اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "سلامت"
17
ماجرای منع پزشکان عمومی از انجام عمل‌های زیبایی

بنابر اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، در خصوص انجام عمل های زیبایی به وسیله دستگاه لیزر توسط پزشکان عمومی، هیچ مجوزی صادر نشده است. بازار داغ عمل‌های زیبایی در کشور، باعث شد تا اغلب جامعه پزشکی از رشته‌های مختلف، وارد این عرصه شوند؛ این در ح..

افزایش جهانی عوامل خطر بیماری ها/ از پُرفشارخون تا قندخون بالا
گزارش محققان از سلامت جهانی؛

محققان افزایش عوامل خطر بیماری در سراسر جهان را به پیری جمعیت و تغییر سبک زندگی نسبت می دهند. به نقل از مدیکال نیوز، یک مطالعه جدید گزارش می‌دهد که افزایش قابل توجهی در افراد مبتلا به عوامل خطر بیماری مانند فشارخون بالا، سطح بالای کلسترول و شا..

پرداخت ۴۴۰۰ میلیارد تومان مطالبات مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت
رنجبران مطرح کرد؛

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران، به تشریح روند پرداخت مطالبات مراکز درمانی و مؤسسات طرف قرارداد بیمه سلامت اشاره کرد. حسین رنجبران گفت: با همکاری سازمان برنامه و بودجه، ۴,۴۰۰ میلیارد تومان از مطالبات بیش از ۱۳ هزار داروخانه،..

تولید انسولین ایرانی با بسته بندی کاملا بومی
معاون علمی رییس جمهور خبر داد؛

معاون علمی رییس جمهور گفت: خط تولید کاملاً بومی انسولین را که می‌تواند تحول بسیار خوبی در رفع یکی از مهم‌ترین نیازهای حوزه سلامت ایجاد کند، در مرحله نهایی شدن است. به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی..

روایت پزشک خانواده در ایران/ بلاتکلیفی یک برنامه قانونی
به بهانه روز جهانی پزشک خانواده؛

عضو پیوسته انجمن جهانی پزشکان خانواده، به نقد و تحلیل برنامه پزشکی خانواده در ایران پرداخت. ۱۹ ماه می مصادف با ۳۰ اردیبهشت روز جهانی پزشک خانواده نامگذاری شده است. برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ توسط انجمن جهانی پزشکان خانواده( WONCA ) به عنوان رو..

دستگاه رادیوگرافی فول دیجیتال توسط فناوران ایرانی بومی سازی شد
با قابلیت ارسال تصاویر به تمام بخشهای بیمارستان؛

فناوران ایرانی برای نخستین بار موفق به ساخت دستگاه رادیوگرافی فول دیجیتال شدند که می تواند در بیمارستان ها از بیمار عکس رادیولوژی بگیرد. علی هوشمند مدیر فروش شرکت مهران طب شیراز از ساخت دستگاه رادیوگرافی موبایل فول دیجیتال برای نخستین بار در ک..

تشکیل کارگروه مقابله با سقط عمدی جنین
جباری خبر داد؛

مسئول دبیرخانه قرارگاه جوانی جمعیت وزارت بهداشت، از ابلاغ بیش از ۵۰ دستورالعمل، بخشنامه و آیین نامه در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت خبر داد. صابر جباری گفت: قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت، تاکنون ۲۲ نشست برگزار کرده است. وی با بیان ا..

حداکثر زمان استفاده از مسواک چند ماه است
یک دندانپزشک توضیح داد؛

رییس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در مورد شرایط نگهداری مسواک، توضیحاتی داد. پروین باستانی گفت: پس از هر بار مسواک زدن، مسواک را با آب شسته و خمیر دندان و سایر آلودگی‌های آن را کاملاً تمیز کنید. وی افز..

جایگاه ماماها در قانون جوانی جمعیت/ کاهش سزارین نخست‌زا در کشور
زالی عنوان کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه بیش از ۹۰ هزار ماما در کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند، میزان بیکاری در خدمات سلامت را بین گروه مامایی بالا عنوان کرد. علیرضا زالی، در مراسم روز جهانی ماما در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افزود: برخ..

چرا عدم دسترسی به دارو اتفاق می‌افتد/ ماجرای فهرست دارویی کشور

رئیس اداره پایش زنجیره تامین داروی سازمان غذا و دارو، در مورد مواردی که تحت عنوان عدم دسترسی به دارو قلمداد می‌شود، توضیحاتی داد. محمدحسین متولی، در خصوص میزان دسترسی بیماران به انواع داروها، گفت: به طور کلی دسترسی به دارو سطوح مختلفی دارد و م..

