1. مطالب منتشر شده در دسته ی "قم"
باند دوم بلوار ابوطالب /1408 پردیسان در مسیر توسعه !!!!!!

شاخه سبز به قلم سید علی محمدی _بیش از دو دهه از ایجاد شهرک!!! پردیسان می گذرد و در این مدت زیاد، طرحها و خیابانها و بلوارهای زیادی در آن آغاز شده و به بهره برداری رسیده است.اما معلوم نیست کلنگ کدام پدر بیامرزی در بلوار بالا گیر کرده که با گذشت ده سا..

وقتی بهای پوشش اسلامی بانوان بالا می رود

   زهره مهرنوروزی -زن دستش روی طاقه پارچه می گذارد و با همان لهجه شمالی می پرسد: یه قواره چادری چند؟ فروشنده جوان می گوید:« این جنس کره ای ویه قواره چادری می شه 600هزارتومان» زن روی پارچه دیگری دست می گذارد که طرح دار است که حدود متری2..

کارگران ساختمانی قم و دلهایی پردرد

زهره مهر نوروزی -اول صبح است، اما چهره های این مردان درهم هست همه سعی دارند به شیوه ای روی خود را از عابران بپوشانند مردانی که نان اور خانه اند و برای بدست آوردن لقمه ای نان حلال درسختی ها شانه خالی نمی کنند نه سرمای زمستان و نه آفتاب سوزان تابستا..

در میزگرد آسیب شناسی عدم توسعه گردشگری قم مطرح شد؛ صنعت گردشگری قم را دریابید

زهره مهر نوروزی- درسند آمایش سرزمین صنعت گردشگری اولویت اول استان ما برای توسعه اقتصادی درنظر گرفته شده است. درسال 1396درموضوع اقتصاد مقاومتی صنعت گردشگری قم مد نظر بود و جلسات منظمی به همین منظور در استانداری قم با حضور تمام مدیران مرتبط با حوزه گ..

رئیس انجمن مجتمع های بین راهی قم : میراث فرهنگی قم بدترین دوران خود را سپری می کند

شاخه سبز - رئیس انجمن صنفی مجتمع های بین راهی استان قم با بیان اینکه برای اینکه گردشکری محور توسعه باشد باید زمینه ورود سرمایه گذاران ایجاد شود،بیان کرد: میراث فرهنگی باید با دستگاه های اجرایی دیگر تعامل داشته باشند و ظرفیت آنها استفاده کند. جل..

رئیس انجمن مهمانپذیران قم : بخش  خصوصی گردشگری باید در انتصاب ها سهیم باشد

به گزارش  خبرنگار شاخه سبز - حسین جزینی در میزگرد تخصصی آسیب شناسی عدم توسعه گردشگری قم که در دفتر خبرگزاری تسنیم قم برگزارشد افزود: یکی از بزرگترین مشکل ما این است که دولتی ها برای ما تصمیم می گیرند در حالی که معتقدم میراث فرهنگی باید به بخش&n..

 آیا مدیران ناکارآمد قم همچنان خواهند ماند؟

زهره مهر نوروری - سال های مدیدی است که شهرمان گرفتار معضلاتی شده است که «بی تعارف» بخش قابل توجهی از این معضلات از روی کارآمدن برخی از«مدیران ناکارآمد سر چشمه» می گیرد که نه برنامه ای برای بهبود وضع موجود دارند و نه خودشان را در برابر مردم این شهر م..

شهید رجایی ابتدا یک معلم بودند 8 شهریور واقعاً

شاخه سبز _ درست است که ما شهیدان باهنر و رجایی را نخست وزیر و رییس جمهور دولتِ پس از بنی صدر میدانیم . اما شایسته است بدانیم ایشان قبل از این مسئولیتِ خطیر ، یک معلم و یک نماینده ی شایسته ی ملت بودند ( که سلفی نمیگرفتند!!! ) ایشان در یک خانه ی ساده ..

طراحان فاجعه اندلس  در قم

زهره مهرنوروزی خبرنگار شاخه سبز - مدتی  است که هرکجای این شهر پا بگذاری با زنان و دخترانی مواجه می شوی که هیچ شباهتی به زنان و دختران عفیفه قم ندارد پوشش های نامناسب با آن حرکات جلف و غیر معمول، اگر با دقت نگاه کرده باشی هیچکدام اهل قم نیستند..

موج نگرانی از توقف واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی قم

زهره مهرنوروزی خبرنگار شاخه سبز  -درسال «رونق تولید» برسر می بریم  با ترسیم این نقشه راه  که توسط رهبری برای پیشبرد اهداف عالی نظام تعیین شده است  به نظر می رسد که باید همه موانع تولید توسط مسئولان از سر راه فعالان اقتصادی  ..

