اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "خانواده"
18
نقش های زنان در جامعه

مشکلات زنان شاغل متاهل در خانواده چیست؟ نگرش مردان نسبت به کار کردن همسرشان چگونه است؟ امروزه با افزایش تحصیلات زنان، علاقه آن‌ها به شاغل بودن بیشتر شده است. شاغل بودن زنان مزایای بسیار زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به افزایش درآمد خانواده..

ضعف ارتباطی، نتیجه عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه

فرنگیس شریفی باستان در گفت و گو با ایرنا افزود: ارتباط و برقراری ارتباط اجتماعی مهم ترین مولفه رشدی هر انسانی از جمله کودکان و نوجوانان به حساب می آید. در این میان اولین نهاد اجتماعی که فرد در آن رشد می کند، خانواده و پس از آن اجتماع و جامعه است...

دولت سیزدهم برای حل مشکل بیمه زنان و تسهیل ازدواج اقدام کند

مینا بیابانی، در خصوص مطالبات بسیج زنان از دولت آینده گفت: مطالبه بسیج زنان از دولت سیزدهم مسائل اساسی این حوزه است. در این میان موضوع زنان سرپرست خانوار از جمله مهمترین اولویت‌های این نهاد خواهد بود و مطالبه ما کمک دولت در توسعه اشتغال و مهارت آ..

سقط جنین تهدیدی به نام کاهش جمعیت کشور

تقریباً تا چندین سال پیش کلمه «سقط جنین» برای بسیاری از زوجین لفظی ناملموس و در گوشی محسوب می شد اما امروزه به لطف فضای مجازی و هزاران ناهنجار موجود در جامعه، تقریباً همه با این لفظ آشنا هستند. کلمه ای که به رغم ظاهر ساده اش هزاران تهدید اجتماعی و ا..

اشتغال زنان عامل فرسایش آنان

پی آمدهای عملی این فرضیه، همچنان گریبان گیر زنان متأهل است و چنان از بدیهیات عقلی به شمار می رود که به ندرت مورد تردید یا اعتراض قرار می گیرد. با شروع انقلاب صنعتی، نقش های سنتی زنان تا حدودی دگرگون شد، به گونه ئی که به جای کار صرفا خانگی، بخش عمده ..

بیشترین طلاق و ازدواج‌ها در چند سالگی رخ می‌دهد؟

بنابر آمار منتشره مرکز آمار ایران، در ۹ ماهه نخست سال ۹۹، بیشترین ازدواج‌ها در سن ۲۰ تا ۲۹ سال و بیشترین طلاق‌ها در سن ۳۰ تا ۳۹ سال برای زنان و مردان در کشور به ثبت رسیده است.مطابق با آمار یاد شده طی ۹ ماهه نخست سال ۹۹ همانند سال ۹۸، میانگین سن مردا..

افزایش دو برابری جمعیت سالمندان

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با تاکید بر اینکه ایران در دو دهه آینده با بحران بزرگ سالمندی جمعیت مواجه خواهد شد، از دولت آینده خواست تا در برنامه هفتم توسعه با همکاری مجلس شورای اسلامی به بازآرایی ساختاری و سیاستگذاری در عرصه سالمندی اقدام کند.ح..

 پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی بهزیستی به ازای ایجاد هر یک شغل ویژه زنان

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل  از روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور  "وحید قبادی‌دانا"  در خصوص واکسیناسیون افراد دارای معلولیت که در خانه نگهداری می‌شوند، گفت: بارها نامه‌نگاری از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیست..

مرگ دختر 10ساله قمی و درسی که قرار نیست بگیریم
چرا از حوادث درس نمی گیریم ؟؟؟

ده روز پیش بود که خبری هولناک در قم پیچید. دختری کوچک و ده ساله ترک موتور پدرش در بولوار 15 خرداد در حال حرکت بود؛ چادر دختر لای چرخ موتور گیر می کند، مسیر موتور عوض می شود و پدر به گوشه ای افتاد دخترش در خیابان. اتوبوسی که پشت سر آنها حرکت می کرد ا..

سبک های رایج غلط درفرهنگ  ازدواج ما  چیست؟

وقتی پایه صحبت‌های گذشتگان می‌نشینیم همه از شروع زندگی ساده صحبت می‌کنند و امروز شاهد برکت این زندگی ساده هستند؛ امروز سنت‌های غلطی دامن‌گیر ازدواج جوانان شده و باعث شده آن‌ها حسرت یک زندگی مشترک و ساده را کشیده و حتی از نام ازدواج هم فراری باشند.ام..

