سخنگوی وزارت دفاع:
تاریخ : 1402/06/27 12:26
شناسه : 404075

سخنگوی وزارت دفاع، گفت: یکی از سامانه‌های آفندی وزارت دفاع در مرحلهٔ آزمایشی از مسیر خود منحرف شده و در گرگان سقوط می‌کند.

سردار طلایی نیک، سخنگوی وزارت دفاع درباره علت حادثه امروز در گرگان گفت: یکی از سامانه‌های آفندی در مرحلهٔ آزمایشی از مسیر خود منحرف شده و در گرگان سقوط می‌کند.

وی با اشاره به جزئیات سقوط پهپاد در گرگان، گفت: در فرایند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی و پهپادی که در منطقه کویری انجام می‌شود و این موضوع سابقه دارد، یکی از سامانه‌هایی که در فرایند آزمون و تحقیقات بوده، دچار نقص فنی می‌شود و با انحراف از مسیر اصلی، متلاشی و قطعاتی از این سامانه در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرده است.

طلایی نیک گفت: تیم‌های امدادی و عملیاتی در حال جمع آوری قطعات فروده آمده هستند.

وی تاکید کرد: ضمن تشکر از اهالی شریف گرگان انتظار داریم که اگر قطعات باقیمانده ای را مشاهده کردند از دستکاری و یا جا به جایی آنها خودداری کنند تا انشالله تیم‌های عملیاتی و امدادی بتوانند وظایف امدادی را در اسرع وقت به اتمام برسانند.

سردار طلایی افزود: در مناطق کویری داخلی کشور آزمایش سامانه پهادی با سامانه‌های آفندی انجام شده، منتها در یکی از این آزمون‌های تحقیقاتی، یکی از سامانه‌ها دچار نقص شده است.

سخنگوی وزارت دفاع گفت: ستاد امدادی و تعمیر در استان گلستان مسؤولیت جمع آوری قطعات سقوط کرده را برعهده گرفته اند و مردم می‌توانند به این ستاد اطلاع رسانی کنند.

پاسخی بگذارید