اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "سیاست خارجی"
15
پرواز دو یا سه کوادکوپتر در اصفهان در حد اسباب‌بازی است
امیرعبداللهیان:

وزیر امور خارجه گفت: پرواز دو یا سه کوادکوپتر در اصفهان در حد اسباب‌بازی است. «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان حضور خود در نشست عالی رتبه شورای امنیت سازمان ملل با شبکه ان بی سی ( NBC) گفت‌وگو کرد. جناب آق..

سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره خویش‌تن‌داری بوده است
امیرعبداللهیان در دیدار با رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ:

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با میریانا اسپولیاریک ایگر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ دیدار و گفت و گو کرد. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست شورای امنیت پیرامون وضعیت خاورمیانه و فلسطین و نیز رایزنی‌ه..

«وعده صادق» با هدف بازدارندگی بوده است
متکی:

وزیر خارجه سابق کشورمان گفت: اقدام ایران دارای مبنای حقوقی و بین المللی و مطابق فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد و با هدف بازدارندگی بوده است. «منوچهر متکی» وزیر خارجه سابق کشورمان در خصوص عملیات «وعده صادق» نیروهای مسلح کشورمان علیه رژیم صهیونی..

پاسخ ما لازم و متناسب بود/ فقط اهداف نظامی را هدف قرار دادیم
نماینده ایران در سازمان ملل:

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: متاسفانه سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند چشم خود را روی واقعیت ببندند. امیرسعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت سازمان ملل پیرام..

ابتکار سلطان عمان در دستورکار گفت‌وگوها با همتای عمانی
امیرعبداللهیان در نشست خبری:

وزیر خارجه کشورمان گفت: ابتکار سلطان عمان همچنان به عنوان یک ابتکار مورد توجه در دستورکار گفت‌وگوهای اینجانب و همتای عمانی قرار دارد. «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با بدر البوسعیدی همتای عمانی خود..

شورای امنیت حمله تروریستی جیش العدل را محکوم کند
سفیر ایران در سازمان ملل:

سفیر ایران در سازمان ملل در پی حمله تروریستی جیش العدل در سیستان و بلوچستان ایران از شورای امنیت سازمان ملل خواست این اقدامات شنیع را به شدت محکوم و تدابیر مناسب را اتخاذ کند. امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل روز جمعه ..

شورایعالی امنیت ملی درباره جنایت روزگذشته در سوریه تشکیل جلسه داد

شورایعالی امنیت ملی کشورمان درباره جنایت روز گذشته رژیم جعلی صهیونیستی در هدف قرار دادن ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق، تشکیل جلسه داد. پس از جنایت جنگی عصر روز گذشته رژیم جعلی صهیونیستی علیه اماکن و افراد دارای مصونیت دیپلماتیک در دمشق پایت..

اسلام کشتار غیرنظامیان بی‌گناه را ممنوع کرده است
ایروانی:

سفیر و نماینده دایم ایران نزد سازمان ملل متحد گفت: نه تنها اسلام کشتار غیرنظامیان بی‌گناه را ممنوع کرده، بلکه تروریسم و افراط‌گرایی را نمی‌توان و نباید با هیچ دینی مرتبط دانست. سخنرانی امیر سعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران..

تداوم نسل‌کُشی در غزه بی‌سابقه‌ترین فاجعه قرن است
امیرعبداللهیان:

حسین امیرعبداللهیان در نامه‌ای خطاب به روسای سازمان‌های بین‌المللی و وزرای خارجه کشورهای اسلامی تاکید کرد که تداوم نسل‌کُشی در غزه زنگ خطر وقوع بی سابقه‌ترین فاجعه قرن را به صدا درآورده است. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نامه‌..

تحولات غزه نشان داد موضوع فلسطین در صدر اولویت‌های جهان اسلام است
امیرعبداللهیان:

وزیر امور خارجه کشورمان نوشت: تحولات غزه نشان داد که موضوع فلسطین به عنوان آرمان مشترک مسلمانان و در صدر اولویت‌های جهان اسلام قرار دارد. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی، ضمن تبریک فرا..

