اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "یادداشت"
54
چرایی ترس دشمن از اجتماع اربعین

گزارش چرایی ترس دشمن از اجتماع اربعین ‏ فاطمه مداح نظری – بیش از ۲۰ میلیون نفر در پیاده‌روی اربعین حضور دارند و مشاهده این جمعیت برای دشمنان سخت است و ‏چون رسانه‌های غربی از این حضور خوشایند نیستند، آن را سانسور می‌کنند.‏ فلسفه و اهداف قیا..

چهره گلگون ایران در 17 شهریور

مدیر مسئول گرچه حافظه تاریخی ملت ما کوتاه است اما حوادثی در تاریخ پر فرازو نشیب ایران اتفاق افتاده که هیچوقت دچار فراموشی نمی شود. روز 17 شهریور سال 1357 و کشتار مردم در تهران در تاریخ خونبار انقلاب اسلامی از نقاط برجسته ای است که هنوزداغش پس ..

گزارش  اختصاصی شاخه سبز  : رمالان در کمین جیب های مردم

فرشته محقق -با ترسی که همراهم است وارد کوچه می شوم. هرچه نزدیکتر می شوم بر استرس و اضطرابم افزوده می شود. خوشبختانه وقتی به آنجا می رسم، دو نفر دیگر را می بینم که پشت در منتظر ایستاده اند. خیالم راحت می شود که تنها نیستم. یکی از آنها از طریق ..

گزارش اختصاصی شاخه سبز؛ نفوذِ کلام، قدرتِ نرمِ پليس هوشمند است

هدی سادات چاوشی: بايد بعد از گوش بری اعدام می‌شد. «ع – ز، 27 ساله» اينبار چندنفر را به گروگان گرفته بود. 2 خانم و 4 آقا. ظهر بود. سرد بود. هوا قهوه‌ای و دودی بود. شايد هوا مه‌آلود بود و شايد هم کثيف بود. ساعت 12 و نيمِ روز شنبه و 22 آ..

پیشگیری به جای درمان؛ انتصاب استراتژیک رزم حسینی برای نجات صندوق ضمانت صادرات ایران/اقتصاد مقاومتی جایگزین اقتصاد لیبرال ها شد

به گزارش شاخه سبز : حامد نجفی-  متاسفانه به دلیل شرایط تحریم و همچنین سوئ مدیریت های داخلی روند اکثر کارتل های اقتصادی کشور روند نزولی و سقوط مالی به خود گرفته اند. از نزول بازار بورس تا شکست کارخانجات معتبر و تلفیق بانک های معتبر برای نجات از ..

گزارش اختصاصي شاخه سبز: دغدغه هاي انتظامي شهروندان و اقدامات پليس

هدي سادات چاوشي: پليس هوشمند و جامعه‌محور مرکز تلاش و ثقل اهداي انتظام است که امنيت اجتماعي و اخلاق جامعه مرهون عواملي سوگندوار از جانب اقدامات اوست. افرادي که ستبرگونه و متحدانه بر اخلاق تکيه مي‌کنند تا برمبناي صميمت و در لواي مقاومت و ازخودگذشتگي،..

   چرایی حضور ادبیات به سینما

شاخه سبز -  نویسنده: منیژه صالح پناه - از اصلی‌ترین دلیل روی آوردن سینما به ادبیات، تکراری شدن داستان‌های فیلم‌ها بوده است تا بدان جا که دیگر قصه‌های عاشقانه‌ی سوزناک و حتی آثار طنز هم بینندگان را راضی و اقناع نمی‌کرد و از سویی چنین تصور می‌شد ..

سرفه با تازیانه‌های کروناشیطان

شاخه سبز - هدی سادات چاوشی: صدای سرفه می آید. کاش مردم خطر را درک کنند. انگار شخصی در حال خفه شدن است. در انتهای یک مسیر کمک می‌خواهد ولی نفسش در گلو مانده است. از شنیدن صدای سرفه، سرم درد می‌گیرد. شب تا صبح ادامه دارد. هم سرفه و هم سردرد من. صبح‌ها..

احتمال حضور کارکنان دانشگاه آزاد در محل اشتغال علیرغم محدودیت های کرونایی

باتوجه به مصوبات ستاد کرونا و تمدید محمدودیت ها و با توجه به ضرورت تداوم فعالیت های آموزشی دفاع پایان نامه ها بصورت مجازی و ثبت نام ورودی های جدید اطلاع رسانی به کارکنانی که باید جهت انجام امور جاری و ارائه خدمات دانشجویی در واحد حضور یابند از طریق ..

