اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "سلامت"
 دولت به دنبال کاهش دو سوم بدهی خود به تامین اجتماعی

در مورد بدهی دولت به تأمین اجتماعی، افزود: تا پایان سال ۹۷ دولت ۲۱۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است و امسال نیز ۲۶ هزار میلیارد تومان بدهی جاری دولت به این سازمان است. وی تصریح کرد: بر این اساس طی ۶ سال دولت، اصل طلب سازمان حدو..

الزام ۱۵ شغل جدید برای نصب دستگاه کارتخوان

امید علی پارسا در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان این که نظام مالیاتی کشور باید مانند همه دنیا، خوداظهاری محور شود افزود: باید فضایی فراهم شود که به لحاظ اداری و اجرائی، همه مودیان مالیاتی صادقانه مطابق مقررات، خوداظهاری کنند و ..

چالش بی پولی بیمارستان های دولتی/بحرانی به نام خود تحریمی

محل تامین هزینه های بیمارستان های دولتی و دانشگاهی، از طریق تعرفه هایی است که مردم برای دریافت خدمات درمانی، پرداخت می کنند. در واقع، وابستگی شدید این دسته از مراکز درمانی کشور به پرداخت های بیمه ها، باعث شده که شرایط مالی آنها با مشکلات عدیده..

حذف دفترچه کاغذی؛ راهکار برچیدن
وزیر بهداشت اعلام کرد

دکتر سعید نمکی در آئین آغاز ساخت فاز آموزشی و سالن بیمارستان معتمدی گرمسار، بر عزم وزارتخانه و دولت برای مقابله با سودجویان تاکید و اظهار کرد: راه جمع کردن مراکز ناصر خسروئی، از طریق هوشمند سازی نظام سلامت و بکار گماردن انسان‌های سالم در پشت سام..

تحریم دارویی «ترامپ»، تلنگری برای خودکفایی صنعت داروسازی

هفدهم آبان سال گذشته بود که ایالات متحده آمریکا رسما تحریم‌های خود را علیه ایران آغاز کرد. این موضوع پیامدهای زیادی بر اقتصاد ایران گذاشت و منجر به بروز مشکلاتی برای مردم ایران شد. اما باید اذعان کرد که تنها اقتصاد هدف این تحریم‌های ناجوانمردا..

دلالان دارو از هر برگ دفترچه بیمه چقدر سود می‌برند؟

داداش چی می‌خوای؟ / مادوپار می‌خوام /  چند میل؟ / -۲۵۰ / + ۲۵۰ مارک سوئیس داریم. /  چنده؟ / + ۴۵۰ تومان.» این شروع گزارشی در بازار دارو فروشان در خیابان ناصرخسرو است. داروهایی که شاید در داروخانه‌ها نباشند، اما به وفور در بازار آزاد ..

جعل مُهر پزشکان برای نسخه‌ کردن داروهای گران

محمد جهانگیری درباره پزشکانی که برخی داروهای وارداتی گران قیمت را نسخه می‌کنند، گفت: تقریباً در هر روز ۳ الی ۴ نامه را ارجاع می‌دهم که پزشکان به ما اطلاع رسانی کردند که از مهرشان سوء استفاده شده است و ما این موضوع را هم از نظر قضایی و هم در ح..

داروخانه های اینستاگرامی؛ شعبه دوم ناصر خسرو/ هشدار؛ گول تبلیغات فریبنده داروهای ماهواره ای را نخورید!

اگر دارو گیرتان نیامد، سری هم به ناصرخسرو بزنید، این جمله را شاید از خیلی‌ها شنیده باشید. بیشتر پایتخت‌نشینان، ناصرخسرو را به عنوان خیابانی برای خرید داروهای کمیاب و نایاب می‌شناسند، حالا شعبه‌های دوم و سوم ناصرخسرو سر از فضاهای مجازی درآورند، ..

مشکلی از جهت تحریم دارو متوجه مردم نیست
وزیر بهداشت:

سعید نمکیدرباره تحریم دارو توسط آمریکایی‌ها افزود: برای نقل و انتقال پول جهت واردات مشکل وجود دارد و در بسیاری موارد مجبور می‌شویم دارو یا ماده اولیه را گران‌تر وارد کنیم. چون از منبع اصلی نمی‌توانند با ما به صورت مستقیم معامله کنند، انتقال ..

سوءاستفاده کارخانجات رب از مصرف‌کنندگان

اسدالله کارگر با بیان اینکه کارخانجات تولیدکننده رب اعلام کردند که به دلیل افزایش قیمت گوجه فرنگی، رب را گران کرده اند، گفت: در حال حاضر قیمت گوجه به حداقل رسیده و کارخانجات باید نرخ محصول تولیدی خود را کاهش می دادند اما این کار را نکردند. ..

