اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "یادداشت"
مادرانی از جنس خبرنگار

 هدی سادات چاوشی: روزخبرنگار است.. باید قدردان توانایی خبرنگاران و نقش بسزای آنها در آبادانی، پیشرفت و فرهنگ‌سازی کشور بود. قرار است از راویانِ ملی تکریم شود. مسئولانِ شهر هم آمده‌اند. خبرنگاران و خطرنگاران هم ‌آمده‌اند. آقای شاعر و حاضر در جش..

روز خبرنگار در قم و حاشیه هایش

  زهره مهرنوروزی - اصحاب رسانه مثل همیشه اول وقت در تالار مدائن که امسال برای برگزاری جشن انتخاب شده بود حاضر بودند. شهردار با معاونانش، استاندار با معاونانش، نمایندگانی نیزاز  شورای شهر حضور داشتند مدیران دیگری نیز در تالاردیده می شد که ص..

اینجا زندگیست

 هدی سادات چاوشی: مالکیتش بواسطۀ مرمت، از آنِ اداره آب و فاضلاب استان قم شده و مشخص است!، اما خودشان حضور ندارند که آنرا از وجود تابلویی که در آنجا قرار دارد میتوانی متوجه شوی. "سد سنجگان" یکی از سدهای زیبا در روستای سنجگان از توابع بخش سلفچگا..

ش مثل شهر من

 هدی سادات چاوشی: از بلوارعماریاسر درحال گذر هستی... همان ابتدایش و 45 متری‌ را میگویم نه 55 و75 متری‌اش...!!! از دور نخلهای بلندی را میبینی.. یاد جنوبِ کشور و یا کشورهایی دیگر میافتی... به نحوی میخواهی بادستت آنرا لمس و طبیعت را احساس کنی!.....

در خم و قوسِ یک داستانِ قدیمی

 هدی سادات چاوشی: اولین و قدیمیترین سد قوسی جهان در ایران(سدکبار) را که میشناسید؟ همانکه بیش از 700 سال قدمت دارد و مربوط به دوران صفوی است که کوههای اطرافش با بهره‌گیری از تجسم تصاویر، گاهی شبیه نیمرخی از چهره میماند و چاله‌های موجود در مسیرها..

مخالفت رهبری با تشکیل دولت پنهان

 سید عزت‌الله ضرغامی که در حال حاضر عضو شورای عالی فضای مجازی است با روزنامه سازندگی به گفت‌وگو پرداخته که بخشی از آن را می‌خوانید:  اینکه گروهی تلاش می کنند دولت کارش را انجام ندهد، تا جایی که خود رهبری هم، در جلسه سال گذشته با خب..

سایه سنگین نمای رومی برهویت تاریخی قم

 زهره مهرنوروزی- نیروگاه، عماریاسر، زنبیل آباد و سالاریه،...  هرکجای این شهر که راهت افتاده باشد  با انبوهی از بناهای ساخته شده  با نمای رومی مواجه می شوی، این روزها  درقم نمای رومی سایه  سنگینش  خودش  را بررو..

جمع آوری معتادان متحجرقم باری به هرجهت

  زهره مهرنوروزی –جوانک همانطور که نشسته تعادل ندارد دستانش می لرزد حتی بطوری که نمی تواند فندکش را روشن کند گاهی سرش به سمت پایین می افتد وتا چند سانتی زمین می رسد به زور بلندش می کند و به درخت تکیه می دهد آنسوتر جوانی در حین استعمال است و ..

دیالیز در یک قدمی ماست اگر...

زهره مهر نوروزی -تا جایی که خاطرش هست نمک و نمکدان پای ثابت سفره خانه اش بوده این را از مادر و مادر بزرگش آموخته بود که سفره زن بی نمک ونمکدان سفره نیست حالا او مانده بود با دردی بزرگ، دردی که امروز دامنش را گرفته است خودش معتقد است این مرض..

هر لحظه ممکن است

 هدی سادات چاوشی: در آستانۀ ماهِ مهر چند سالیست که مدام میترسم... از همان شروع تابستان میترسم... میترسم یک روز حلقۀ آهنینی از جنس خورشید که خانواده باشد یکباره انرژیش تمام شود و قیامت شود. میترسم از آن روزی که گام دوم انقلاب آنطور که باید و شای..