یادداشت خبرنگار: وای به روزی که بگندد نمک

به گزارش شاخه سبز، زهره مهر نوروزی - طی هفته گذشته مطلبی با این مذمون در  فضای مجازی منتشر شد تخریب مسجداعظم شاه کار معماری معاصر ایران مسجد اعظم قم که یکی از شاه کارهای معماری ایرانی اسلامی محسوب می شود، این روزها در سایه بی توجهی و غفلت میرا..

وقتی رسانه ها با مدیران شهر درگیر تعارف می شوند

به گزارش شاخه سبز، زهره مهرنوروزی - سال 82وقتی برای اولین بار به عنوان خبرنگار آماتور کارم  را از باشگاه خبرنگاران قم شروع کردم چیزی که راه را برایم آسان کرد برخورد مدیران بود سال 1382 از سوی رهبری سال پاسخگویی مسئولان نام گرفته بود، مدیرانی که..

سردرگمی عربستان در جنگ یمن

معصومه نظری - بحران یمن با سرنگونی «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور سابق این کشور آغاز شد. در همین برهه از زمان بود که «بن علی» در تونس سقوط کرد. همچنین دولت «حسنی مبارک» در مصر نیز منحل و مداخله سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در لیبی برای سرنگونی ..

سکوت سازمان حقوق بشر در برابر بکارگیری کودکان غیربومی در ارتش امریکا

معصومه نظری - استفاده نظامی از کودکان در قالب‌های به‌کارگیری کودکان به عنوان کودک-سرباز در جنگ، استفاده در فعالیت‌های حمایت از جنگ مانند نگهبانی، جاسوسی و بردگی جنسی و در نهایت استفاده از کودکان برای پروپاگاندا در جنگ است.کودک-سربازان ده ساله چینی ع..

از منظر رهبر معظم انقلاب ؛  رفع موانع تولید تنها راه دستیابی به توسعه اقتصادی

معصومه نظری - رهبر معظم انقلاب ده سال گذشته را همچون تکه‌های پازلی در جهت تحقق مولفه‌های اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری کرده است.چهار سال گذشته نام‌های سال در راستای حمایت از تولید ملی بوده است. سال 1396 «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، سال 1397 «حمایت ا..

یوان چین در صدد کنار زدن دلار امریکا

معصومه نظری -  از چند سال گذشته چین متعهد شده بود 'یوان' پول ملی این كشور جهانی شود و بسیاری از كشورها و مناطق دنیا هم چند سالی است از این ارز برای تبادلات تجاری استفاده می كنند.توسعه سریع اقتصادی چین و برتری جویی آمریکا و فشارهای فزاینده واشنگ..

حفظ و پاسداشت زبان فارسی زیربنای بقای فرهنگ ایرانی

معصومه نظری - مهم ترین  شاکله ی هویت فرهنگی ما ایرانیان زبان و ادبیات فارسی است که با پیشینه ی هزار و چندصد ساله اش میراث معنوی همه ی اقوام ایرانی در این سرزمین پاک اهورایی به شمار می رود . از گذشته های دور ، همه ی ایرانیان در گسترش  و غنا..

جریان تحریف درصدد القای ناامیدی به مردم است

معصومه نظری - از ابتدای پیروزی  انقلاب اسلامی همواره دشمنان کینه توز جمهوری اسلامی به دنبال آسیب رساندن به کشور و نا امید کردن مردم بوده و هستند.دشمن در این راه نیز از تهدید علیه کشور، تحریم های اقتصادی و ... استفاده کرده اما همیشه شکست خورده ا..

وقتی ترامپ از هژمونِ جمهوریِ اسلامی مطلع است

هدی سادات چاوشی: چندی پیش دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعلام کرد. در فهرستی که روی وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت نام ۹ فرد و ۳ نهاد دیده ‌شد که به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند که بازتاب‌های زیادی..

وقتی ترامپ از هژمونِ جمهوریِ اسلامی مطلع است

هدی سادات چاوشی: چندی پیش دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعلام کرد. در فهرستی که روی وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت نام ۹ فرد و ۳ نهاد دیده ‌شد که به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند که بازتاب‌های زیادی..

ما ملت مقاومت هستیم

هدي سادات چاوشيانديشه و صنعت مقاومت، سلاحي قدرتمند و طبيعي از سوي هر ملت مقتدر در مقابل تهديد است تا با منطق و انتخاب از مختصاتِ ترفندها و ترديدافکني‌هاي دشمن مصون بماند که در پي اين مقاومت قطعا امنيتي غني بهمراه خواهد بود.راهبرد اثربخشنيروي مقاومت ..

تبلیغ