اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "یادداشت"
54
حضور ش در مسجد و محراب و منبر و هیئت بود
پیوند مردمی شهبد رئیسی ؛ ‏

مرتضی نجفی قدسیدر سفر اربعین که توفیق همراهی شهید رئیسی را داشتم، یک جلد از کتاب «خاطراتی از استاد ‏پرورش» که حاوی سی یادداشت بنده در احوالات و شرح حال مرحوم استاد پرورش وزیر آموزش و ‏پرورش در دهه ی شصت بود را تقدیمشان کردم و ایشان پس از خواندن کتاب..

سقط جنین برابر با قتل نفس

متاسفانه طبق آمارهای موجود از اواخر سال 402 روزانه دو هزار ‏سقط جنین در کشور رخ می‌دهد و اگر آمار روزی دوهزار سقط درست ‏باشد، سالانه ۷۳۰ هزار سقط جنین در کشور رخ می‌دهد که این آماری ‏تکان دهنده و  قابل بحث است.‏هرچند در برخی از موارد سقط جنین‌ ..

برملا شدن چهره نمایشی مجامع بین المللی ‏

فاطمه مداح نظری – در حالی که ۲۳۴ روز از انجام عملیات «طوفان‌الاقصی» و آغاز جنگ غزه می‌گذرد، جنایات و ‏نسل‌کشی‌های رژیم صهیونیستی در غزه همچنان ادامه دارد و افکار عمومی به‌شدت از این موضوع عصبانی و خشمگین ‏است؛ موضوعی که موجب شده شاهد افزایش و گسترش ..

روند رو به رشد ایران در شاخص های توسعه

فاطمه مداح نظری - ارتقای 7 پله‌ای ایران در شاخص‌های جهانی نوآوری که توسط سازمان جهانی مالکیت فکری منتشر می‌شود، ‏نشان داد که رونق زیست‌بوم نوآوری و فناوری، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و همین‌طور حمایت از نیروی انسانی ‏نخبه و توانمند می‌تواند..

شهید ابراهیم رئیسی معیاری برای انتخاب رئیس جمهور آینده

فاطمه مداح نظری – شهید رجایی در سال 1360 با بمب گذاری در ‏ساختمان نخست وزیری توسط مسعود کشمیری از اعضای گروه ‏تروریستی مجاهدین خلق به شهادت رسید. شهید رجایی در آن سالها ‏نمادی از یک مسوول انقلابی و تراز کشور اسلامی بود. بعد از گذشت ‏چند نسل از انقلا..

صف اولی هایی که شهید شدند

فاطمه مداح نظری – تقریبا دهه اول انقلاب اسلامی مردم شاهد ‏ترورهای مختلفی از اقشار مختلف از مردم عادی تا مسوولان و ‏نظامیان بود. با شروع شدن جنگ تحمیلی و دفاع مقدس مردم زیادی ‏در دفاع از کشور و ارزش های اسلامی شهید شدند و با پایان یافتن ‏جنگ به ظاهرد..

از حقوق بشر فقط شر ماند

فاطمه مداح نظری -  طوفانُ الْاَقْصیٰ عملیات نظامی نیروهای حماس ‏علیه اسرائیل و در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار ‏فلسطینیان و هَتْک حرمت مسجدالاقصیٰ. این عملیات در منطقه مرزی ‏میان غَزّه و سرزمین‌های اشغالی فلسطین و در ۱۵ مهر سال ‏‏۱۴۰..

مدیران اجرایی پاسخگو نیستند ‏
چالش های مهم ما خبرنگاران؛ ‏

هیفاء پردل ‏به مردمی بودن رئیس جمهور شکی نیست اما روی حرف ما آن دسته از مدیران ‏استانی است این روزها از مردم فاصله گرفته و تنها در یک حرکات نمایشی در به ‏اصطلاخ ملاقات های عمومی که دستاوردی هم نداشته خود را همراه و یار و یاور ‏مردم می دانند اما بر خ..

گامی مهم درراه احیای ویژگی‌های قومی و فرهنگی است
همزیستی وهمکاری اقوام ایرانی ؛ ‏

مهدی توکلیان - کارشناس رسانه و عکاس‏1- زمان حاضررا می‌توان دوره ‌گذار از حیات قومی به حیات شهری ‏دانست. امروزه شهرها و کلانشهرها دارای جمعیت متفاوتی از اقوام ‏مختلف هستند. گردهم آوردن افرادی از اقوام گوناگون از چهار گوشه ‏ایران وهمزیستی وهمکاری ایشا..

ضرورت تقویت زیر ساخت‌ها  ‏

فرشته محقق- در کشورما سیل یکی از رخ داده‌های طبیعی است ‏که هرچند سال یکبار تکرار می‌شود. هم اکنون شهر مشهد در اثر ‏سیل 25 اردیبهشت ماه 1403 همچنان وضعیت این شهر را ‏بحرانی کرده است. تاکنون در اثر سیل 12 نفر جان خود را از ‏دست داده است و همچنین خسارت..

