اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "اصفهان"
39
چگونه با چالش‌های زندگی مقابله کنیم؟

 راضیه ایزدی، نویسنده کتاب «عبور از صد چالش زندگی» اظهار کرد: تعداد این دست‌اندازها بسیار زیاد است و این کتاب به صد دست انداز خوب زندگی کردن نه زندگی خوب می‌پردازد و سعی دارد به راه عبور هم بپردازد.  وی افزود: اگر چه در جلسات مشاوره و سخنر..

سقوط منجر به مرگ یک زن از کوه صفه

سخنگوی سازمان آتش نشانی اصفهان اظهار کرد: عصر روز گذشته سقوط یک نفر در بخشی از ارتفاعات کوه صفه گزارش و بلافاصله اکیپ تخصصی امداد و نجات کوهستان به محل حادثه اعزام‌ شد.محمد شریعتی ادامه داد: در این حادثه یک زن حدودا 30 ساله از ارتفاع حدود ۱۰۰ متری د..

هیچ اصفهانی شایسته مدیرکلی محیط زیست نیست؟

اسفندیار امینی با بیان اینکه کشاورزان بیشترین آسیب را از مسائل و مشکلات آبی و محیط زیست می‌بینند، اظهار کرد: اولین باری که قصد داشتند از اصفهان برای استان‌های یزد و چهارمحال و بختیاری آبی انتقال بدهند تا زمانی که استاندار و مدیران جهاد کشاورزی، آب م..

با سیاست‌های دروغین آمریکا و اروپا همکاری نمی‌کنیم

آیت الله «یوسف طباطبایی‌نژاد»، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: خداوند متعال در دنیا انسان‌ها را به راه‌های مختلف عذاب می‌دهد که یکی از این راه‌ها راه نرم است به اینگونه که از طریق قرآن کریم و حجت‌های خود بر روی زمین انسان‌ها را از ع..

ظرفیت هایی از صنایع دستی همچنان مغفول است

فریده روشن در بازدید از میدان نقش جهان و بررسی مشکلات صنف صنایع دستی در این محدوده  اظهار کرد: همانگونه که می‌دانید یکی از مهمترین ارکان هویتی شهر اصفهان داشته‌های گران‌سنگ و بی شمار میراثی و تاریخی این شهر است، اما صنایع دستی و هنرهای زیبای سن..

زاینده رود از بی اطلاعی مردم اصفهان خشک شد

مهدی بصیری در خصوص روز نکوداشت زاینده رود، اظهار کرد: تمام مشکلات رودخانه زاینده رود از بی اطلاعی مردم و کشاورزان سرچشمه می‌گیرد، چراکه با عنوان خشکسالی انتقال‌ها و تخصیص‌های آبی صورت گرفت این در حالی است که مردم و کشاورزان به درستی مطلع نبودند..

حلول اندیشه‌های نوین در نقاشی معاصر با حضور کمال الملک

مصطفی جوادی مقدم در  آیین گرامیداشت هفتاد و هفتمن سالگرد درگذشت کمال الملک اظهار کرد: کمال الملک در دوران حیاتش علاوه بر ایجاد روش‌های نوین در آموزش هنر، مکتب نقاشی کمال الملک را به وجود آورد.وی افزود: بنابر شواهد موجود از کمال الملک در طول دور..

انتشار کتاب‌هایی درباره کودکان خاص

مهدی صاحب‌فصول، مدیر نشر نوشته، گفت: کتاب "آموزش استراتژی به دانش‌آموزان با ناتوانی در یادگیری" نوشته رابرت راید و تاری لورتیز لیزمن با ترجمه علی‌اکبر ابراهیمی است. این کتاب سعی کرده به کودکانی که کارکردهای اجرایی را طی نمی‌کنند و نیازمند مداخلات و ..

عده‌ای نمی‌خواهند ابر پروژه‌های افتتاح شده اصفهان را ببینند

رسول زرگرپور امروز (چهارشنبه) در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه برای هر دولتی فارغ از هر گرایش سیاسی امنیت در اولویت اول است، اظهار کرد: ایران از یک طرف در منطقه آشوب و از طرف دیگر به خاطر ذات استکبار ستیزی با دشمنان ..

60 درصد زنان دچار فقر آهن هستند

دکتر فریبرز مکاریان با بیان اینکه کم خونی و فقر آهن دو مقوله جدا از هم است و افرادی که هموگلوبین خون آن‌ها زیر 12 است را به عنوان کم خون می‌دانند، اظهار کرد: به طور متوسط کم خونی در مردان هموگولوبین کم‌تر از 14 و برای زنان کم‌تر 12 است. وی افزو..

