1. مطالب منتشر شده در دسته ی "یادداشت"
40 متری سواحل و رودخانه ها /  '' حریم ملی'' اعلام بشود

شاخه سبز به قلم سید علی محمدی_سیل دردناک و تخریبگر 98 خیلی چیزها را به ما نشان داد. یکی اینکه، ما چقدر به طبیعت جفا کرده ایم و چقدر حقش را ضایع نموده ایم. حالا به نظر شما ما در محیط زیست، حقوق طبیعت و مردممان را رعایت میکنیم؟؟؟ چطور می شود که جاده ا..

نوسان در راستای تعامل

هدی سادات چاوشی: طبقه همکف _ فروشنده موجود در طلافروشیِ یگانه _ همان که سکه خرید و فروش میکند!.. به شدت عرق کرده و دانه‌های عرق روی پوست سرش به وفور مشخص است.یک آقا بدلایلی که بیان کرد میخواهد تعدادی سکه بفروشد... سکه‌های سال 86 به بالا که هیچ اما س..

خیلی چیز ساده‌ای است

شاخه سبز - هدی سادات چاوشی: خیلی چیز ساده‌ای است. یک روز صبح وقتی از خانه بیرون می‌آییم.. باغچه‌های کوچک در اطراف کوچه‌ها و خیابان‌های محل زندگی گلکاری شده است. جوانه‌های گیاهان را می‌بینیم! همان‌ها که مناسب با فضای شهر است و حتی با داشتن میوه، به ز..

 کالای مرغوب ایرانی

هدی سادات چاوشی: فعلا خودرو نخرید... فعلا زمان خوبی برای خرید خودرو نیست... درخواست سخنگوی تعزیرات از مردم برای عدم خریداری خودرو... فعلا خودرو نخرید، خودرو ارزان میشود... احتمالا شما هم به عنوان یک ایرانی بارها خبرهایی را مبنی بر این قبیل، شنیده‌ا..

 10 سال بعد !!! خبر قم/ میدان مرجعیت 3 سطحه می شود

شاخه سبز به قلم سید علی محمدی - علت عقب ماندگی کشور ما عقب ماندگی در پذیرش مسئولیت است. مسئول یعنی پاسخگو و بازخواست شده و کسی که پاسخ گویی به مردم را وظیفه نداند مسئول نیست!!!! بسیاری از موضوعاتی که از مشکل و دغدغه گذشته اند و به معضل و گلوگاه تبدی..

بلوار زائر قم در (مسیر رودخانه) است /احترام به طبیعت را از قم آغاز کنیم

شاخه سبز به قلم سید علی محمدی - یکی از اصرارهای نابجای مدیران بالا دستی تر از مدیریت شهری قم بر این بود که برای دسترسی مردم پردیسان به شهر !! تنهاراه !! این است که بیایند و بجای داخل محدوده شهری از بستر رودخانه راهی باز کنند و البته همه میدانیم که ا..

یک بام و دو هوای سیاست‌های گوگل

به تازگی درباره ناامن بودن و عدم امنیت اطلاعات کاربران تلگرام طلایی و هاتگرام و دیگر پوسته‌های تلگرام هشدارها و خبرهایی اخطارگونه در فضای مجازی منتشر شده بود، اما این بار گوگل درباره امنیت تلگرام طلایی و هاتگرام به کاربرانش..

مدیریت چیست

با توجه به اهمیت و جایگاه مدیریت در ساختار یک اجتماع نگاهی کوتاه به تعاریف و معانی مدیریت خواهیم داشت. در واقع مدیریت .عبارت است از فراگرد به‌کارگیری کارا و اثربخش منابع مادی و انسانی که تحت نظام ارزشی پذیرفته شده است. در مدیریت اصولی چون برنامه‌ریز..

باید مفصل درموردش(تنظیم بازار) صحبت کنیم!!!...

هدی سادات چاوشی: دنیا همین است... و پدر... دست به جیب شد. آن کوچکترینش را که اندازۀ یک حبّه قند بود را برای خود انتخاب کرد؛ هر چند با مادر سر این موضوع کمی تعارف داشتند. استاندار محترم استان قم(بهرام سرمست) نیز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استا..

زهر سوءظن، بناي اسارت

  شاخه سبز - هدي سادات چاوشي: زهر سوءظن نتيجه اش اينست که زندگي به کام حيات و دوام زندگي زوجين تلخ مي شود و بناي اسارت، بينانگذار حيطه ي زندگي خواهد شد ولي او نيز مضطرب به نظر مي رسيد، برگه اي در دست داشت و منتظر بود تا نوبتش برسد. آسان نبود..

