اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "قم"
 بازدید جمعی از جوانان شیعه از کشور انگلیس از دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) در قم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین بنیادی، نایب‌رئیس اول مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماه در جریان بازدید گروهی از جوانان شیعه انگلیسی از دارالقرآن علامه طباطبایی در قم گفت: شهر مقدس قم یک شهر مذهبی و تاریخی است که در خود عالمان زیادی را پرورش داده..

نشست صمیمی جمعی از اساتید حوزه های قم و نجف در بیت علامه طباطبایی

 در این نشست که به میزبانی دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار گردید آیات و حجج اسلام والمسلمین سید مجتبی حسینی نماینده رهبر معظم انقلاب در عراق، سید فاضل الجابری الموسوی رئیس معهد امام حسین(ع) درنجف، محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین، ملکوتی استاد حوزه ..

تصمیم کبری برای کاروانسرای قم

  زهره مهرنوروزی/این روند جاری و معمول جامعه ماست مثل اینکه دانشمند و فرهیخته ای در بین مردم زندگی می کند خیلی کارهای خوبی انجام می دهد هیچ کس بها نمی دهد کسی احوالش را نمی پرسد، اما همینکه از دنیا رفت پرس و جوها برای شناسایی وی آغاز می شود، ک..

پای درد دل کارگران ساختمانی : حقوق کارگران ساختمانی با تورم همخوانی ندارد

شاخه سبز به قلم زهره مهر نوروزی - مرد جان خود را کف دست گرفته و برای بدست آوردن لقمه ای نان حلال رنج های زیادی را به خود هموار می کند، مثل کار کردن در ساخت یک برج تجاری 20طبقه که جایی در بین زمین و آسمان است، مدتهاست از خواب بیدار شدن دخترکانش را ن..

مسیرهای ناهموار سرمایه گذاری در قم

 اگر پروژههای نیمه تمام که معاون اقتصادی استاندار قم آنها را نماد عدم جذب سرمایهگذار توصیف می کند و طرحهای فاقد کارشناسی و بدون آیندهنگری قم را به کناری بگذاریم، واقعیت این دست که در 10سال اخیر سرمایهگذاران داخلی و خارجی تمایل دارند که در این ش..

معاون استاندار قم دردیداراز دفترروزنامه شاخه سبز:  در حوزه اقتصاد نیازمند نقد رسانه ها هستیم

به گزارش خبرنگار ما مهرداد غضنفری روز یکشنبه  در دیدار با هیات تحریریه روزنامه شاخه سبز و هفته نامه آفتاب قم  جلب مشارکت عمومی را از وظایف و تکالیف  رسانه ها دانست افزود: انتظاری که از  مطبوعات استان می رود این است که  بین س..

ضرورت توجه ویژه به تقویت زیرساخت های پلیس راه استان قم

بهرام سرمست در نشستی با سردار حسینی رئیس پلیس راه کشور با اشاره به جایگاه قم در شاهراه مواصلاتی کشور، اظهار کرد: حجم تردد در راه‌های استان ضرورت توجه بیشتر به وضعیت ایمنی در جاده‌های استان در سطح ملی را می‌طلبد.استاندار قم همکاری و تعامل مناسب بین د..

حق آبه های قم خیلی کم است

هدی سادات چاوشی: از بین اتفاقها، واقعیات و حتی روزهای تلخ و شیرینِ حاکم بر شهر و استان قم، به ضرس قاطع میتوان گفت: "حق‌آبه‌های قم، خیلی کم است" و خیلی هم عجیب نیست اگر بگوییم مردم همان مسئولیتی را دارند که مسئولان دارند. درواقع با شفاف‌سازی بیشتر اگ..

تنها بیمارستان تامین اجتماعی قم و حکایت قوز بالا قوزبیمه شدگان

  زهره مهر نوروزی- پس از سالها انتظار بیمه تامین اجتماعی قم صاحب یک بیمارستان شدند آن هم درسه کیلومتری شهر قم، اما راه دست رسی به این بیمارستان با اما اگرهایی همراه است. اصلی‌ترین راه دسترسی به بیمارستان امام رضا (ع)، محور قم - سلفچگان است&nb..

 تپۀ تمدن قم، توجه میخواهد

هدی سادات چاوشی: اگر یک کوزه از این محوطه به دستت برسد؛ میتوانی تا آخر عمر که هیچ حتی تا 7 نسلت را اغنا از مال و دنیا کنی که حداقل خواهند توانست بدون دردسر زندگی کنند، البته اگر به زندان نیوفتی! چرا که هرشخص حتی اگر به قسمتی از ابنیه، اماکن، محوطه‌ه..

