کنعانی:
گروه: سیاسی / دولت
تاریخ : 1402/07/9 11:20
شناسه : 404190

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد، گفت: از منظر جمهوری اسلامی ایران ادعاهای بدون عمل مقامات سوئدی در محکومیت و مخالفت با تعرض به قرآن کریم کافی نیست.

ناصر کنعانی در خصوص اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد، اظهار داشت: متأسفانه همچنان شاهد تکرار جسارت به مقدسات اسلامی در اقدامی مغایر با مبانی اصیل حقوق بشر هستیم.

وی ادامه داد: این اقدامات نفرت پراکنانه، هتاکی و تعرض به حقوق و ارزش‌های بیش از دو میلیارد مسلمان، در مقابل حضور منفعل پلیس سوئد که حفظ امنیت و ممانعت از تعرض به حقوق دیگران مهمترین مسئولیت آن به شمار می‌رود، صورت گرفته است که البته از ذهن مردم آزاداندیش و حقیقت جوی جهان هرگز پاک نخواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: از منظر جمهوری اسلامی ایران ادعاهای بدون عمل مقامات سوئدی در محکومیت و مخالفت با تعرض به قرآن کریم کافی نیست.

کنعانی افزود: بر این اساس از دولت سوئد انتظار می‌رود ضمن پایبندی جدی به اصول بنیادین حقوق بشر و تلاش برای ترویج اخلاق و همزیستی مسالمت آمیز ادیان از طریق انجام اقدامات عملی و مؤثر، به بدیهی‌ترین مطالبه مسلمانان و موحدان جهان مسئولانه پاسخ دهند.

پاسخی بگذارید