چند ثانیه توصیف از کنسرت امتحان و سیل در میدان مشق ایران

صدایی به بلندی 10 کیلوهرتز آمد!.. صدایی که در سال‌های گذشته و آرامش شب‌ چهارشنبه سوری همه شنیده ایم که گاهی در ادامه با دیدن چهره‌های وحشت زده یا خندیدیم یا متعصب شدیم و شاید سعی کردیم معتدل بمانیم. صدایی شبیه صدای دزدگیر ماشین‌هایی که در شروع ..

قبور گلزار شهدای قم یکسان سازی نمی شوند

محمدرضا جایروند:  تخریب سنگ قبرهای برخی قبرستان ها توسط سازمان اوقاف در راستای طرح یکسان سازی قبور و اعتراض مردم به یکی از مهمترین رخدادهای شهر مقدس قم در روزهای گذشته مبدل شده است. مردمی که بی خبر از اجرای این طرح برای قرائت فاتحه در آرام..

فجر شکوفایی انقلاب اسلامی

ابوالفضل بمانی: فجری دیگر از راه رسید و شمیم عطر بهار آزادی در زمستان سال 57 با چهلمین بهار پر از طراوت برگرفته از استقلال و مقاومت و سرافرازی میهن اسلامی در سال 97 در هم آمیخت؛ مرور صفحات زرین این سال های پرفراز و نشیب دیوان انقلاب اسلامی و شرح توط..

امتحان همه چیز نیست

هدی سادات چاوشی: هر سال در فصل امتحانات ده ها گزارش، خبر و مصاحبه انجام می شود که عمدتا به چگونگی آمادگی و خواندن محفوظات و مطالب برای امتحانات می پردازد ولی اینبار می خواهیم از یک زاویه دیگر به آن نگاه کنیم، همان جور دیگر نگاه کردن و این گزارش_یادد..

زن والاست نه کالا

هدی سادات چاوشی: گرسنه ای و تصمیم می گیری به عنوان میان وعده یک ساندویچ برای رفع گرسنگی استفاده کنی ( ساندویچی که گاهی قیمت آن به 10 هزار تومان هم نمی رسد) می بینی که یک خانم به عنوان مسئول فروش با هزاران غمزه و چهره ای مینیاتوری از تو استقبال می کن..

فرماندار اشکم را درآورد

غروب بود و تاریکی چون قهرمان شب خودنمایی می کرد، با فرماندار و رئیس بنیاد شهید پاکدشت همراه شدیم تا به عیادت مادر شهید نوروز آقاپور برویم، مادر شهید چندی پیش به کما رفت و میهمان بخشlcu بیمارستان شهدای پاکدشت شد.وارد خانه  شدیم، وقتی هادی تمهیدی..

بی تدبیری و نقص فنی/متهمان حادثه در دانشگاه

"بی تدبیری و نقص فنی"متهمان حادثه در دانشگاهنه خودروهایمان تاریخ انقضاء دارند و به موقع خودش منقضی می شوند، نه مجتمعهای تجاری مان تاریخ انقضاء دارند و به موقعش منقضی می شوند. نه مدارس ما حداقل شرایط لازم برای باز بودن را دارند و هر از چندگاهی یک حاد..

نوبرانه ای از پوشکِ بزرگسالان

هدی سادات چاوشی: مجانی نیست و مانند نایاب ترین داروها که در ایران وجود دارد و ممکن است در کشورهای دیگر نباشد اما در ایران باشد، نمی توانیم بگوییم نایاب است _ چرا که به گفته ی رییس انجمن صنایع سلولزی ایران؛ کارخانجات تولید محصولات سلولزی کشور با بالا..

موریانه ی سوء ظن در زندگی مشترک

هدی سادات چاوشی: مضطرب به نظر می رسید، برگه ای در دست داشت و منتظر بود تا نوبتش برسد. آسان نبود، ولی سر صحبت را باز کردم. بیماری که چندین وقت است همه گیر شده؛ "سوءظن نسبت به شریک زندگی" است که طرفین را از ادامه زندگی دلسرد می کند. مادر یک فرزند بود...

چنگال تفرقه افکن استکبار/حمله ی وحشیانه ای دیگر

"قدرت نمایی کور" تروریستها در "رژه اهواز" این بار هم مردم را در بر گرفت. در روز آغازین از هفته دفاع مقدس بار دیگر عده ای جنایتکار که بجز بر هم زدن نظم و آرامش کشور عزیزمان هدفی بیشتر ندارند، در یک برنامه ریزی مسلحانه "همزمان با صدای طبل نظامیان"..

تبلیغ