اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "قم"
37
ظرفیت تکمیل شد؛ بحران مسکن جدی است

هدی سادات چاوشی: بیچاره دل... 21 آبانماه 1398 است.. ساعت 10 و 28 دقیقه روز سه‌شنبه...بعد از سه روز و چندی انتظار؛ مطلع میشوی که سایت ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای قمی‌ها فعال است و این در حالی است که منابع خبری یکی پس از دیگری این خبر را بازگو میک..

تولید ۲ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی در قم/ شرایط ثبت نام
صبوری:

به گزارش شاخه سبز به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری اظهار داشت: تابستان امسال قیمت مسکن با افزایش نجومی روبرو بود که این امر نه تنها در زمینه خرید مسکن بلکه اجاره بها و سرقفلی مسکن، اجاره نشین ‌ها را ب..

در خواست مذاکره بن سلمان گویای قدرت ایران در منطقه است
یک استاد دانشگاه :

یک استاد دانشگاه  گفت: درخواست مذاکره بن سلمان ولیعهد عربستان از ایران برای مذاکره که دررسانه های داخلی مطرح است  گویای قدرت ایران در منطقه استحجت الاسلام مسعودی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگارما با بیان اینکه دولت عربستان قدرتش به موشک های ا..

سـرنوشت نامعـلوم معـدن نرداغی
خوب ، بد ، زشت

1700 هکتار بافت فرسوده بلاتکلیف در قمزهره مهرنوروزی - به سمت جنوب قم که حرکت کنید به یک کوه می رسید به نام کوه یا معدن نرداغی  که آنطور که محمد فراهانی کارشناس  زمین شناسی می  گوید قدیمی ترین معدن اکتشاف شده قم است امروز در قلب شهر قر..

ضرورت تعامل همه نهادها با میراث فرهنگی

  زهره مهر نوروزی /روزهای تقویمی ایران را که ورق بزنیم به 5مهرماه می رسیم روزچهانی گردشگری یا همان جهانگردی ,از سال ۱۹۸۰، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد سالانه روز ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می‌گیرد. هدف از گرامی داشت ..

در جلسه بنیاد قم پژوهی مطرح شد،  تلاش سینماگران قم برای پیشبرد دانشنامه تصویری

  به گزارش  خبرنگار ما در جلسه سیصد وهشتادو پنجمین بنیاد قم پژوهی  که با موضوع «بررسی دانشنامه تصویری تاریخ قم به روایت سینما » برگزارشد سید امیر طبا طبایی  کارگردان و پژوهشگر با اعلام این خبر افزود:  در ۱۵ قرن گذشته قم همو..

 بازدید جمعی از جوانان شیعه از کشور انگلیس از دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) در قم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین بنیادی، نایب‌رئیس اول مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ماه در جریان بازدید گروهی از جوانان شیعه انگلیسی از دارالقرآن علامه طباطبایی در قم گفت: شهر مقدس قم یک شهر مذهبی و تاریخی است که در خود عالمان زیادی را پرورش داده..

نشست صمیمی جمعی از اساتید حوزه های قم و نجف در بیت علامه طباطبایی

 در این نشست که به میزبانی دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار گردید آیات و حجج اسلام والمسلمین سید مجتبی حسینی نماینده رهبر معظم انقلاب در عراق، سید فاضل الجابری الموسوی رئیس معهد امام حسین(ع) درنجف، محسن فقیهی عضو جامعه مدرسین، ملکوتی استاد حوزه ..

تصمیم کبری برای کاروانسرای قم

  زهره مهرنوروزی/این روند جاری و معمول جامعه ماست مثل اینکه دانشمند و فرهیخته ای در بین مردم زندگی می کند خیلی کارهای خوبی انجام می دهد هیچ کس بها نمی دهد کسی احوالش را نمی پرسد، اما همینکه از دنیا رفت پرس و جوها برای شناسایی وی آغاز می شود، ک..

پای درد دل کارگران ساختمانی : حقوق کارگران ساختمانی با تورم همخوانی ندارد

شاخه سبز به قلم زهره مهر نوروزی - مرد جان خود را کف دست گرفته و برای بدست آوردن لقمه ای نان حلال رنج های زیادی را به خود هموار می کند، مثل کار کردن در ساخت یک برج تجاری 20طبقه که جایی در بین زمین و آسمان است، مدتهاست از خواب بیدار شدن دخترکانش را ن..

