باقری در حاشیه نشست هیئت دولت:
تاریخ : 1403/04/6 12:55
شناسه : 408456

سرپرست وزارت امور خارجه گفت: مسیر مذاکرات به طور جدی در دولت شهید رئیسی دنبال شد و امروز همه شاهد هستند ایران یک مسیر درست و منطقی را در عرصه مذاکرات دنبال کرده است.

علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیأت دولت با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: روز دوشنبه گذشته یک نشست مهم در تهران داشتیم که نشست مجمع گفتگوی همکاری آسیایی بود و ۳۵ کشور عضو آن هستند که در آن حاضر شدند. در اجلاس تهران ۴۵ هیأت، ۹ دبیرکل منطقه و بین‌المللی، ۱۸ وزیر خارجه و قائم مقام‌ها و معاون وزیر خارجه حضور داشتند.

باقری اظهار کرد: این تعداد و این سطح از حضور مهمانان و مشارکت کشورهای آسیایی آن هم در شرایطی که ایران در آستانه بزرگترین تحول سال ۱۴۰۳ و انتخابات ریاست جمهوری است، نشان دهنده اقتدار و استحکام نظام و ثبات سیاسی در کشور است که در چنین شرایطی تهران میزبان این چنین نشسته بین المللی است.

وی تصریح کرد: یکی از محورهای شهید امیرعبداللهیان، محوریت یافتن کشورهای آسیا بود. از این جهت این نشست اهمیت زیادی داشت. بیانیه نهایی این نشست بر موضوعات سیاسی و بین المللی مهم از جمله غزه و محکومیت رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم فلسطین و لزوم کمک رسانی به این مردم تاکید داشت. ملاقات‌هایی با وزرای خارجه یا نمایندگان دیگر کشورها انجام و مسائل دوجانبه دنبال شد.

سرپرست وزارت امور خارجه بیان کرد: مسیر مذاکرات به طور جدی در دولت شهید رئیسی دنبال شد و امروز همه شاهد هستند ایران یک مسیر درست و منطقی را در عرصه مذاکرات دنبال کرده است. برای دولت چهاردهم مسیر مذاکرات برای رفع تحریم‌ها و تثبیت حقوق هسته‌ای مسیر درست و همواری است و می‌توان برای استیفای حقوق ملت ایران پیش رفت.

پاسخی بگذارید