اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "گزارش"
70
نوجوانان و جوانان توسط فضای مجازی اغفال شده اند
در گفتگوبا طلایه داران امر به معروف عنوان شد:‏

انقلاب اسلامی سال ۵۷، در واقع یک انقلاب فرهنگی بود، زیرا باعث ‏تغییر باورها و اعتقادات مردم در جهات مختلف زندگی شد و نوع ‏نگرش زنان را در مورد توانایی هایشان متحول کرد و باعث نوعی ‏خود باوری در آنان شد و راه را برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ‏آنان..

ضرورت مشارکت مردم در کاهش مصرف دخانیات

نه فقط در ایران که در جهان دولت ها به دنبال راهکاری برای کاهش مصرف دخانیات ‏هستند اما به نظر نشدنی است.  در تقویم کشور ما از چهارم تا دهم خردادماه  هفته ملی ‏بدون دخانیات نام‌گذاری شده و روز دهم خردادماه روز جهانی بدون دخانیات است.‏‏ بررسی..

بررسی  نا آرامی های خاور میانه ‏

ده‌ها سال است جهان از جنگ‌های بی‌پایانی که دولت های سلطه گر  در گوشه و کنار جهان ‏بویژه در خاورمیانه به راه انداخته‌اند، رنج می‌برد. ‏‏ به نظر می رسید هزاره سوم و تکامل عقلانیت دولت ها  مردم دنیا شاهد صلح و آرامش ‏باشند اما اینگونه نیست. ط..

سندِ پشتیبان قانون؛گفتمان‌سازی و اقبال عمومی است
در نشست بررسی لایحه عفاف و حجاب‎ ‎مطرح شد: ‏

معصومه ظهیری استاد حوزه و دانشگاه گفت: نهال انقلاب  ‏مراحلی را پشت سر گذاشت تا به چهل سال بعدش رسید. نه ‏تنها در بحث حجاب و عفاف و زیست عفیفانه، در بسیاری از ‏موارد چالش‌های زیادی داریم. ‏به گزارش شاخه سبز  ، معصومه ظهیری استاد حوزه و ‏دان..

مشکلات ترافیکی و لزوم بهره برداری سریع از متروی قم ‏

شهردار قم‎ ‎به لزوم بهره‌ برداری سریع از متروی قم اشاره و عنوان کرد: وزارت‎ ‎صنعت و ‏معدن نماینده خرید‎ ‎قطار‎ ‎بوده و با توجه به لزوم بهره برداری سریع از متروی قم ، اجازه خرید ‏قطار از تولیدکنندگان خارجی اخذ شده است.‏به گزارش خبرنگار روزنامه شاخه س..

پزشکان قصاب در اوکراین

دنیا به شکل عجیبی به سمت سقوط اخلاق پیش می رود آنقدر که ‏گویی در لبه پرتگاه دنیای منهای انسانیت قرار گرفته ایم. تاماس ‏هابز نظریه پرداز انگلیسی گویی چنین روزی را می دیده است که ‏نظریه انسان گرگ انسان را مطرح کرده است. ‏وی در اثبات نظریه خود می نویسی..

دلایل نزول آمار ازدواج چیست؟
کارشناسان پاسخ می دهند:‏

‏  نزول نرخ ازداواج جوانان امروز به یک چالش پیش رو تبدیل شده است. اگر ‏سن دختران و پسران  از 35 سال بگذرد و تا این سن نتوانسته‌اند ازدواج کنند ‏وارد دوران تجرد واقعی خواهند شد و از آن‌جایی که احتمال ازدواج‌شان پایین ‏می‌آید، احتمال اینکه م..

تکلیف فرودگاه قم چه‌ می‌شود؟

احداث فرودگاه در قم یکی از پروژه های ضروری و زیربنایی است که همچنان پس از ده ‏سال در گیر و دار باید و نبایدها مانده و همچنان این پروژه به صورت نیمه کاره رها شده ‏است.‏کلنگ زنی این پروژه در سال 89 انجام شد، اما حالا پس از گذشت 13 سال، هنوز شهروندان ‏..

نقش عفاف و حجاب در ایجاد امنیت و آرامش روانی

حجاب و پوشش زنان از مظاهر اسلامیت جوامع مسلمان است و به عنوان ارزش در جوامع ‏اسلامی محسوب می‌شود.‏زن از دیدگاه اسلام دارای شخصیت شایسته و موقعیتی الهی است که می‌تواند مدارج کمال را ‏طی کرده و به مراتب عالی انسانیت دست یابد‎.‎جایگاه الهی و والای این ..

دریاچه نمک قم ومخاطراتش ‏

دریاچه نمک قم این روزها حال‌وروز خوبی ندارد و مدیریت‌های چندگانه بین چند استان ‏مرگ این دریاچه را سرعت بخشیده است که این موضوع و تصمیمات آن‌ها در حوزه آب ‏تنش و بحران را به عمق استان قم رسانده است. ‏ریزگردهای نمکی ‏معاون اداره کل حفاظت محیط‌زیست است..

خانه های تاریخی در انتظار حمایت بخش خصوصی ‏

قم شهری کهن است با آداب ها وسنن های متنوع شهری آجیلی که غالب رشته های ‏گردشگری را در خود جای داده است از رشته گردشگری تاریخی گرفته تا طبیعتگردی اما ‏بخش تاریخی این شهر که از میراث های این شهر محسوب می شود با چالش های جدی ‏مواجه است. چالش هایی که خطر..

‏ بررسی کدهای پوشش دانشگاه های مطرح دنیا ‏

دانشگاه‌ها همیشه و در همه جای دنیا مرکز تحول فکری و جنبش عقیدتی، اخلاقی و محل ‏عرضه کردن ارزش‌های نوین انسانی، علمی وتاریخی‌اند.ضرورت وجود فرهنگ و تمدن ‏اسلامی در دانشگاهها ضرورتی ملی وجهانی است. دانشگاهی که منطبق بر فرهنگی دینی ‏و اسلامی باشد می‌تو..

بهترین دختران از نگاه قرآن

هر ساله همایشی بزرگ با عنوان انتخاب دختر شایسته جهان برگزار ‏می شود و زنان و دخترانی از سراسر جهان در آن شرکت می کنند تا بتوانند در اصلی ‏ترین ملاکی که غرب برای انتخاب زن شایسته دارد یعنی زیبایی ظاهری زن حائز رتبه ‏شوند. و در نهایت داوران تعیین شده ..

کاهش امنیت کودکان در دنیای هوشمند ‏
در گفتگو با کارشناسان بررسی شد:‏

زهره مهرنوروزی –کرونا تمام شده است اما گوشی ها همچنان در ‏دست بچه هاست. اکثر والدین نمی دانند با این اعتیاد کودکان به تلفن ‏هوشنمد را چه کنند وسیله ای  که با سرچ یک کلمه در گوگل با ‏دنیایی از اطلاعات رو برو می شوی . این دنیا برای کودکان بسیا..

تبلیغ