عناوین مهم :
جدال برجامی اتحادیه اروپا و امریکا گفتگوی شاخه سبز با  امیرحسین عسکری پژوهشگر حوزه اروپا و بریتانیاجدال برجامی اتحادیه اروپا و امریکا عسکری پژوهشگر اروپا و بریتانیا در گفتگو  با روزنامه شاخه سبز اظهار داشت هرچند اروپا تمایل به بقا برجام دارد، اما به نظر می¬رسد توانایی¬..
سوریه سامانه دفاع هوایی خود را تقویت می‌کند به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» این فرمانده ارتش سوریه اظهار داشته است که کار استقرار پدافند‌های هوایی در این منطقه آغاز شده و در روز‌های آینده نیز تدام می‌باید. فرمانده ارتش سوریه افزود که هدف از استقرار پدافند «پانت سیر-اس ۱» در وهله نخست تقویت سامانه..
ادعای وزیر تندروی صهیونیست درباره کرانه باختری «نفتالی بنت» رئیس حزب صهیونیستی «خانه یهودی» و وزیر آموزش و پرورش رژیم صهیونیستی مدعی شد که کرانه باختری به زودی بخشی از «اسرائیل» خواهد بود. وی خاطرنشان کرد که دولت صهیونیستی طرحی را به منظور احداث محله صهیونیست نشین به جای منازل تخریب شده تصویب کر..
مقام آمریکایی: با ایران توافق جدید کنیم، تحریم لغو می‌شود!  یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته در صورتی که ایران با مفاد یک توافق جدید موافقت کند، واشنگتن آماده «خاتمه دادن به مولفه‌های اصلی نظام تحریم‌ها» است.  «کریستوفر فورد»، دستیار وزیر خارجه آمریکا به تکرار مطالباتی پرداخت که چندی پیش «مایک پ..
مقام آمریکایی: با ایران توافق جدید کنیم، تحریم لغو می‌شود!  یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته در صورتی که ایران با مفاد یک توافق جدید موافقت کند، واشنگتن آماده «خاتمه دادن به مولفه‌های اصلی نظام تحریم‌ها» است.  «کریستوفر فورد»، دستیار وزیر خارجه آمریکا به تکرار مطالباتی پرداخت که چندی پیش «مایک پ..
ادامه درگیریهای ابوکمال برای بازگشت بی ثباتی ها اختصاصی شاخه سبز ادامه درگیریهای ابوکمال برای بازگشت بی ثباتی ها؛ تقلای غرب برای جلوگیری از پایان نفس های آخر بحران سوریه در حالی که شاهد پایان نفس های آخر بحران سوریه هستیم و برخی از کشورها از وارد شدن به فاز فرایندهای سیاسی و از سرگیری تدوین قا..
«ولید جنبلاط» با ولی‌عهد عربستان دیدار کرد ، پایگاه خبری «النشرة» لبنان نوشت: وی به همراه «تیمور جنبلاط» و «وائل ابوفاعور» که هر دو از نمایندگان پارلمانی لبنان به شمار می‌روند، عازم عربستان شد تا با «ملک سلمان» و «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی دیدار و گفت‌وگو کند. بر اساس این گزارش، شب گذشته،..
هشدار امیل لحود درباره پیشنهاد جدید رژیم صهیونیستی امیل لحود، رئیس جمهور پیشین لبنان می‌گوید، از تجربه ۱۸ ساله‌اش در ریاست بر لبنان به این نتیجه رسیده، مذاکره با اسرائیل یا تکیه بر سازمان ملل و قطعنامه‌های آن لبنان را حفظ نمی‌کند بلکه "تنها قدرت است؛ قدرت ارتش ملی، قدرت مردم، قدرت مقاومت و قدرت..
مانور نظامی رژیم صهیونیستی در جولان ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید که این تمرین نظامی پیش از این به عنوان بخشی از تمرین آموزشی سال ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی شده بود و هدف آن آمادگی ارتش این رژیم عنوان شده است. ماه می‌ رسانه‌ها گزارش دادند که رژیم صهیونیستی به منظور هرگونه حمله احتمالی به س..
عراقچی: نپیوستن به FATF نوعی خودتحریمی است سید عباس عراقچی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه 20 خرداد) در جریان بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون تامین مالی تروریسم در دفاع از این لایحه گفت: لایحه مذکور یکی از ابزارهای بین المللی برای مبارزه با تروریسم است. جمهوری اسلامی ایران از دو منظر از..