بانیان هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی قصد انتقام‌جویی ازایران را دارند
کنعانی:

سخنگوی وزارت امور خارجه به انتشار گزارش هیأت به اصطلاح حقیقت‌یاب بین‌المللی واکنش نشان داد. «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه گزارش منتشر شده از سوی سازوکار موسوم به هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی را به شدت محکوم و تکرار ادعاهای بی‌اساس در این ..

سانسور سخنان رهبری توهین به میلیون‌ها دنبال کننده ایشان است
وزیر امور خارجه ایران:

اقدام  امپراطوری متا در سانسور سخنان مقام معظم رهبری غیر اخلاقی و توهین به میلیونها دنبال کننده مواضع و اخبار ایشان است. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با ارسال دیدگاه‌های خود به پایگاه خبری میدل ایست آی در لندن، به ادعاهای بی اساس م..

اعلام تحفظ ایران درباره برخی از بندهای قطعنامه صادره در نشست جده

هیأت ایران در نشست جده در یادداشت رسمی تحفظ خود نسبت به برخی بندهای قطعنامه این نشست را تسلیم و اعلام کرد که حمایت ایران از مفاد قطعنامه، به هیچ وجه به معنای شناسایی رژیم صهیونیستی نیست. هیأت عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران به ریاست حسین امیرعبدا..

ایران هیچ سلاحی به یمن ارسال نکرده است
نماینده دایم ایران در سازمان ملل:

امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رییس شورای امنیت ادعای آمریکا پیرامون ارسال سلاح به یمن را تکذیب کرد. امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان ملل در نامه ای به رییس شورای امنیت اعلام کرد که ن..

توقیف هواپیمای ونزوئلا توسط آمریکا نقض حقوق بین‌المللی است
کنعانی:

سخنگوی وزارت امور خارجه، اقدام غیرقانونی آمریکا در توقیف و انتقال هواپیمای باری ۷۴۷ شرکت امتراسور ونزوئلا را محکوم کرد و آن را تصاحبی ناروا دانست. «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام غیرقانونی آمریکا در توقیف و انتقال هواپیمای باری ۷۴۷..

اقدامات آمریکا در یمن فرصت‌سازی برای تداوم جنایات جنگی است
کنعانی در نشست خبری:

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد تجاوز به یمن، گفت: اقدامات آمریکا در یمن ناقض مقررات بین‌المللی و فرصت‌سازی برای تداوم جنایات جنگی است. «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری امروز (دوشنبه ۱۶ بهمن ماه) ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و..

آمریکا در نسل کشی مردم غزه شریک است
هانی زاده:

کارشناس مسایل سیاست خارجی گفت: آمریکا در نسل کشی غزه شریک است و با فرافکنی علیه جمهوری اسلامی ایران به دنبال بازسازی حیثیت از دست رفته خود نزد جهانیان است. «حسن هانی زاده» با اشاره به تجاوز آمریکا به عراق و سوریه، اظهار کرد: در حال حاضر رژیم ص..

سه مطالبه ایران از عراق/ اخراج تروریست‌های تجزیه‌طلب به کجا رسید؟

در ۲۸ اسفند ۱۴۰۱، توافق امنیتی ایران و عراق به امضای دبیر وقت شورای‌عالی امنیت‌ملی کشورمان و همتای عراقی‌اش رسید. مهم‌ترین مفاد این توافق پایان حضور تروریست‌ها در منطقه اقلیم‌کردستان بود. «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان هفته گذشت..

هر حمله‌ای به منافع و اتباع ایران با پاسخ قاطع مواجه خواهد شد
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد:

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، خبر ارسال پیام‌های متعدد از سوی آمریکا به ایران در ۲ روز گذشته را رد و اعلام کرد که هر حمله‌ای به خاک ایران یا منافع و اتباع آن با پاسخ همراه خواهد بود. نمایندگی جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه به وقت محلی در..

نتانیاهو در پایان عمر سیاسی خود قرار دارد
امیرعبداللهیان:

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: کاخ سفید می‌داند که راه حل پایان جنگ در منطقه، سیاسی است و نتانیاهو در پایان عمر سیاسی جنایتکارانه خود قرار دارد. «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان در فضای مجازی ایکس نوشت: کاخ سفید بخوبی می‌داند که راه..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