در آئین افتتاح ۱۰۰ هزار واحد مسکن؛
گروه: سیاسی / دولت
تاریخ : 1402/06/5 13:38
شناسه : 403900

رییس جمهور با بیان اینکه مسکن پیشران بزرگ اقتصادی در کشور است، گفت: آثار اقدامات دولت در بخش مسکن در حال آشکار شدن است.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در هفته دولت و همزمان با آئین افتتاح ۱۰۰ هزار واحدی مسکن طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور گفت: از مهمترین مسائل ما مسئله مسکن است که در اولویت قرار دارد و باید تمام واحدهای همراه در این بخش از جمله بانک‌ها و … برای بخش مسکن مساعدت‌های لازم را داشته باشند.

رئیسی با بیان اینکه در تأمین زمین برای ساخت مسکن کار بزرگی صورت گرفت‌، تاکید کرد: این افتتاح باعث مباهات و خرسندی است. همه بخش‌ها مساعدت کنند تا این نهضت ادامه پیدا کند.

وی افزود: مسکن به عنوان یک بخش پیشران در تولید می‌تواند موجب ایجاد شغل مستقیم شود که مورد اهمیت جدی است.

رئیس جمهور اظهار داشت: مسکن نیاز جدی خانواده‌هاست و سهم اجاره مسکن در خانواده در بالاترین رقم‌ها قرار دارد و باید اخذ مجوز، ارائه تسهیلات و واگذاری زمین به عنوان دغدغه جدی مردم برای تولید مسکن کاهش یابد.

وی ادامه داد: مسکن پیشران بزرگ اقتصادی در کشور است و هر جا که فعال شود، موجب افزایش تولید در بخش‌های مختلف می‌شود و صدها کار و شغل با ساخت مسکن ایجاد می‌شود.

رئیس قوه اجرایی کشور بیان داشت: نیاز جامعه به مسکن و توجه به دغدغه مردم در این بخش و کم کردن هزینه‌های تهیه مسکن در سبد خانواده‌ها است مورد اهمیت جدی دولت است.

وی افزود: کار گسترده‌ای در شهرسازی و در خصوص طرح نهضت ملی مسکن در حال انجام است و گام‌های گسترده‌ای در حال برداشته شدن است که مشخص شده است.

رئیسی گفت: می‌خواهم که همه بخش‌ها در زمین و تسهیلات و مجوزها را صادر کنند تا بخش نهضت نیروی مسکن با همه توان به راه خودش ادامه دهد.

رئیس جمهور با بیان اینکه آثار اقداماتی که در ۲ سال گذشته در این زمینه انجام شده در حال آشکار شدن است، گفت: تلاش‌های دست‌اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و دیگر فعالان در عرصه ساخت مسکن باعث کاهش دغدغه‌های مردم می‌شود.

پاسخی بگذارید