشناسی همگانی از دانشگاه علامه طباطبایی و استاد تمام رشته زبان شناسی این دانشگاه است و از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب شد. او پیش از انتصاب به‌ عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان، ریاست مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌ زبانان دانشگاه علامه طباطبایی را بر عهده داشت.

رهبر انقلاب در دیدار روز سوم خرداد با نمایندگان مجلس یازدهم توصیه ای مبنی بر «پرهیز از بعضی سخت‌گیری‌ها در قبال وزرای معرفی شده به مجلس» داشتند و در این زمینه گفتند: در تشخیص صلاحیت‌ها دقت کافی و در حد معقول و منطقی سخت‌گیری کنید اما نه به شکلی که موجب شود وزارتخانه تا مدت ها بدون وزیر بماند که اکنون هم چند وزارتخانه وزیر ندارند و به مجلس معرفی خواهند شد.

پاسخی بگذارید