اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "سلامت"
17
کرونا طی ۲ روز ۵ هزار قربانی در آمریکا گرفت

آمریکا علی رغم دسترسی به انواع واکسن ویروس کرونا و کارزار گسترده واکسیناسیون در این کشور، همچنان بالاترین شمار مبتلایان و جان باختگان به ویروس کرونا در جهان را به خود اختصاص داده است و این آمار رو به فزونی است.بنابر داده های تارنمای «ورد مترز دات ای..

هشدار؛ خطر اومیکرون بیخ گوش ما است

دکتر پیام طبرسی روز یکشنبه در حاشیه جلسه کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ در جمع خبرنگاران افزود: در کشورهای آمریکایی، اروپایی و حتی کشورهای همسایه تعداد موارد ابتلا به اومیکرون افزایش یافته است. این نشان می دهد که بیماری اومیکرون به ما بسیار نزدیک است.عضو..

احتمال تزریق دز چهارم واکسن تا پاییز آینده وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری ساینس، در حالی که به مرور ایمنی ایجاد شده از طریق واکسن کاهش می‌یابد و مشابه آنچه در مورد دز اول و دوم واکسن رخ داده است، کارشناسان احتمال می‌دهند ایمنی دز یادآور نیز به مرور زمان کاهش خواهد یافت، تا پاییز آینده باید دز چهارم تز..

واردات واکسن کرونا از ۱۵۲ میلیون دُز فراتر رفت
سخنگوی گمرک:

«سید روح اله لطیفی» اظهار داشت: محموله های ۸۸ و ۸۹ واکسن به میزان ۴۰۰ هزار دز و ۲ میلیون دز از نوع سینوفارم در روزهای اخیر از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) به صورت حمل یکسره ترخیص شد که با اضافه شدن این میزان، واردات واکسن به ۱۵۲ میلیون و ۵۰۸ هزار و ..

بیمار اومیکرونی مازندران واکسن فایزر تزریق کرده بود
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل :

دکتر ناصر عمادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر ضرورت تزریق دز سوم واکسن کرونا تاکید کرد و افزود : بیمار اومیکرونی مازندران از اروپا بازگشته بود و در آنجا دو دز واکسن فایزر تزریق کرده بود و ولی دز سوم را دریافت نکرده بود.وی با بیان اینکه ..

توصیه کارشناسان:ماسک های فانتزی تاثیری بر اومیکرون ندارند

شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: کارشناسان می گویند  با توجه به شدت گرفتن شیوع سویه اومیکرون در جهان، استفاده از ماسک های پارچه ای درحقیقت چیزی بیش از یک تزئین چهره  برای استفاده کننده از آن نیست و کارایی در برابر ویروس اومیکرون..

نظارت ها در مبادی ورودی تهران با هدف پیشگیری از شیوع اُمیکرون تشدید شد
معاون استاندار تهران:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محسن نایبی در حاشیه ستاد ملی کرونا با هشدار نسبت به گسترش سویه اُمیکرون بر لزوم تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای مراقبت و ایمنی در برابر سویه جدید تاکید کرد.وی با بیان اینکه پرهیز از عادی انگاری و توجه به پ..

مهار سویه اومیکرون نیازمند رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی است

آرش روغنی افزود: با توجه به اینکه سویه اومیکرون وارد کشور شده است و به‌زودی در چرخش این ویروس استان‌های دیگر نیز درگیر می‌شوند شرایط سختی را در پیش داریم و بیش از هر چیز باید از ابتلای گسترده به این ویروس پیشگیری و جلوگیری کرد.وی،کاهش رعایت پروتکل‌ه..

مصونیت ناشی از واکسن‌ آسترازنکا بعد از ۳ ماه کاهش می‌یابد

به گزارش پایگاه اینترنتی یورک الرت، یافته های این مطالعه که از بررسی مجموعه داده های دو کشور به دست آمده است، نشان می دهد برنامه های تزریق دزهای تقویتی برای کمک به حفظ پیشگیری از ابتلا به موارد شدید کرونا در افرادی که واکسن آسترازنکا زده اند، ضروری ..

آژانس سلامت اروپا: در مقابله با اومیکرون، واکسن به تنهایی کافی نیست

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوفیگارو، «آندرئا آمون» مدیر مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری ها در پیامی ویدئویی  هشدار داد: در شرایط کنونی، واکسیناسیون کرونا به تنهایی برای مهار اومیکرون کافی نیست، چرا که زمان زیادی بر..

