اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "اجتماعی"
ترخیص دارو از گمرکات سرعت گرفت
پیکان‌پور مطرح کرد؛

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از رایزنی در جهت تسهیل تامین بهتر داروهای بیماران خاص خبر داد. محمد پیکان‌پور گفت: در سال ۱۴۰۲، جهت تأمین بهتر داروهای بیماران خاص، ضمن افزایش حمایت‌ها در جهت داخلی سازی تولید این محصولات، رایزنی..

نفوذ سامانه بارشی از فردا شب به کشور
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد؛

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از اواخر وقت دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی از جنوب کشور، بارش در استان‌های بوشهر و فارس آغاز خواهد شد. سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: وزش باد شدید با سرعت لحظه‌ای ۳۲ نات و بیشینه ارتفاع امواج در مناطق ساحلی ۱ تا ..

اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزگاری در هفته جاری
طریفی حسینی خبر داد؛

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: نتایج آزمون استخدامی آموزگاری در هفته جاری اعلام می‌شود و ۲۸ فروردین اولین روز فراخوان داوطلبان برای ارزیابی تکمیلی خواهد بود. حمید طریفی حسینی، در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت آموزش‌و..

حذف کامل «سلول سرطانی» از بدن امکان پذیر شد
با استفاده از نانوذرات؛

مهندسان زیست‌پزشکی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی موفق به ساخت دستگاهی شدند که با استفاده از نانوذرات می‌تواند به پزشک کمک کند تا نسبت به حذف کامل تومور اطمینان حاصل کند. کریستینا زاوالتا مانند بسیاری از مردم از آشپزی لذت می‌برد. او نمی‌توانست تصور ..

آخرین مجروح حادثه تروریستی چابهار به خانه بازگشت

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی چابهار گفت: آخرین مجروح حادثه تروریستی بامداد ۱۶ فروردین ماه با اقدام به موقع کادر درمان تحت عمل جراحی قرار گرفت و صبح امروز از بیمارستان مرخص شد. شهاب الدین مشایی با اشاره به ترخیص آخرین مجروح حادثه از بیمارستان..

تدابیری برای کاهش فرونشست تا ۱۴۰۹

سرپرست حوضه آبریز زاینده رود گفت: براساس مدل طراحی شده تا سال ۱۴۰۹ نرخ فرونشست در این حوضه آبریز به حدود یک سانتی‌متر خواهد رسید که تحقق این افق به الزاماتی نیاز دارد. به نقل از شبکه خبری آب ایران، علیرضا الماسوندی معاون تلفیق و تنظیم‌گری شرکت..

پنجشنبه سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور فعال می‌شود
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد؛

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: پنجشنبه سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور فعال می‌شود. سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: طی سه روز آینده در شمال غرب، غرب و مناطقی از جنوب غرب ابرناکی و بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شو..

افزایش حقوق دستیاران پزشکی/ اختصاص بودجه ۳ هزار میلیارد تومانی
وزیر بهداشت خبر داد؛

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش حقوق دستیاران پزشکی خبر داد و گفت: با مصوبه جدید دولت ۳ هزار میلیارد تومان به این امر اختصاص داد. بهرام عین اللهی در خصوص افزایش حقوق و کارانه دستیاران پزشکی گفت: در هیأت دولت مصوب شد که حقوق دستیاران..

دستگیری عامل شهادت مأمور پلیس در شهرستان سراوان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری عامل شهادت مأمور پلیس در شهرستان سراوان خبر داد. به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار دوستعلی جلیلیان، در تشریح این خبر، گفت: در ۲۲ اسفندماه سال ۱۴۰۲ ستواندوم حسینعلی شیبک حین مأموریت کشف مواد مخدر و د..

افزایش ۵ برابری برخی از جرایم رانندگی
پلیس راهور فراجا اعلام کرد؛

پلیس راهور فراجا با اشاره به افزایش ۵ برابری برخی از جرایم رانندگی اعلام کرد: جرایم رانندگی هر سه سال یک بار به پیشنهاد پلیس، وزارت دادگستری و تصویب هیأت وزیران قابل تعدیل است. پلیس راهور فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: خبر افزایش ۵۰۰ برابری جر..

