1. مطالب منتشر شده در دسته ی "قم"
گفتگو با سید محمد میر قیصری : قیصر سفال ایران

گفتگو با سید محمد میر قیصری :قیصر سفال ایران تنوع موجود در تولیدات صنایع دستی قم گویای وجود گنجینه گرانبهایی از پیشکسوتان و هنرمندان صنایع دستی ایران در این دیار است که نقش بزرگی در حفظ هنر صنایع دستی رابر عهده داشته اند.این بار قرعه بنام است..

آقای استاندار و پستی که خالی مانده است

زهره مهر نوروزی - چند ماهی است که از حضور بهرام سرمست به عنوان استاندار در قم می گذرد تاکنون در کادر مدیریتی وی  تغییراتی  صورت گرفته است یکی از برگ های برنده استاندار جدید نوع ارتباطی  است که با خبرنگاران در پیش  گرفته  چرا..

مردم قم به فضای تفریحی نیاز دارند

هدی سادات چاوشی: "روان‌آبی را که آرام و پرزمزمه، بعنوان حق‌آبه زیست‌محیطی در رودخانۀقمرود با تقسیم خروجی‌ها، آزادانه قرار است تا پایان شهریورماه، سبب حظ باشد تا سرمستانه تلالو داشته باشد و در«کاهش ریزگردها و احیای دشت مسیله و دشت نمک موثر واقع ش..

پله پله تا پیست

هدی سادات چاوشی: اغلب موافقند. چرا که بیشترین استقبال از حرکات نمایشی را موتورسواران قمی دارند و شاید بدلیل اینست که کمترین فضای تفریحی را مردم قم دارند. البته آنطور که در نامه‌ها مشاهده میشود.نامه که میگویم؛ نامه‌هایی به مسئولان وابلاغ‌ها و... است ..

بلوار مرجعیت و حاشیه هایش

زهره مهر نوروزی -بلوار آیت‌الله بروجردی یکی از پروژه‌های مهم و اساسی کلانشهر قم به شمار می‌رود و نقش مهمی در تکمیل رینگ پیرامونی شهر داشته و سه شهرک مهم قدس، مهدیه و پردیسان را از بن‌بست خارج کرده و امکان دسترسی بهتر آن‌ها را به نقاط مختلف شهر فراهم..

مشکلات صنعتگران سنگبران و مسئولان بی تفاوت

زهره مهر نوروزی -به 4کیلومتری جاده قم -کاشان که می رسی سمت راست بعداز جایگاه سوخت پردیس  معروف به سی متری دوم درست مکانی است که عده ای از واحدهای تولیدی متنوع مانند چادر دوزی، دمپایی سازی ، تولیدات دامی و تعداد زیادی واحدهای سنگبری در آن مستقره..

محقق و شاعر زبان خلجی: فرهنگ و زبان خلجی با سرعت رو به انقراض است

به گزارش خبرنگار شاخه سبز - علی اصغر جمراسی در سیصدو شصت و دومین جلسه بنیاد قم پژوهی که با موضوع « تاریخ و ادبیات زبان خلجی برگزارشد، بیان کرد : از 48هزار خانواده جدید خلج زبان که تشکیل شده است تنها 19هزار خانواده زبان خود را به فرزندان خود انتقا..

قم گنجینه ای ازهنرمندان نامی صنایع دستی  ایران  اما ...

فرشته محقق - تنوع موجود در تولیدات صنایع دستی قم گویای گنجینه گرانبهایی از پیشکسوتان و هنرمندان صنایع دستی قم است که نقش بزرگی در حفظ هنر صنایع دستی در این دیار داشته اند.هنرمندانی نامی و بزرگ مانند ابوالقاسم سعادتمند که با تلاش و همت خودش آوازه هنر..

مجموعه سریال های تصادف در جاده مرگ

زهره مهر نوروزی -در ساعت 2و15دقیقه بامداد حادثه ای رانندگی در قم رخ داد حادثه ای که جان  دو دختر 27ساله و 23ساله را گرفت.  ماجرا از این قرار بود که در دل شب درمکانی حدود  500متر مانده به بلوار مرجعیت  یک پژوی 405 با دو سرنشی..

احترام به طبیعت از قم آغاز می شود

زهره مهر نوروزی -همزمان با بارش سراسری باران وقوع سیل در کشور رودخانه قمرود که از دامنه های شرقی رشته کوههای زاگرس سرچشمه می گیرد طغیان کرد و در قم هم سیل آمد اما بی آنکه به شهر و مردمش آسیبی بزند چراکه با مدیریت خوب شهرداری قم سیلاب در بستر رو..