انباشت آلاینده های هوا خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

محسن فرهادی افزود: شرایط اقلیمی به ویژه در شهر تهران و بسیاری از کلانشهرها به گونه ای است که در این فصل از سال و سردی هوا، امکان وارونگی هوا فراهم می شود. زمان وارونگی هوا، شاهد انباشت آلاینده های مختلف هستیم که از دو جنبه مهم است؛ یکی اینکه افراد ب..

۳۵۵ گونه بیماری نادر در کشور وجود دارد
رئیس هیات مدیره بنیاد بیماران نادر ایران:

یاسر داوودیان با تاکید بر اینکه به دلیل عدم اطلاع رسانی درست و دقیق در کشور، بسیاری از افراد تعریف درستی از این بیماری ها ندارند، خاطرنشان کرد: بیماری ها به دو دسته بیماری های واگیر و بیماری های غیرواگیر تعریف می شوند که در این میان، بیماری های غیرو..

اومیکرون ۵۰۰ برابر سرعت سرایت پذیری بیشتری دارد
رییس ستاد مقابله با کرونا در تهران:

علیرضا زالی  افزود: در اومیکرون سویه جدید کرونایی۵۰ جهش گزارش شده که ۳۰ جهش آن کلیدی و سرایت پذیری بالایی دارند، به همین خاطر توجه جامعه جهانی را به خود جلب کرده است.وی با بیان اینکه اومیکرون جزو استثنایی ترین سویه ها در دنیاست، اظهار داشت: میز..

برای مقابله با سویه جدید کرونا

به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری  « ای ای » استرالیا، دولت استرالیا اعلام کرد  از امروز ( ۲۷ نوامبر ) در پی  افزایش نگرانی ها از شیوع گونه مسری و بسیار خطرناک ویروس کرونا که منشا آن آفریقاست محدودیت های جدید مسافرتی را برای  ۹..

ضرورت سبک زندگی اسلامی در حوزه سلامت

 نظام ترجیحات قرآنی، اهمیت و مراقبت از جسم و روان و بهره گیری از همه عوامل را با ذکر آیاتی که بیانگر نظام ارزشی قرآن است در قالب "بایدها و نبایدها" و یا "حلال و حرام" و یا به گونه توصیه ای به منظور تأمین سلامت جسم و روان بیان می نماید و بدین وس..

واکسیناسیون نوبت اول کرونا در ایران ۸۲ و در اروپا ۶۴ درصد است
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:

محمد مهدی گویا ضمن اعلام در وبینار معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور افزود: متوسط کشوری نوبت دوم واکسیناسیون ۱۲ سال به بالا ۶۵ درصد، متوسط کشوری نوبت اول واکسیناسیون افراد ۱۸ سال به بالا ۸۳ درصد، متوسط کشوری نوبت دوم واکسیناسیون ۱۸ سال به ب..

 کاهش اثربخشی واکسن فایزر پس از چهار ماه؛ دُز سوم لازم است
بنیانگذار شرکت سازنده واکسن فایزر-بیون تک

تهران- ایرنا- «اوگور شاهین» بنیانگذار شرکت بیون‌تک (شریک شرکت فایزر در آمریکا) بر این باور است که تاثیر واکسن کرونا ساخت این شرکت پس از گذشت چهار ماه کاهش می یابد و بنابراین تزریق دز سوم این واکسن ضروری است.به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از دویچه ..

واکسن‌های ایرانی کرونا در فهرست سازمان جهانی بهداشت قرار گیرند
معاون تحقیقات وزارت بهداشت:

دکتر فرید نجفی روز یکشنبه در همایش نتایج مطالعات واکسن های ایرانی کووید- ۱۹ افزود: شرکت های مختلفی در تولید واکسن وارد شدند و برخی واکسن ها در شرایط اضطراری مورد تایید سازمان غذا و داروی کشور قرار گرفتند.وی ابراز امیدواری کرد که این همایش فرصتی باشد..

واکسن
مدیر تحقیقات و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی:

دکتر رضا بنی هاشمی روز یکشنبه در پاسخ به این سوال که ماندگاری ایمنی واکسن "رازی کوو پارس" چه مدت است؟ افزود: واکسن کرونا رازی کووپارس از واکسن هایی است که به علت فعال کردن سیستم ایمنی سلولی، پاسخ ایمنی طولانی مدت ایجاد می کند.وی اظهارداشت: ماندگاری ..

اروپا نگران بازگشت کرونا؛ محدودیت‌ها از سرگرفته می شود

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوفیگارو، بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی منابع رسمی در اتحادیه اروپا، شمار شناسایی موارد جدید ابتلا به کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله نروژ، اتریش، هلند و آلمان طی روزهای گذشته سیر صعودی..

تبلیغ