پوشش هفتم بازیهای آسیایی؛
تاریخ : 1402/07/8 11:01
شناسه : 404178

در هفتمین روز از نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی ورزشکاران کشورمان برای رسیدن به مدال های بیشتر در ۱۱ رشته با حریفان خود رقابت خواهند کرد تا بتوانند به صعود کاروان ورزش ایران کمک کنند.

کاروان ورزش ایران که با ۲۸۹ ورزشکار در ۳۴ رشته ورزشی و با نام «شهید حججی» و شعار «ایمان - ایران - افتخار» در نوزدهمین دوره از بازی‌های آسیایی شرکت کرده، روز هفتم را در شرایطی آغاز کرد که تاکنون به ۲۳ مدال دست پیدا کرده است.

هندبال شانس صعود را از دست داد

تیم ملی هندبال مردان کشورمان در دومین دیدار خود در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف بحرین رفت و با قبول شکست ۲۰ به ۲۹ برابر این تیم شانس صعود به جمع چهار تیم برتر را از دست داد.

تاریخی سازی تنیس روی میز با صعود به نیمه نهایی

 تیم دوبل تنیس روزی میز ایران متشکل از نوشاد عالمیان و نیما عالمیان، در مرحله یک‌چهارم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف ژاپن با ترکیب «میزوکی اویکاوا» و «سورا ماتسوشیما» رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به برتری دست یافت تا ضمن صعود به نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند.این اولین مدال تنیس روی میز ایران در بخش دوبل در تاریخ بازی‌های آسیایی محسوب می‌شود.

تیم ملی بسکتبال به یک چهارم نهایی رسید

در مسابقات مرحله مقدماتی تیم ملی بسکتبال ایران به مصاف قزاقستان رفت با برتری ۸۶ بر ۶۰ برابر این تیم صدرنشین‌گروه خود شد و به طور مستقیم‌ راهی مرحله یک چهارم شدند. ملی پوشان بسکتبال ایران که پیش از این‌ عربستان و امارات را شکست داده بودند با کسب برتری در دیدار امروز

صعود تیم بسکتبال سه نفره ایران

تیم بسکتبال سه نفره ایران با ترکیب احسان دلیرزهان، محمد مهدی رحیمی و امیرحسین یازرلو به مصاف هند رفت و با برتری ۱۹ بر ۱۷ برابر این تیم راهی مرحله یک چهارم شد. مغولستان حریف ایران در این مرحله است.

اسکیت بازان به خط پایان نرسیدند

مسابقات تیم ملی اسکیت سرعت ایران در ماده ۱۰۰۰۰ متر با حضور نهال مقدم رحمانی و سیده مهشید کیایی در بخش بانوان آغاز شد. در حین رقابت و طی کردن مسافت ۱۰ هزار متر، نهال مقدم و سیده مهشید کیایی نتوانستند زمان مد نظر را به ثبت رسانده و قبل از رد شدن از خط پایان به کار خود پایان دادند.

تیم تپانچه ایران به مدال برنز رسید

در هفتمین روز از نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی نمایندگان تیراندازی کشورمان در تپانچه ۱۰ متر میکس با ترکیب هانیه رستمیان و امیر جوهری‌خو در خط آتش قرار گرفتند. در پایان دور مقدماتی تیم ایران با امتیاز ۵۷۵ پس از هند و چین در رده سوم قرار گرفت. نمایندگان کشورمان برای کسب مدال برنز به مصاف پاکستان رفت و با پیروزی برابر این تیم به مدال برنز رسید.

بریمانلو به مدال نقره رسید

در روز نخست مسابقات کوراش مجید وحید بریمانلو دور نخست به مصاف «چونگ هوانگ» از ویتنام رفت و این رقیب خود را ۸ بر صفر شکست داد. بریمانلو در دومین مبارزه خود به مصاف چانگ چان از تایپه رفت و با برتری مقابل حریف خود راهی مرحله نیمه‌نهایی شد و مدال برنز خود را قطعی کرد. وی در مرحله نیمه نهایی به مصاف «خیراندیش» از تاجیکستان رفت و این رقیب خود را نیز با ضربه فنی شکست داد و به فینال رسید اما در شکست دادن حریف ازبک ناموفق بود و به مدال نقره رسید.

اسکیت مردان هم حذف شد

مسابقات تیم ملی اسکیت سرعت در ماده ۱۰۰۰۰ متر با امیر بهزادی و آزاد همتی در بخش مردان ادامه یافت. در حین رقابت و طی کردن مسافت ۱۰ هزار متر نمایندگان ایران نتوانستند زمان مد نظر را به ثبت برسانند و قبل از رد شدن از خط ‌پایان به کار خود پایان دادند.

آقامیرزایی به فینال کایاک صعود کرد

در مسابقات کانو و کایاک تک نفره و ۲ نفره ۵۰۰ و ۱۰۰۰ مردان بازی‌های آسیایی علی آقامیرزایی در خط ۲ کایاک هزار متر تک نفره مردان با ورزشکارانی از تاجیکستان، هنگ‌کنگ، اندونزی، قزاقستان و سنگاپور به رقابت پرداخت که با زمان ۳ دقیقه و ۴۹ ثانیه به عنوان نفر دوم از خط پایان عبور کرد و راهی فینال شد.

مدال آوران ایران در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی:

مدال طلا:

* تیم ملی والیبال

* افشین سلیمی - ووشو

* یوسف صبری - ووشو

مدال نقره:

* تیم چهار نفره روئینگ بانوان

* تیم دو نفره روئینگ بانوان

* مهدی حاج موسایی - تکواندو

* علیرضا حسین پور - تکواندو

* زهرا کیانی - تالو - ووشو

* الهه منصوریان - ووشو

* محسن محمدسیفی - ووشو

* آرین سلیمی - تکواندو

* شجاع پناهی - ووشو

* مهدی الفتی - ژیمناستیک

* مجید وحید بریمانلو - کوراش

مدال برنز:

* مرجان سلحشوری - تکواندو

* فرانک پرتوآذر - دوچرخه سواری

* مبینا نعمت زاده - تکواندو

* تیم ملی تنیس روی میز

* محمد رهبری - شمشیربازی

* متین رضایی - تکواندو

* ملیکا میرحسینی - تکواندو

* مهران برخورداری - تکواندو

* شهربانو منصوریان - ووشو

* تیم ملی شمشیربازی ایران

* تیم تیراندازی تپانچه ۱۰ متر میکس

پاسخی بگذارید