 صنعت گردشگری می تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود

به گزارش خبرنگار شاخه سبز - جلالی نژاد در مراسم تجلیل از شرکت کنندگان در پویش« هموطن تنها نیستی» که با حضور مدیران ارشد استانی، امیرآبادی نماینده مجلس وفعلان گردشگری قم در شهرآفتاب برگزارشد با اشاره به ظرفیت بالای اشتغال در بخش  گردشگری اظهار..

پیروزیِ جهان اسلام و فلسطین‌ نزدیک است

هدی سادات چاوشی: بار دیگر شاهد راهپیمایی باشکوه و اسکتبارستیزی جامعه مردمی قم و صدها ملیت محصل در مراکز علمی حوزه‌های علمیه قم در روز اسلام و قدس بودیم. روزی که بالندگی و نقش آفرینی روح و فکر هر مسلمان با احساس مسئولیت و مثبت‌اندیشی، عزم و نیت خود ر..

بزرگ‌ترین اپلیکیشن مشاهده تخلفات اداری راه‌اندازی می‌شود

به گزارش شاخه سبز به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین روح‌الله میرزایی در نشست خبری تبیین رویکرد جدید ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر که در سالن جلسات ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم برگزار شد، با اشاره به فراموش‌شدن امربه‌معروف و نهی از..

معاون استاندار:  در واگذاری زمین به صنعتگران هیچ دوگانگی پذیرفتنی نیست

به گزارش شاخه سبز -  مهرداد غضنفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، به اعتراضات برخی صنعت‌گران از شرکت شهرک‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی مجموعه‌ای دولتی بوده و تابع مقرراتی است که از مرکز به این دستگاه ابلاغ می‌شود، منتهی هی..

قم؛ بهشت مقدسه

هدی سادات چاوشی: دلم کمی سرو میخواهد... کمی نخل!!!... اینجا شهر قم و بهشتی کوچک است..دلم کمی درخت زیتونِ شیرین میخواهد؛ نه تزئینی و تلخ که برگهایش با تغییر فصل برزمین بریزد و درخت برهنه و کویری رنگ شود. چرا که اینجا قم، بهشتی مقدس است و شهرمان سرشار..

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم: نسل جدید باید در جریان اتفاقات دوران دفاع مقدس قرار گیرند

به گزارش خبرنگار شاخه سبز - سید موسی حسینی‌کاشانی روز چهارشنبه در نشستی که با موضوع «رسانه، دفاع مقدس و مقاومت» در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد، به بیان خاطراتی از شهدای قمی پرداخت و گفت: داستان زندگی «شهید مجتبی بطحا..

نمایندگان شهر اولویت های قم را دریابید

زهره مهر نوروزی- تغییر نام اسامی کوچه و محلات قم یکی از لوایحی است که هرزگاهی در جلسات شورای شهر مطرح و مصوب می شود مثل نود و هفتیمن جلسه شورای شهر که لایحه نامگذاری 11 مکان از اسامی پیشنهادی در راستای نامگذاری خیابان‌ها و کوچه‌های قم عنوان شد و ب..

 شهر قم، حالش همیشه خوب است/...

هدی سادات چاوشی: تابحال شده یک مهمان به خانه‌تان بیاید و پذیرایی نشود، چون حوصله‌اش را نداشتید و..تابحال شده بنا به موهبتهای اقتصادی و منافع شخصی، تنها به امرار معاش با برخی افراد بپردازید تا...تا بحال شده به کم راضی باشید و...تابحال شده فرصت‌ و اصا..

باند دوم بلوار ابوطالب /1408 پردیسان در مسیر توسعه !!!!!!

شاخه سبز به قلم سید علی محمدی _بیش از دو دهه از ایجاد شهرک!!! پردیسان می گذرد و در این مدت زیاد، طرحها و خیابانها و بلوارهای زیادی در آن آغاز شده و به بهره برداری رسیده است.اما معلوم نیست کلنگ کدام پدر بیامرزی در بلوار بالا گیر کرده که با گذشت ده سا..

وقتی بهای پوشش اسلامی بانوان بالا می رود

   زهره مهرنوروزی -زن دستش روی طاقه پارچه می گذارد و با همان لهجه شمالی می پرسد: یه قواره چادری چند؟ فروشنده جوان می گوید:« این جنس کره ای ویه قواره چادری می شه 600هزارتومان» زن روی پارچه دیگری دست می گذارد که طرح دار است که حدود متری2..

تبلیغ