ماهِ‌رمضان، اتصال به دریا است

هدی سادات چاوشی: ماه رؤیت شد. السلام علیک یا شهر الله الاکبر ... همه اش بابت حضور برای حصول ادب، است. همه‌اش تمرینی برای اطاعت‌پذیری و تسلط بر موج‌های زندگی است.امروز قدم به شهری گذاشتیم که نه یک شهر بلکه حتی یک دنیاست. و این دنیا جنسش از دریاست.//..

همایشهای پیاده روی یعنی جریان نشاط و سلامت در شهر

متاسفانه در کشور ما برنامه های جمعی خانوادگی نا کافی است و طرح های مناسب!!!! وجود ندارد یا به سبب دلایل مختلف!!!! به انزوا کشیده شده است.بسیاری از مشکلات اجتماعی ما نیز بخاطر فرمان نبردن (سرکشی) بخشی از جامعه از قوانین اجتماعی و ضعف در همراه کردن جا..

خیابان شهر قائم * نیازمند زیر گذر

با اتصال پردیسان قم به میدان مرجعیت و بلوار کبیری، منطقه موسوم به شهر قائم با تردد بالای خودرو و بروز ترافیکهای نیمه سنگین در ابتدای صبح و سر ظهر و دم غروب مواجه شد. البته با احداث یک پل هوایی برای تردد عابرین، برای این مشکل چاره اندیشی شد اما فقط ک..

اما و اگرهای صنعت گردشگری قم

زهره مهرنوروزی - اهل قم که باشی فرقی نمی کند که همسایه دیوار به دیوارش هستی و یا چند ده کلیومتر دور تر از حرمش زندگی کنی هرکجای این شهر که باشی در حریم حرمش هستی و دلت قرص ومحکم است که در شهر کریمه اهل بیت فاطمه معصومه (س) نفس می کشی و این خوشبختی ک..

انتقاد عضو شورای شهر از عملکرد میراث فرهنگی قم

به گزارش خبرنگار شاخه سبز - محمود مسگری در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه در مدیریت جدید میراث فرهنگی قم ما شاهد هستیم که حفظ و نگهداری بناهایی تاریخی در اولویت کارهایش نیست.وی با تاکید بر لزوم توجه سازمان میراث فرهنگی کشور برعملکرد مدیرکل میراث فرهنگی..

قم و اندوهی از درک انتظار

هدی سادات چاوشی: یقینا اوضاع و احوال بهتر خواهد شد... و سناریوی اجرایی و مطرح شده در صحنِ مسجدمقدس جمکران، احکام و قوانین وضع شده و سبک استراحتِ مسافرانی که با قلب‌های فیروزه‌ای لابلای کت، پتو و پالتوی خود غیرقابل شناسایی بودند، را بازخوانی می‌کنیم...

رئیس اداره استثنایی قم: نمایشگاه جلوه‌های توانمندی از دانش‌آموزان و معلمان استثنایی، برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار شاخه سبز، هاجر شعاعی ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه از برگزاری نمایشگاه جلوه‌های توانمندی از کودکان استثنایی خبر داد و اظهار کرد: این نمایشگاه به مدت 3 روز در خیابان جوادالائمه_ هنرستان رویش برگزار می شود.رئیس اداره استثنایی ..

نویسنده کتاب «فاطمه و فاطمه» عنوان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی در شناخت فرهنگ اهل بیت(ع) موثر است

به گزارش شاخه سبز و نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدمهاجرانی، نویسنده و شاعر آیینی حوزه کودک و نوجوان درباره نهمین جشنواره رضوی اظهار داشت: جشنواره رضوی و مسابقات کتابخوانی نقش بسزایی در افزایش س..

از شهرمقدس‌قم(پایتخت جهان)، تمام جهان را برای ارتش آمریکا ناامن می‌خوانیم

هدی سادات چاوشی: ساعت 18:45 دقیقه روز دوشنبه بود. یکباره خبری را از بیانیۀ یک آدم‌طوری دیدم. با یک کروات نشسته بود. شبیه کودکانی که عرضۀ در بازی ماندن را ندارند...آه... بله همان کودک قدیمی بود که فرار را بر برقرار ماندن ترجیح داد و مدام هارت و پورت ..

قم مقدسه، میزبان سومین مسابقات بین‌المللی قرآنی طلاب جهان اسلام خواهد بود

به گزارش خبرنگار شاخه سبز ، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین علی قاسمی مسئول فنی این دوره از مسابقات قرآنی طلاب در روز سه شنبه و نشست خبری که در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار شد با اعلام این خبر اظهار کرد: سطح سومین دوره مسابقات بسیار بالاتر..

تبلیغ