در گفتگویی عنوان شد؛
تاریخ : 1402/07/8 11:50
شناسه : 404182

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از جدیدترین تصمیم برای ارائه تسهیلات به دانشجویان علوم پزشکی انتقالی از خارج کشور خبر داد.

دکتر غلامرضا حسن زاده افزود: در آخرین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی به منظور ارائه تسهیلات برای دانشجویان انتقالی از خارج کشور مقرر شد که شرایط جدیدی برای آنها اعلام شود.

وی افزود: به همین منظور در این جلسه مصوب شد برای کمک به این دسته از دانشجویان جهت آمادگی بیشتر تحصیلی، آزمون یک بار در سال به دو بار در سال افزایش پیدا کند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی خاطرنشان کرد: البته پذیرش این دسته از دانشجویان تنها یک بار در سال خواهد بود و تنها آزمون دوبار در سال برگزار می‌شود.

در سال گذشته پس از کش و قوس‌های فراوان درباره انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل و برداشتن ممنوعیت انتقال مقرر شد که این دسته از دانشجویان در آزمون ارزیابی علمی ویژه دانشجویان ورودی‌های قبل از ژانویه ۲۰۱۹ شرکت کنند.

بر همین اساس مقرر شد دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور با تاریخ شروع به تحصیل قبل از ژانویه ۲۰۱۹ در صورت تصمیم به ادامه تحصیل خود در ایران ابتدا در یک آزمون ارزیابی علمی شرکت کنند و پس از آن در صورت کسب حدنصاب به شورای انتقال معرفی شوند.

آزمون ارزیابی علمی برای دانشجویان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شاغل به تحصیل در خارج از کشور که متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل هستند برگزار شد اما برخی از این دانشجویان خواستار فرصت بیشتر برای این آزمون شدند.

از آنجا که این آزمون ویژه دانشجویانی است که تا پیش از ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷ مطابق با اول ژانویه ۲۰۱۹ شروع به تحصیل کرده اند. این دانشجویان می‌توانند در این آزمون شرکت کرده و در صورتی که نمره حد نصاب (۶۰ درصد نمره کل آزمون) را کسب کنند، به شورای انتقال معرفی شوند.

پیش از این نخستین دوره این آزمون ۱۵ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و مقرر شده بود که این آزمون تنها سه بار، در دی ماه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ برگزار شود که با توجه به مصوبه جدید شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی دو نوبت برگزاری آزمون برای سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.

پاسخی بگذارید