اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "نطنز"
56
قصه های قمی های قدیم      14   ‏

حامد مرتضویدائی حسین هم از رجال با کمالات بود،دائی حسین از رفیق بازی (نه ‏دوستی و رفاقت) متنفر بود، متاسفانه چند تن از بچه های خودش و ‏فامیل و دوستانش بر اثر همین رفیق بازی نادرست منحرف شده و از ‏اعتیاد و خلافکاری های دیگر سر در آورده بودند.‏یک روز ..

قصه های قمی های قدیم      12

حامد مرتضوی رئیس اسماعیل با یکی از علمای بزرگ قدیمی معاشرت داشت و آن بزرگ به ایشان اعتماد داشت. یکی از مریدان عالم مذکور عبای گرانقیمتی را سوغات، تقدیم عالم کرده بود. ایشان رئیس اسماعیل را صدا کرد و عبا را به او داد و فرمود تو استفاده بهتری می..

قصه های قمی های قدیم

حامد مرتضوی مرحوم دِبیشی جوانی از مرحوم دِبیشی هی سوالهای عجیب و غریب می پرسید:‏ این کفترها چه جوری می پرند؟دبیشی گفت سوال خوبی کردی چون ‏جوابش مفصله بعدا می گم، دوباره پرسید ابرها تو هوا چه جوری ‏حرکت می کنند؟ دبیشی جواب داد تو بچه ای ع..

قصه های قمی های قدیم

حامد مرتضویرئیس اسماعیل(رس اسمال)‏این قصه را رئیس اسماعیل(رس اسمال)از سادگی یکی از ‏بچه محله ها می گفت:‏برای مش کاظم مهمانی از بستگان دورش از تهران آمده ‏بود،پس از استقرار آن ها در اتاق تمیزترخانه،مش کاظم به ‏عیالش گفته بود:‏مرتضی(اسم پسر بزرگ مرتضی..

 اگر نمی دانید به شما عرض می کنم .... شهر قم به دلیل مهاجر پذیری و جذب ویژه و جاذبه مذهبی از ظرفیت واقعی جمعیت خود، به بالای یک میلیون نفر جمعیت رسیده و این جمعیت بالا به مثابه فرزندی که شیر می خواهد، نیازمند خانه و مغازه و راه و خیابان و بزرگر..

برای کاهش فقر، انقلاب لازم نیست/ نشاندن گل لبخند بر لبی، کافی است

آخر سال دارد نوید میدهد. نوید رویش ... نوید پویایی ... نوید شادابی. ولی همه میدانیم که در این دنیای پر هیاهو که یکی دنبال پست است و یکی دنبال پول و یکی دنبال شهرت، خیلی آدمها منتظر نگاه من و شمایند. دور و برت را بگردی میبینی. نیاز به جستجوی زیاد نیس..

لزوم دانش افزایی توسط بازی های مجازی / فضای مجازی رقیب کتاب و ورزش است

لزوم دانش افزایی توسط بازی های مجازیفضای مجازی رقیب کتاب و ورزش استحال که در شرایط کنونی، میل به مطالعه و ورزش (دو نیاز عمومی و اساسی جامعه) قصد اضافه شدن ندارد لازم است تا بخش فرهنگی و محتوا ساز کشور این دو موضوع مهم را در قالب برنامه ها و بازی های..

بوستان سالاریه .حق مسلم ماست /درختهای قشنگش . پس کجاست ؟؟

بوستان سالاریه * حق مسلم ماستدرختهای قشنگش * پس کجاست ؟؟25 سال قبل را خیلی ها به یاد دارند . ولی حیف که آن زمان تلگرام و رسانه های نبود تا زیبایی های آن بهشت قم را به رخ دنیا بگشانیم . ( البته تلگرامِ الهی همیشه روشن است اگر بصیر باشیم ) من هنوز به ..

از نظم آزمون کنکور تا رای گیری در مجلس ما /نماینده جان :: میکروفن ها سوختند بشین !!!

.از نظم آزمون کنکور تا رای گیری در مجلس مانماینده جان :: میکروفن ها سوختند بشین !!!جلسه رای اعتماد به اعضای پیشنهادی دولت دوازدهم 29 مرداد 96 توسط رادیو و شبکه خبر از صدا و سیما پخش شد . نکته ای که من از این جلسه بدست آوردم ، بی توجهی مستمر اکثر نما..

مسئول آموزش مهارتهای زندگی کیست ؟؟؟/ خانواده * مدرسه * جامعه * ندامتگاه !!!!

مسئول آموزش مهارتهای زندگی کیست ؟؟؟خانواده * مدرسه * جامعه * ندامتگاه !!!!مهارت ، نوعی توانایی است که به شما آموزش داده میشود . یعنی شما برای پیشبرد کار خودت و رسیدن به هدف مطلوبت از مهارتت بعنوان ابزار استفاده میکنید . زندگی هم برای ما یک هدف است ...