ورشکستگی موسسات رادیولوژی به دلیل بدعهدی بیمه ها
کریمی مطرح کرد؛

معاون درمان وزارت بهداشت، از تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات موسسات رادیولوژی که آنها را با مشکلات عدیده ای مواجه ساخته است، انتقاد کرد. سعید کریمی، با انتقاد از تأخیر پرداخت بیمه‌ها به خصوص بیمه تأمین اجتماعی در پرداخت مطالبات مؤسسات رادیولوژ..

مهم ترین علامت کنسروهای فاسد/ به ظاهر قوطی کنسرو توجه کنید
سمیعی عنوان کرد؛

معاون اداره کل فراورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: مهم ترین علامت ظاهری در مورد فساد کنسروها تورم قوطی آنها است، بنابراین توجه به شکل ظاهری قوطی باید در اولویت باشد. هاله سمیعی اظهار کرد: تغییر شکل قوطی کنسرو می‌تواند به اشکال مختلف باشد؛..

معرفی پرهزینه ترین داروهای بیمارستانی/ تجویز غیرمنطقی دارو
رییس سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

رییس سازمان غذا و دارو، از IVIG و آلبومین به عنوان پرهزینه‌ترین داروهای بیمارستانی نام‌ برد.‌ سید حیدر محمدی، با اشاره به اینکه تجویز غیرمنطقی داروی IVIG مشکلاتی برای دسترسی بیماران اصلی مصرف کننده این دارو به وجود آورده است، گفت: IVIG و آلبوم..

تمام اقدامات برای دستیاران پزشکی/از افزایش حقوق تا بورسیه تحصیلی

وزارت بهداشت اقدامات گسترده ای برای جذاب تر کردن دستیاری و ترغیب پزشکان عمومی جهت ورود به این دوره اجرا کرده است که از آن جمله می توان به افزایش حقوق و طرح بورسیه کردن دستیاران اشاره کرد. دوره دستیاری تخصصی پزشکی به دوره‌ای ۴ تا ۵ سال رشته‌های..

ورود موج بارشی جدید به کشور از امروز
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی جوی آرام در غالب مناطق کشور طی امروز، از ورود سامانه بارشی جدید از شمال‌غرب خبر داد و اعلام کرد: امروز و فردا افزایش دما در بیشتر مناطق کشور رخ خواهد داد. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و بررسی نقشه‌های همدیدی و آین..

دفاع وزیر بهداشت از برنامه سلامت خانواده
برنامه ملی سلامت خانواده زیر ذره بین کارشناسان

اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع که از اردیبهشت ۱۴۰۲ در کشور کلید خورد، با انتقادهایی همراه بوده است؛ اما وزیر بهداشت از این طرح دفاع می کند. برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع، از اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۵۴ شهر بالای بیست هزار نفر کلید خورد و ..

فاجعه در بیمارستان‌های دولتی/ مهاجرت کادر درمان به بخش خصوصی

مشکلات پایان ناپذیر کادر درمان به ویژه در بخش دولتی، باعث شده برخی از پزشکان و پرستاران، خدمت در بخش خصوصی را به ماندن در بیمارستان‌های دولتی ترجیح دهند.‌ بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۸۰ درصد بستری‌ها در بیمارستان‌های دولتی صورت می‌گیرد، یعن..

خدمات رایگان وزارت بهداشت برای درمان کودکان زیر ۷ سال
عین‌اللهی در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر بهداشت و درمان از خدمات رایگان به کودکان زیر ۷ سال در بیمارستان‌های وزارت بهداشت خبر داد. «بهرام عین اللهی» وزیر بهداشت امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر حادثه یا بیماری در هفت سال زندگی بچه ها رخ دهد، در بقیه ع..

تسویه حساب سهم بیمه سلامت با داروخانه ها/وضعیت بدهی یارانه دارو
رنجبران خبر داد؛

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران، از تسویه حساب مطالبات سال گذشته داروخانه ها درقالب سهم سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد. حسین رنجبران درباره آخرین وضعیت پرداختی به داروخانه ها گفت: سازمان بیمه سلامت با ۱۳ هزار و ۵۰۰ داروخانه..

جزئیات عرضه اینترنتی دارو/ پلتفرم‌ها در نقش پیک دارو

سرانجام آیین نامه توزیع دارو از طریق سکوهای اینترنتی، ابلاغ شد و برای پلتفرم‌ها، وظایفی گنجانده شده است. بعد از کلی بحث و جدل بر سر اجرایی شدن طرح عرضه اینترنتی دارو؛ سرانجام آیین نامه این طرح از سوی وزیر بهداشت ابلاغ شد. در همین حال، ابلاغ ..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