مسیرهای ناهموار سرمایه گذاری در قم

 اگر پروژههای نیمه تمام که معاون اقتصادی استاندار قم آنها را نماد عدم جذب سرمایهگذار توصیف می کند و طرحهای فاقد کارشناسی و بدون آیندهنگری قم را به کناری بگذاریم، واقعیت این دست که در 10سال اخیر سرمایهگذاران داخلی و خارجی تمایل دارند که در این ش..

معاون استاندار قم دردیداراز دفترروزنامه شاخه سبز:  در حوزه اقتصاد نیازمند نقد رسانه ها هستیم

به گزارش خبرنگار ما مهرداد غضنفری روز یکشنبه  در دیدار با هیات تحریریه روزنامه شاخه سبز و هفته نامه آفتاب قم  جلب مشارکت عمومی را از وظایف و تکالیف  رسانه ها دانست افزود: انتظاری که از  مطبوعات استان می رود این است که  بین س..

ضرورت توجه ویژه به تقویت زیرساخت های پلیس راه استان قم

بهرام سرمست در نشستی با سردار حسینی رئیس پلیس راه کشور با اشاره به جایگاه قم در شاهراه مواصلاتی کشور، اظهار کرد: حجم تردد در راه‌های استان ضرورت توجه بیشتر به وضعیت ایمنی در جاده‌های استان در سطح ملی را می‌طلبد.استاندار قم همکاری و تعامل مناسب بین د..

حق آبه های قم خیلی کم است

هدی سادات چاوشی: از بین اتفاقها، واقعیات و حتی روزهای تلخ و شیرینِ حاکم بر شهر و استان قم، به ضرس قاطع میتوان گفت: "حق‌آبه‌های قم، خیلی کم است" و خیلی هم عجیب نیست اگر بگوییم مردم همان مسئولیتی را دارند که مسئولان دارند. درواقع با شفاف‌سازی بیشتر اگ..

تنها بیمارستان تامین اجتماعی قم و حکایت قوز بالا قوزبیمه شدگان

  زهره مهر نوروزی- پس از سالها انتظار بیمه تامین اجتماعی قم صاحب یک بیمارستان شدند آن هم درسه کیلومتری شهر قم، اما راه دست رسی به این بیمارستان با اما اگرهایی همراه است. اصلی‌ترین راه دسترسی به بیمارستان امام رضا (ع)، محور قم - سلفچگان است&nb..

 تپۀ تمدن قم، توجه میخواهد

هدی سادات چاوشی: اگر یک کوزه از این محوطه به دستت برسد؛ میتوانی تا آخر عمر که هیچ حتی تا 7 نسلت را اغنا از مال و دنیا کنی که حداقل خواهند توانست بدون دردسر زندگی کنند، البته اگر به زندان نیوفتی! چرا که هرشخص حتی اگر به قسمتی از ابنیه، اماکن، محوطه‌ه..

در جستجوی شهر امن

  زهره مهر نوروزی- داشتن شهر امن یکی از آرمان هایی است که سال 93شهردار جدید قم در سند چشم انداز قم به آن پرداخت، اساسا هرگز نمی خواهیم پارامترهای مد نظر «مرسر» (نهاد بررسی‌کننده کیفیت زندگی شهرهای منتخب دنیا) را در قم لحاظ کنیم، اما حقیقت غیر ..

گفتگو با سید محمد میر قیصری : قیصر سفال ایران

گفتگو با سید محمد میر قیصری :قیصر سفال ایران تنوع موجود در تولیدات صنایع دستی قم گویای وجود گنجینه گرانبهایی از پیشکسوتان و هنرمندان صنایع دستی ایران در این دیار است که نقش بزرگی در حفظ هنر صنایع دستی رابر عهده داشته اند.این بار قرعه بنام است..

آقای استاندار و پستی که خالی مانده است

زهره مهر نوروزی - چند ماهی است که از حضور بهرام سرمست به عنوان استاندار در قم می گذرد تاکنون در کادر مدیریتی وی  تغییراتی  صورت گرفته است یکی از برگ های برنده استاندار جدید نوع ارتباطی  است که با خبرنگاران در پیش  گرفته  چرا..

مردم قم به فضای تفریحی نیاز دارند

هدی سادات چاوشی: "روان‌آبی را که آرام و پرزمزمه، بعنوان حق‌آبه زیست‌محیطی در رودخانۀقمرود با تقسیم خروجی‌ها، آزادانه قرار است تا پایان شهریورماه، سبب حظ باشد تا سرمستانه تلالو داشته باشد و در«کاهش ریزگردها و احیای دشت مسیله و دشت نمک موثر واقع ش..

تبلیغ