صهیونیست‌ها بازوی پاکسازی نژادی؛
تاریخ : 1402/07/8 12:48
شناسه : 404186

روزنامه هاآرتص در گزارشی عنوان کرد که تسلیحات تولید شده از سوی رژیم صهیونیستی به ابزاری جهت پاکسازی نژادی در نبردهای نظامی در نقاط مختلف جهان از جمله منطقه قره‌باغ، تبدیل شده است.

به نقل از وبگاه شهاب نیوز، روزنامه هاآرتص اخیراً در گزارشی ضمن انتقاد از سیاست‌های تسلیحاتی سران تل آویو، نوشت: اسرائیل (رژیم صهیونیستی) با تولید تسلیحات جنگی مختلف و صادر کردن آن به نقاط مختلف جهان، در روند پاکسازی نژادی نقش آفرینی می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده است: ردپای اسرائیل در بسیاری از جنگ‌های پاکسازی نژادی در نقاط مختلف دنیا از جمله علیه مسلمانان روهینگیا (در میانمار) و همچنین ضد مسلمانان در جنگ بوسنی، به وضوح دیده می‌شود.

هاآرتص تصریح کرد: ما می‌توانیم نمونه‌های زیادی از پاکسازی نژادی در جهان را عنوان کنیم که طی آن اسرائیل با تجهیز برخی رژیم‌های حاکم در آنها نقش آفرینی داشته است.

این روزنامه عبری در ادامه به تحولات اخیر در منطقه قره باغ اشاره کرده و می‌نویسد: ساکنان ارمنی قره باغ، پس از عملیات سریع نظامی ارتش جمهوری آذربایجان که به سیطره کامل آنها بر این منطقه منجر شد، هرگز اطمینان جانی نداشته و تصمیم به ترک قره باغ گرفتند، چون نظامیان جمهوری آذربایجان از تسلیحات و تجهیزات نظامی اسرائیلی در نبردهای خود استفاده می‌کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: در نیمه دوم قرن ۲۱، اسرائیل از جمهوری آذربایجان در ارتکاب جنایات علیه ارمنی‌ها در منطقه قره باغ، حمایت به عمل آورد. در این سال‌ها ما شاهد برقراری روابط راهبردی میان باکو و تل‌آویو بوده‌ایم که بخشی از آن با قراردادهای چند میلیارد دلاری در زمینه خرید تسلیحاتی اسرائیلی از سوی جمهوری آذربایجان به چشم آمده است.

هاآرتص عنوان کرد: جمهوری آذربایجان در سال‌های اخیر پهپادهای پیشرفته انتحاری و تهاجمی مجهز به موشک را از اسرائیل تحویل گرفته و حتی با کمک تل آویو توانسته یک خط تولید پهپادهای انتحاری را راه اندازی کند.

این روزنامه عبری در ادامه با اشاره به پرواز هواپیماهای ترابری نظامی میان باکو و تل آویو با محموله‌های تسلیحاتی، نوشت: جمهوری آذربایجان همچنین از سامانه‌های جاسوسی اسرائیلی نظیر پگاسوس برای تحت تعقیب قرار دادن و پیگرد فعالان سیاسی مخالف خود در این کشور استفاده کرده است.

پاسخی بگذارید