در جستجوی شهر امن

  زهره مهر نوروزی- داشتن شهر امن یکی از آرمان هایی است که سال 93شهردار جدید قم در سند چشم انداز قم به آن پرداخت، اساسا هرگز نمی خواهیم پارامترهای مد نظر «مرسر» (نهاد بررسی‌کننده کیفیت زندگی شهرهای منتخب دنیا) را در قم لحاظ کنیم، اما حقیقت غیر ..

گفتگو با سید محمد میر قیصری : قیصر سفال ایران

گفتگو با سید محمد میر قیصری :قیصر سفال ایران تنوع موجود در تولیدات صنایع دستی قم گویای وجود گنجینه گرانبهایی از پیشکسوتان و هنرمندان صنایع دستی ایران در این دیار است که نقش بزرگی در حفظ هنر صنایع دستی رابر عهده داشته اند.این بار قرعه بنام است..

آقای استاندار و پستی که خالی مانده است

زهره مهر نوروزی - چند ماهی است که از حضور بهرام سرمست به عنوان استاندار در قم می گذرد تاکنون در کادر مدیریتی وی  تغییراتی  صورت گرفته است یکی از برگ های برنده استاندار جدید نوع ارتباطی  است که با خبرنگاران در پیش  گرفته  چرا..

مردم قم به فضای تفریحی نیاز دارند

هدی سادات چاوشی: "روان‌آبی را که آرام و پرزمزمه، بعنوان حق‌آبه زیست‌محیطی در رودخانۀقمرود با تقسیم خروجی‌ها، آزادانه قرار است تا پایان شهریورماه، سبب حظ باشد تا سرمستانه تلالو داشته باشد و در«کاهش ریزگردها و احیای دشت مسیله و دشت نمک موثر واقع ش..

پله پله تا پیست

هدی سادات چاوشی: اغلب موافقند. چرا که بیشترین استقبال از حرکات نمایشی را موتورسواران قمی دارند و شاید بدلیل اینست که کمترین فضای تفریحی را مردم قم دارند. البته آنطور که در نامه‌ها مشاهده میشود.نامه که میگویم؛ نامه‌هایی به مسئولان وابلاغ‌ها و... است ..

بلوار مرجعیت و حاشیه هایش

زهره مهر نوروزی -بلوار آیت‌الله بروجردی یکی از پروژه‌های مهم و اساسی کلانشهر قم به شمار می‌رود و نقش مهمی در تکمیل رینگ پیرامونی شهر داشته و سه شهرک مهم قدس، مهدیه و پردیسان را از بن‌بست خارج کرده و امکان دسترسی بهتر آن‌ها را به نقاط مختلف شهر فراهم..

مشکلات صنعتگران سنگبران و مسئولان بی تفاوت

زهره مهر نوروزی -به 4کیلومتری جاده قم -کاشان که می رسی سمت راست بعداز جایگاه سوخت پردیس  معروف به سی متری دوم درست مکانی است که عده ای از واحدهای تولیدی متنوع مانند چادر دوزی، دمپایی سازی ، تولیدات دامی و تعداد زیادی واحدهای سنگبری در آن مستقره..

محقق و شاعر زبان خلجی: فرهنگ و زبان خلجی با سرعت رو به انقراض است

به گزارش خبرنگار شاخه سبز - علی اصغر جمراسی در سیصدو شصت و دومین جلسه بنیاد قم پژوهی که با موضوع « تاریخ و ادبیات زبان خلجی برگزارشد، بیان کرد : از 48هزار خانواده جدید خلج زبان که تشکیل شده است تنها 19هزار خانواده زبان خود را به فرزندان خود انتقا..

قم گنجینه ای ازهنرمندان نامی صنایع دستی  ایران  اما ...

فرشته محقق - تنوع موجود در تولیدات صنایع دستی قم گویای گنجینه گرانبهایی از پیشکسوتان و هنرمندان صنایع دستی قم است که نقش بزرگی در حفظ هنر صنایع دستی در این دیار داشته اند.هنرمندانی نامی و بزرگ مانند ابوالقاسم سعادتمند که با تلاش و همت خودش آوازه هنر..

مجموعه سریال های تصادف در جاده مرگ

زهره مهر نوروزی -در ساعت 2و15دقیقه بامداد حادثه ای رانندگی در قم رخ داد حادثه ای که جان  دو دختر 27ساله و 23ساله را گرفت.  ماجرا از این قرار بود که در دل شب درمکانی حدود  500متر مانده به بلوار مرجعیت  یک پژوی 405 با دو سرنشی..

تبلیغ