بحران داروخانه‌ها در آغاز سال جدید/ احتمال قطع همکاری با بیمه‌ها

داروخانه‌های کشور، سال جدید را با بحران نقدینگی آغاز کرده اند و این احتمال می رود که در ارایه خدمات با پوشش بیمه‌ای تجدیدنظر کنند. داروخانه‌ها یکی از حلقه‌های مهم زنجیره سلامت تلقی می‌شوند که هر نوع اختلالی در ارایه خدمات آنها، می‌تواند این زن..

اعمال یک ماه کاهش خدمت سربازان ماهر در سال جاری

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از اعمال یک ماه کاهش خدمت سربازان ماهر در سال جاری خبر داد. سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در خصوص مهارت آموزی سر..

دلیل تیراندازی بامداد امروز در چابهار

جرئیات تیراندازی بامداد امروز در چابهار تشریح شد. یک منبع آگاه گفت: ساعتی قبل، صدای تیراندازی در محدوده خیابان آگاهی چابهار در محدوده شهرستان چابهار مخابره شد که بر اساس پیگیری‌های انجام شده، مورد خاصی نبوده است. بر اساس پیگیری‌های صورت گرف..

چگونه از بوی بد دهان خلاص شویم
کارشناس بهداشت سلامت دهان و دندان؛

کارشناس سلامت دهان و دندان، در خصوص رفع بوی بد دهان، توضیحات و توصیه‌هایی داشت. بهناز ولیزاده، با اشاره به اهمیت رعایت بهداشت دهان و دندان از روزه داران خواست در ماه رمضان به بهداشت دهان و دندان خود توجه بیشتری داشته باشند. وی گفت: در هنگام..

تهیه بسته‌های حمایتی روانی و مادی ویژه دستیاران پزشکی

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از تهیه بسته های حمایت از دستیاران پزشکی در حوزه های روانی، مادی و معیشتی و رفاهی خبر داد و گفت: درس مهارت های آموزشی ده گانه زندگی برای دستیاران تدوین شد. دکتر احد بنار افزود: در کمیته بررسی رفتارهای آسیب رسان در ..

خبر تیراندازی به اطراف منزل مولوی عبدالحمید شایعه است

خبر تیراندازی به اطراف منزل مولوی عبدالحمید شایعه بوده و صحت ندارد. ساعاتی قبل کانالهای معاند فعال در خارج کشور، مدعی تیراندازی به درب و خودروی پارک شده در مقابل منزل مادر خانم مولوی عبدالحمید، در جنب خانه وی توسط افراد ناشناس شده بودند که برا..

وضعیت پایدار مجروحان حمله تروریستی/ آمار بستری ها و ترخیص شدگان
کریمی عنوان داشت؛

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از ۴۴ مجروح حمله تروریستی که به بیمارستان چابهار منتقل شده بودند، ۲۹ نفر به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند. سعید کریمی افزود: از ۱۵ مجروح باقیمانده در بیمارستان چابهار ،۱۳ نفر وضعیت مطلوبی داشتند و احتمالاً طی دو ..

اعتراضات به تعرفه های پزشکی کلید خورد/ وزارت بهداشت تهدید کرد

افزایش ۳۵ درصدی تعرفه های پزشکی ۱۴۰۳، با اعتراض گروه ها و انجمن های مختلف پزشکی مواجه شده و به نظر می رسد، با این تفاسیر؛ اعتراضات نسبت به روند رشد تعرفه ها کلید خورده است. تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۳ همچون سال‌های گذشته با تأخیر به تصویب هیأت وزیران..

حتی یک سانتی متر از بوستان قیطریه مال و پاساژ نخواهد شد
غفوری اعلام کرد؛

دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد تهران گفت: حتی یک سانتی متر از بوستان قیطریه در مسیر ساخت مسجد تبدیل به مال و پاساژ نخواهد شد. مجید غفوری، دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد تهران درباره ساخت مسجد در بوستان قیطریه و اینکه آیا به..

پذیرش نوروزی بیش از دو میلیون نفر ـ روز در اماکن آموزش و پرورش
نیک‌فر عنوان کرد؛

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پذیرش نوروزی بیش از دو میلیون و ۲۸۸ هزار نفر-روز در اماکن موقت و دائم آموزش و پرورش خبر داد. مهدی نیک فر مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح اسکان نوروزی فرهنگیان ۱۳ فروردی..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