ناتوانی به سبکِ تدبیرِ ترامپ

هدی سادات چاوشی _انگار میخواهد آپولو هوا کند!... انگار تیر در تن دارد که آرام و قرار ندارد... تعامل داشتن که دیگر این همه سر و صدا ندارد!.. از هر دری میزند تا بلکه بگوید یک غول یا اژدهاست، درحالی که روحیۀ تعامل، غول و هیولا نمیخواهد و سلطه نمیشناسد..

فناوری نانو حتی در سنجش سلامت کودکان

هدی سادات چاوشی: طرح سنجش سلامت کودکان، یک نوع مداخلۀ طلایی و بهنگام است که در روانشناسی اهمیت زیادی دارد که یکی از طرحهای بسیار خوبی است که در چند سال اخیر در کشورمان اجرا میشود. طرح‌هایی که نه تنها به استخراج _اطلاعات و آمار_، بلکه با تشخیص به موق..

وزیر آموزش و پرورش چه کسی باید باشد؟!

شاخه سبز - شب گذشته هنگامی که در اخبار تلویزیون گفت وزیر آموزش و پرورش استعفا داد و رئیس‌جمهور استعفای او را پذیرفت من ابتدا توجه به اهمیت موضوع نداشتم تا اینکه پس از ساعتی دخترم که در کلاس هفتم درس می‌خواند با دل نگرانی دستش را روی شانه‌ام گذاشت و ..

یاد داشت خبرنگار - دورهمی یا جلسات تصمیم ساز؟؟؟

زهره مهرنورزی -وقتی در یک از جلسات مهمی که با حضور حد اکثری مدیران برگزار می شود شرکت می کنی اگر اهل قم نباشی وبه صورت ملموس از نزدیک مشکلات و مسائل شهرت را ندیده باشی  گمان می کنی در مدینه فاضله زندگی می کنی و همه چیز خوب و آرام است  وجود..

پلاکهایی که شاید...//

هدی سادات چاوشی: هر روز هست اما هر روز نمیتوانی بگویی!.. هرچند اگر هم بگویی اشکالی ندارد، چرا که به نوعی ثبتی از سبک زندگی مردم و مردم نگاری خواهد بود. که شاید مردم اگر ببینند و بدانند که خطر در کمین است بهتر_رانندگی_کنند. اما حقیقت اینست که شاید بر..

بحران اجاره‌نشینی روز به روز رو به افول است

هدی سادات چاوشی: با هراس پله‌ها را بالا یا پایین میروی...، مقداری میوۀ خوش عطر که برای سلامت قلب و روان مفید است را بهمراه داری... در کنار اینکه خانه‌ای را اجاره کرده‌ای، آزادی تو تحت تاراجِ اجاره است!...نگاهی کنترلگر، بی‌مهر و پرچرا از صاحب‌خانه از..

دردهای بومی غریب

زهره مهر نوروزی -لباس معمولی برتن دارد، اما مثل همه برق کارهای حرفه ای دسته  انبردستی  ازجیب لباسش بیرون زده است. آخرین پیچ را می بندد و با فاز متر باردیگر جریان برق را در پریز چک می کند وبا خاطری آسوده به سراغ کارهای دیگرش  می رود.&n..

40 متری سواحل و رودخانه ها /  '' حریم ملی'' اعلام بشود

شاخه سبز به قلم سید علی محمدی_سیل دردناک و تخریبگر 98 خیلی چیزها را به ما نشان داد. یکی اینکه، ما چقدر به طبیعت جفا کرده ایم و چقدر حقش را ضایع نموده ایم. حالا به نظر شما ما در محیط زیست، حقوق طبیعت و مردممان را رعایت میکنیم؟؟؟ چطور می شود که جاده ا..

نوسان در راستای تعامل

هدی سادات چاوشی: طبقه همکف _ فروشنده موجود در طلافروشیِ یگانه _ همان که سکه خرید و فروش میکند!.. به شدت عرق کرده و دانه‌های عرق روی پوست سرش به وفور مشخص است.یک آقا بدلایلی که بیان کرد میخواهد تعدادی سکه بفروشد... سکه‌های سال 86 به بالا که هیچ اما س..

خیلی چیز ساده‌ای است

شاخه سبز - هدی سادات چاوشی: خیلی چیز ساده‌ای است. یک روز صبح وقتی از خانه بیرون می‌آییم.. باغچه‌های کوچک در اطراف کوچه‌ها و خیابان‌های محل زندگی گلکاری شده است. جوانه‌های گیاهان را می‌بینیم! همان‌ها که مناسب با فضای شهر است و حتی با داشتن میوه، به ز..

تبلیغ