مهلت پزشکان برای نصب کارتخوان تمدید نخواهد شد/ثبت نام کمتر از 3 هزار پزشک در سامانه

محمدرضا نوری رئیس سازمان امور مالیاتی استان تهران در برنامه «تهران بیست» دیشب درباره وضعیت زیرساخت‌های لازم برای نصب کارتخوان در مطب پزشکان گفت: حدود 10 شرکت از 12 شرکت پی اس پی این خدمات را ارائه می دهند و عملا در حال حاضر، مشکل زیر ساختی برا..

اجرای پرونده الکترونیک سلامت ضرورت وجود داروخانه های بزرگ دولتی را برطرف می کند

محمد رضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو، در چهل و یکمین همایش روز دارو سازی ،با اشاره به رشد شتابان در صنعت دارو سازی در کشور،اظهار داشت: نظارت و کنترل فنی بسیار مهم است و دانش بسیار پیچیده دارد که استاد آن داخلی زیر بنای آن را گذاشتند. ..

بلا‌های مرگباری که قلیان بر سرتان می‌آورد/ تفریح ارزانی که بلای جانتان می‌شود

روز جمعه بود و همراه خانواده برای تفریح به یکی از بوستان‌های شهر رفته بودیم، دور هم نشسته بودیم که بوی خاص مشامم را آزار داد، این بو چیزی جز بوی تنباکوی قلیان نبود، خانواده‌ای در چند قدمی ما دور هم نشسته بودند و از کودک سه ساله تا پیرمرد ۷۰ سا..

حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان

مطابق با آنچه که مسئولان عنوان کرده اند، حجم فرار مالیاتی در اقتصاد ایران به ۴۰ هزار میلیارد تومان می رسد؛ در این بین صاحبان حرف پزشکی که اتفاقا شغل پردرآمدی هم دارند، میانگین ۶.۵ تا ۷ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی را ثبت کرده اند. حجم ب..

توانمندی بالای ایران در تولید داروهای زیستی پیشرفته

گزارش شاخص جهانی نوآوری، در سال 2019 با تمرکز بر حوزه موضوعی سلامت، در فصل اختصاصی به بررسی و تحلیل وضعیت نوآوری و توانمندی ایران در حوزه دارویی با تمرکز بر داروهای زیستی پرداخته است. بر اساس این گزارش، ظهور و گسترش بخش داروهای زیستی در ایران ..

طرح تحول سلامت منجر به افزایش ماندگاری کادر پزشکی در مناطق محروم شد
وزیر بهداشت:

سعید نمکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت ایرنا با موفق ارزیابی کردن دولت دوازدهم در زمینه اجرای طرح تحول نظام سلامت، افزود: طرح تحول نظام سلامت یکی از دستاوردهای مثبت دولت تدبیر و امید بود و هزینه پرداختی بیماران را کاهش ..

مقاومت شدید پزشکان در برابر نصب کارتخوان و شفاف شدن درآمدها

مجلس شورای اسلامی در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه کارتخوان بانکی) کرد. 7 مردادماه امسال بود که علی رستم پور مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و برون ..

سازمان مالیاتی به پزشکان برای نصب کارتخوان مهلت ۶ روزه داد/ ۵ دستگاه مسئول فرار مالیاتی هستند
حواشی نصب کارتخوان در مطب پزشکان؛

هادی خانی در گفت و گوی ویژه خبری با اشاره به برخی وظایف سازمان امور مالیاتی افزود: این سازمان از چند سال گذشته چابکسازی، ​به روز رسانی و مدرن سازی زیر ساخت ها و فرآیندهای خود را آغاز کرد. وی با بیان اینکه هوشمندسازی از اهداف این ساز..

 کشف 89 میلیون قلم داروی قاچاق

سردار احمد نوریان سخنگوی نیروی انتظامی در دومین نشست خبری با اصحاب رسانه به توفیقات نیروی انتظامی در بحث اقتصادی پرداخت و اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی ظرف 4 ماه گذشته با تعامل و همکاری مراجع قضایی سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی دستگاه ها ..

 خبری خوش برای مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در دیدار روسای کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور با تأکید بر اینکه وضعیت این سازمان سخت است، اما نگران کننده نیست، اظهار کرد: پرداخت مستمری به مستمری بگیران و بازنشستگان از اولویت‌های این سازمان است و ..

تبلیغ