جاده کرج – چالوس *** فاجعه است /تهرانی ها .... شمال رو تحریم کنید !!!!

جاده کرج – چالوس *** فاجعه استتهرانی ها .... شمال رو تحریم کنید !!!!40 سال قبل اگه یک حقی ناحق میشد ، یا از مسیرش خارج میگردید ، با یک اعلامیه مردم توی خیابونها سرازیر میشدند . اما الان مردم خیلی در برابر سختی ها و گژی ها ، مقاومت نشان نمیدهند ، مثل..

غم مرگ برادر را .......

غم مرگ برادر را ......." برادر مُرده " میداند غم اوضاع درمان را " بیمارستان رفته " میداندنگاهی به گذشته های تلخ ، خالی از عبرت نیست . در کشور بی مثالمان و در استان 20 ساله ی خودمان . یادم نیست ، چند خودروی 405 آتش گرفت تا مسئول مربوطه اش متقاعد شد ک..

پیشنهاد احداث

پیشنهاد احداث " باغ راه " در بلوار مرجعیت نشاط و شادابی را به آیندگان هدیه میدهیمشاید برای اولین بار باشد که این عنوان را شنیده باشید . قدیمها عناوین مشابهی مثل " کوچه باغ " و " پیاده راه " مرسوم بود . ولی این پیشنهاد ، بسیار بسیار استثنایی است . ای..

برای کاهش مصرف برق در قم /1) کلید کولر را به

برای کاهش مصرف برق در قم1) کلید کولر را به " بابا " بسپاریممن کاری به این ندارم که طرح کاهش یا تغییر ساعت اداری تو شهرمون در حال اجرا است . چون وقتی به ادارات مراجعه میکنید ، از همون کلّه ی سحر کولر ها با دور متوسط به بالا در حال لَه لَه زدن اند و ا..

 کوچه های خیابان ( اقاقیا )  نیازمند سرعت گیر!!!/ چرا بچه پولدار ها رعایت سرعت نمیکنند ؟؟؟؟؟؟

کوچه های خیابان ( اقاقیا )  نیازمند سرعت گیر!!!چرا بچه پولدار ها رعایت سرعت نمیکنند ؟؟؟؟؟؟اگر به منطقه ی خوش آب و باد و هوای سالاریه گذرتون خورده باشه یا الانا یه سری بزنید ، یه جورایی از باقیِ قم دل میکنید . اینجا به دلیل وجود درخت کاری های خو..

میشه یک سال اصلاً نیفزایید ؟؟ /معتادمون کردید به..... افزایش !!!

میشه یک سال اصلاً نیفزایید ؟؟معتادمون کردید به..... افزایش !!!گمونم پارسال بود داشتم با بچه ام کلاغ پر بازی میکردم . من گقتم :: کلاغ * اون گفت :: پر . من گفتم :: مرغ ... یهو اون گفت :: گرون شد . یعنی تا بحالا اینجوری قفل نکرده بودم . تا گفتم :: چرا ..

بلوار سلمان پردیسان – مقابل مسجد /مناسب برای توقفگاه خودرو نمازگزاران

بلوار سلمان پردیسان – مقابل مسجدمناسب برای توقفگاه خودرو نمازگزاراناز آنجا که در دنیای امروزی خودرو جایگاهی بس والاتر از انسان پیدا کرده است ، لذا برای راحتی امورِ این والا ، میتوان از تدبیر کمک گرفت و مسائل پیش روی آن را به شکل جدید تری حل نمود . خ..

شهروندان و بصیرت اجتماعی / 1) استفاده از خط عابر و پل عابر

شهروندان و بصیرت اجتماعی 1) استفاده از خط عابر و پل عابروقتی میبینید یک شهروند از زیر پل عابر پیاده در حال عبور از یک عرض خیابان 3 خطه است ، چه حالی به شما دست میدهد ؟؟؟ وقتی میبینید زیر پل هوایی از هر طرف تا 50 متر نرده کشی شده و شهروندی در حا..

جایگاه ( اصل مهم ایمنی ) در ایران  /آقا اجازه بگم :: زیر خط فقر فرهنگی

جایگاه ( اصل مهم ایمنی ) در ایران آقا اجازه بگم :: زیر خط فقر فرهنگیاصل مهم ایمنی یکی از اصول پیشگیرانه ، آرامش ساز و کاهنده ی خطرات و تلفات انسانی و سرمایه ای است ( البته نه توی ایران عزیز ما ) ولی اینجا چیزهای دیگری جاش رو گرفته اند که خیلی ه..

بوستانهای قم

بوستانهای قم " طعم دور " دارند قلیانهاتان را " گلدان " نمیکنید ؟؟؟درسته که دود از کنده بلند میشه ولی هر دودی که ارزشمند نیست و از کنده بلند نمیشه . دود کارخانجات که حاکی از چرخش چرخ ناکوک اقتصاده ، لذت بخشه . دود کشتی و قطار و ... که نشان از ام..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