استاندار قم و دوراهی تغییر ‏

محمد توکلی ‏حدود ۹ ماه قبل یعنی اول شهریور سال گذشته بود که دولت سیزدهم ‏دست به تغییر نماینده عالی خود در قم زد و شاهچراغی که کمتر از ‏دوسال بر سکوی استانداری قم تکیه زده بود را جابجا و آقامیری را ‏جایگزین وی کرد که البته بررسی نقاط قوت و ضعف ایشان ..

جوانان طلائیه دار گام دوم انقلاب  ‏

سال ۹۷ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از طرف رهبر معظم انقلاب ‏اسلامی صادر شد، بیانیه‌ای که همه اقشار جامعه را در بر می‌گرفت و ‏برای همه افراد راهبردهایی را در نظر گرفته بود اما می توان گفت که ‏به نوعی «نوجوانان و جوانان؛ طلاییه داران گام دوم انقلاب» ..

لغو امتیاز تنباكو؛ ضربه ای سهمگین بر پیكره استعمار

‏ ‏زهره نعلبندیفتوای تاریخی مبنی بر تحریم توتون و تنباكو به وسیله میرزای ‏شیرازی پیامی  بود كه اتحاد و ایثارگری مردم ایران در حفظ استقلال و ‏هویت اسلامی كشور خود را به جهانیان نشان داد و زمینه ساز ‏جریان‌های اعتراضی در مخالفت با وطن فروشی حاكما..

ایمان و خود باوری سلاح یمن در مقاومت ‏

‏ ‏فرشته محقق-از زمان شروع حملات یمنی‌ها در حمایت از مردم غزه ‏برای قطع شاهرگ اقتصادی رژیم صهیونیستی، میزان ورود و خروج ‏کشتی‌های مختلف به بندر ایلات در جنوب سرزمین‌های اشغالی به ‏عنوان یکی از اصلی‌ترین شاهرگ‌های اقتصادی صهیونیست‌ها ۸۵ ‏درصد کاهش دا..

جوانی جمعیت و ضرورت تامین زیر ساخت ها ‏

‏ ‏مهرنوروزی-بررسی‌های جمعیتی سازمان ملل متحد ‏نشان می‌دهد که جمعیت جهان به طور کلی رو به ‏سالمندی می‌رود و این روند در آینده سریع‌تر از قبل ‏خواهد بود. نسبت جمعیت سالمند جهان (۶۵ ساله و ‏بیش‌تر) در سال ۲۰۲۰، برابر ۹٫۳ درصد بود. با ‏فرض ثبات باروری ..

فاصله بین کریمه و کریم آل البیت

فاطمه مداح نظری – دهه ای که از میلاد کریمه اهل ‏بیت حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز می شود و به ‏کریم و رئوف اهل بیت (ع) ختم می شود و این ایام ‏میعادگاه مردم به دامان پرمهر آل عباست. ‏به یازده روز ابتدایی ماه ذی‌القعده که با تاریخ مشهور ‏برای ولادت حضرت م..

حماس ، اسرا ‏
دستان خالی نتانیاهو ؛

فرشته محقق-پیش از حمله طوفان الاقصی دولت نتانیاهو در تلاش ‏بود تا بتواند  اوضاع داخلی را تحت کنترل بگیرد چرا که  در 7ماهی ‏که از دولتش می گذشت خیابان های تلاویو مملو از معترضانی بود ‏که مخالف روی کار آمدن نتانیاهو بودند. بعد از طوفان الاقص..

خرم آباد؛ بهشتی در اردیبهشت
به مناسبت ۲۰ اردیبهشت ماه روز خرم آباد؛

سجاد دالوندخرم آباد با پل‌های تاریخی،آبشارها ،چشمه‌ها و مناطق تفریحی ‏بکر، ۲۰ اردیبهشت ماه به نام آن نامگذاری شده و به نوعی ‏بهشتی در اردیبهشت است.‏ستاد مرکزی اجرایی خدمات سفر در سازمان میراث فرهنگی، ‏صنایع دستی و گردشگری کشور براساس شاخص‌هایی چون ‏..

روزی به نام دختران سرزمینم

زهره نعلبندیدختر که باشی با نگاه لطیف و ظرافتت به جهان می‌نگری و جهان ‏را برای اطرافیانت بسیار خوش‌تر از آنچه که هست جلوه می‌دهی.‏البته دختر بودن درعین زیبا بودن گاهی بسیار سخت است، آنجا ‏که قضاوت می‌شوی یا ناچاری در درون چارچوب قرارگیری تا از ‏نگاه..

سفر مغتنم رئیس جمهور به قم و هوشیاری مسئولان ارشد ‏

مهدی حکمتییادم هست سالیان گذشته جهت تهیه خبر و گزارش خدمت یکی از ‏مراجع اعظام تقلید که وجود آنها برکتی برای نظام اسلامی و ‏حضورشان سبب افتخار قم به حساب می‌آید عرایضی با این ‏مضمون داشتند که دولت و کشور خیلی به قم بدهکار هستند و ‏وضعیت موجود در شأن ..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