مسئولان قول دادند انتقال آب سمیرم به رفسنجان منتفی خواهد شد

اصغر سلیمی، در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در سمیرم با اشاره به اینکه مطبوعات و خبرنگاران رکن چهارم دموکراسی هستند، اظهارکرد: خبرنگاری هنوز به عنوان مشاغل سخت در نظر گرفته نشده است، در حالی که خبرنگاران همواره در معرض سختی‌ها و فشارهای مختلف هستند.وی..

ارائه مدل فرهنگ مشتری‌مداری مبتنی بر آموزه‌های اسلام در آموزش‌و پرورش

این پژوهش در قالب رساله دکتری طیبه گل دهان، دانشجوی دکترای تخصصی رشته مدیریت آموزشی تحت عنوان "طراحی مدل فرهنگ مشتری مداری مبتنی بر آموزه‌های اسلام در آموزش و پروش کشور" انجام شده است.مطابق این تحقیق ابتدا مضامین فرهنگ مشتری مداری در آموزش و پر..

آغاز عملیات مرمت 3 اثر تاریخی در اردستان

محمدرضا صدوقی  با بیان اینکه عملیات مرمت تنها قنات دو طبقه جهان در اردستان شامل مرمت راه پله، نورپردازی و رختشورخانه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 100میلیون ریال از ردیف اعتبارات پایگاه‌های جهانی شروع شده است، اظهار کرد: هم‌چنین به همت هیئت ا..

استاندار قم از من شکایت کرده است

حسین فراست در جلسه بررسی حقابه های کشاورزی و زیست محیطی شهرستان گلپایگان اظهار کرد: تثبیت حق آبه گلپایگان و آورده بین دو سد می‌تواند به روستاهای پایین دست کمک خوبی کند. اکنون اثر فرسایش در زمین‌های روستاهای پایین دست مشخص است و این فرسایش سبب شده اس..

سمینارهای آموزشی و مهارتی نقشه‌برداری مغز برگزار می‌شود

آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز در نظر دارد به منظور آشنایی، به‌روز رسانی و افزایش مهارت پژوهشگران علاقه‌مند سمینارهای آموزشی مهارتی برگزار کند. نخستین سمینار 4 و 5 مرداد ماه برای پژوهشگران اصفهان برپا و 18 و 19 مرداد ماه این سمینارهای آموزشی و مهارتی..

جلوی واگذاری سد کوچری به قم گرفته شد

علی بختیار در جلسه بررسی حقابه‌های کشاورزی و زیست محیطی شهرستان گلپایگان اظهارکرد: علاوه بر حق آبه زیست محیطی شهرستان گلپایگان حق آبه زیست محیطی تالاب شور که یکی از تالاب‌های مهم کشور است نیز مد نظر است و این تالاب حتما باید احیا شود.وی ادامه داد: ت..

بهره‌برداری از ۱۵ درصد طرح‌های گردشگری استان اصفهان با مشارکت بخش خصوصی

حمید امینی اظهار کرد: مناطق دریاچه نمک و کویر مرنجاب آران و بیدگل٬ آبگرم، کویر مصر نائین٬ سد خمیران و مرغاب تیران و کرون از جمله مناطق نمونه گردشگری در استان اصفهان شناخته می‌شود.وی خاطرنشان کرد: مرمت بناهای تاریخی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری از اهد..

اختصاص اعتبار ویژه به نجات بخشی شهر زیرزمینی نوش آباد

زهرا احمدی‌پور در حاشیه دیدار از شهر تاریخی نوش آباد، از این مجموعه باستانی به‌عنوان یک اثر مهم تاریخی یاد کرد و خواستار همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله میراث‌فرهنگی، شهرداری و بخش خصوصی برای حفاظت از این اثر فرهنگی و  تاریخی شد.وی با اشاره به ..

برخورد مرگبار اتوبوس اسکانیا با کامیون آمیکو حین بکسل کردن

سرهنگ حسین پورقیصری گفت: ماموران پلیس راه "شاهین شهر-کاشان" از برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری با یک کامیون قبل از گردنه داس مطلع و به محل اعزام شدند.وی با اشاره به اینکه اتوبوس دچار نقص فنی بود و کامیون در حال بکسل کردن آن جهت بردن به تعمیرگاه بود..

هر کسی نقدی کرد فوراً او را تخریب چی ننامیم

محمدتقی رهبر در خصوص سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه قوه قضائیه باید پرچم‌دار آزادی‌های مشروع مردم باشد، اظهار کرد: قوه قضائیه همان‌طور که مقام معظم رهبری سیاست‌های قوه را فرمودند و قانون هم آن را معین کرده است این قوه نه‌تنها پرچم داری آزادی‌ها..

تبلیغ