ضرورت آموزش های پیش از ازدواج

خانم همسرم تهدیم کرده باید خرج خودم را خودم در بیارم میگه برام مهم نیست کجا و چطوری؟ متعجب فقط گوش می دهم. انطور که متوجه شدم جوان است یک فرزند دارد که از بد ماجرا بایک مرد بی مسئولیت ازدواج کرده حالا بعد ازگذشت چهار سال از زندگی مشترک تازه به ..

حتی اجاره‌نشینی هم برای جوانان تبدیل به آرزو شده است

به گزارش شاخه سبز، محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان صبح امروز در نشست خبری هفته ازدواج یکی از اقدامات مثبت دولت دوازدهم را افزایش ۱۰ برابری وام ازدواج نسبت به سال ۹۶ خواند.در ادامه وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه با توجه به..

علاقه سلبریتی‌های آمریکایی به فرزندآوری و خانواده پرجمعیت

براساس آمار اعلامی مؤسسه «استاتیستا» تا انتهای سال ۲۰۱۹ متوسط تعداد بچه در خانواده‌های آمریکایی ۱.۹۳ بود اما خانواده‌های زیادی در سرتاسر کشور وجود دارند که خود را محدود به متوسط کشوری نکرده‌اند. تعداد زیادی سلبریتی هم در میان آن‌ها هست.این ۱۵ سلبریت..

درد کهنه خانه بدوشان

اگرچه شنیده‌ها حاکی از پشتوانه قانونی برای تمدید چندماهه اجاره‌نامه‌ها به دلیل شیوع کرونا به گوش می‌رسد اما به گفته بسیاری از مستأجران، افزایش اجاره‌بها برای ماندن و یا فسخ قرارداد ازجمله خواسته‌های برخی از صاحب‌خانه‌هاست، تا از همین حالا مستأجران، ..

آنچه والدین باید درمورد اوقات فراغت جوانان امروزی بدانند
شاخه سبز بررسی کرد:

استفاده صحیح از اوقات فراغت بر زندگی فرد و هم بر جامعه تأثیر مثبت خواهد داشت و استفاده نادرست از آن باعث بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذیری می شود.در مورد جوانان و نوجوانان استفاده از اوقات فراغت اهمیت زیادی دارد زیرا جوانان قشر آینده سازکشورند و سر..

سوگواري حضرت اباعبدالله(ع) با حال و هوايي ديگر

هدي سادات چاوشي: دهم ماه محرم است. ساعت 8 صبح است. در ظاهر هيچ چيز شبيه سال گذشته نيست. مردم با فاجعه روبرو هستند. هجومِ کرونا حقيقت دارد هرچند صداي تبل و سنج مي‌آيد. _ نه صف غذاي نذري وجود دارد. نه مساجد همچون گذشته و با سبک‌هاي سنتي به احياي عزادا..

لاعلاج‌‌ اما قابل علاج

«اللهم اشف کل مریض و رد علیه صحنه و عافیته»... وخامت و شدت بیماریِ بیمارهای لاعلاج و صعب العلاج... دست و پنجه نرم کردن با روزهای بیماری اعم از جسمی و روانی... آرزوی سلامتی و چگونگی نقش مثبت دیگر افراد برای بهبود وضعیتشان... چه چالش پروسعتی است این ع..

در گفتگو با یک زن راننده اسنپ: روزی دست خداست

روزی دست خداست. این جمله را با اعتقاد قلبی می‌گفت. او باور داشت که هر چه دارد از لطف خداست. راننده اسنپ یک زن بود. برایم بسیار تازگی داشت. از اینکه او یک راننده بود، می‌شد فهمید که او نه مثل مادرش بود و نه شبیه مادربزرگش. شهر پر آشوب است اما نه برای..

شما هم به وسواس شمارش موزاییک‌ها دچارید؟

گوهریسنا انزانی، در این باره بیان کرد: به طور کلی وسواس‌های فکری شامل افکار،‌ تصورات یا تکانه‌های مکرر و پایداری است که مزاحم‌ و به صورت مکرر و ناخواسته افراد را با خود درگیر می‌کنند، این نوع از وسواس اضطراب و ناراحتی چشم‌گیری در مبتلایان ایجاد می‌ک..

تنزل صنعت نساجی ایران در جهان از رتبه پنجم به هشتاد‌ و هفتم!

سیده مرضیه شفاپور، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور عصر امروز در آئین رونمایی از "البسه نانو ساخت ایران" اظهار کرد: چادر ایرانی از قدیم‌الایام استفاده می‌شده است، در حال حاضر پارچه چادر مورد نیاز از کشورهای خارجی وارد می‌شود اما پارچه‌های سفید و..

تبلیغ