دور جدید مذاکرات نفتی ایران و اروپا آغاز شد با وجود تهدیدات ترامپ، در هفته های اخیر و پس از خروج آمریکا از برجام، هیات های متعدد پتروشیمی خارجی به ویژه اروپایی با مسئولان صنعت نفت و پتروشیمی کشورمان رایزنی کرده اند.دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه امسال با تکرار اتهام های..
اعترافات مهم آمریکا درباره FATF برخلاف برخی ادعاها در مجلس، آمریکا نه تنها از اجرای دستورات FATF توسط ایران ناراحت نمی شود، بلکه این اقدام را تکمیل کننده پازل تحریم­‌های بانکی و هوشمندتر شدن تحریم های این کشور می‌­داند. آخرین شاهد این مدعا، سخنان عجیب مندلکر (معاون اتاق جنگ..
اعتراضات مردم اردن ریشه در اقتصاد وابسته این کشور دارد اختصاصی شاخه سبز اعتراضات مردم اردن ریشه در اقتصاد وابسته این کشور دارددر پنج شنبه هفته پیش مردم اردن به خاطر اقتصاد ریاضیتی که از طریق صندوق پول بین المللی در ازای مقایری اعتبار مالی تحمیل شد فریاد اعترض سر دادند چرا که بر اساس دستورات صندوق ب..
سازمان ملل برای غزه نشست فوق العاده برگزار می کند «میروسلاو لاچاک» رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که این نشست به درخواست کشورهای عربی برگزار می شود.دیپلمات ها گفته اند که قرار است در این نشست پیش نویس قطعنامه ای تصویب شود که خواستار حمایت از فلسطینیان و محکومیت رژیم صهیونیستی است. آمریکا..
خانه تکانی در دربار سعودی؛ بن‌سلمان رئیس شد مطابق این حکم، نام وزارت فرهنگ و اطلاع‌رسانی عربستان به وزارت اطلاع‌رسانی تغییر پیدا کرد. ملک سلمان همچینن «شیخ عبدالطیف الشیخ» را به عنوان وزیر امور اسلامی عربستان تعیین کرد. پادشاه عربستان همچنین دستور تشکیل یک هیأت پادشاهی برای «مکه و مشاعر ..
شورای امنیت قاطعانه قطعنامه آمریکا درباره غزه را رد کرد/حامی اشغالگر تنها ماند بعد از اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه کویت در شورای امنیت در حمایت از مردم فلسطین، این شورا با قطعنامه پیشنهادی آمریکا در این باره هم مخالفت کرد. اعضای شورای امنیت با یک رأی مثبت (آمریکا)، سه رأی منفی (روسیه، بولیوی و کویت) و 11 رأی ممتنع قط..
احزاب پوپولیسم ایتالیا گامی در مسیر مخالفت با تصمیم بروکسل برخواهد داشت گفتگوی شاخه سبز با کارشناس و پژوهشگر مطالعات اروپا محمد زارعیاحزاب پوپولیسم ایتالیا گامی در مسیر مخالفت با تصمیم بروکسل برخواهد داشتپژوهشگر مطالعات اروپا در گفتگو با شاخه سبز تصریح کرد ایتالیا در آینده به خاطر رشد احزاب و گروههای راست گرا و پوپولیسم..
حملات پیشدستانه اسرائیل در سوریه اختصاصی شاخه سبزحملات پیشدستانه اسرائیل در سوریه/این کشور درپی بی ثباتی منطقه استاز وقتی که صحبت از پیروزیهای میدانی دولت سوریه و نیروی مقاومت در محافل بین الملل است اسرائیل رژیم اشغال گر فلسطین اشغالی، به وحشت افتاد و شروع به راه اندازی جنگ روانی د..
سناریو امریکا در مورد ونزوئلا اختصاصی شاخه سبزسناریو امریکا در مورد ونزوئلاقبل و بعد از برگزاری انتخابات  ونزوئلا امریکا نسبت به نحوی و تاریخ انتخابات، کاندیدای حاضر در این دوره از انتخابات این کشور ناخرسند و مخالفت های خود را به هر شکل ممکن نشان داد. روابط واشنگتن و کاراکا..
تحولات اینده عراق بعد از انتخابات 2018 گفتگوی شاخه سبز با کارشناس مسائل عراق و خاورمیانه دکتر اردشیر پشنگتحولات اینده عراق بعد از انتخابات 2018در گفتگو با شاخه سبز اقای پشنگ کارشناس مسائل عراق و خاورمیانه معتقد است در این دوره از انتخابات نقش حیدر العبادی کلیدی است و چرخش وی به سمت صدر ی..