اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "خانواده"
18
اطلس ملی جمعیت رونمایی شد

شاخه سبز - آیین رونمایی از اطلس جمعیتی کشور که در راستای کمک به مسئولان کشور برای تصمیم گیری در حوزه جمعیتی از سوی سازمان نقشه برداری تهیه شده است، با حضور معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و سایر مسئولان برگزار شد.   به گزارش ش..

حدود ۱۰ میلیون ایرانی رایگان، بیمه سلامت شدند/ هزینه ۹۰۰ میلیارد تومانی برای بیماران خاص
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان:

شاخه سبز - مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان گفت: از سال گذشته تاکنون در دولت سیزدهم ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سه دهک در صندوق‌های مختلف بصورت رایگان زیر چتر حمایت بیمه سلامت قرار گرفتند.به گزارش شاخه سبز، محمد مهدی ناصحی روز یکشنبه در یک نشست خ..

نحوه دسترسی به اطلاعات بانکی متقاضیان دریافت بسته معیشتی اعلام شد

به گزارش ایسنا، به دنبال پرسش برخی از رسانه‌ها در خصوص دسترسی دولت به اطلاعات بانکی درخواست‌دهندگان دریافت بسته معیشتی، ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت اعلام کرد که در انجام آزمون وسع، دسترسی به اطلاعات بانکی به معنای ممیزی حساب و ا..

استفاده از ماسک به ۲۴ درصد کاهش یافت/ پلمپ ۷۲۴ اماکن عمومی

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضدکرونا در همچنان کاهشی و در حد ۳۴ درصد است درحالی که افزایش بارز بستری و افزایش موارد فوت کرونا در بسیاری از استان‌های کشور گزارش شده و نگرا..

جوانی جمعیت رمز بقای ایران

اما «مساله جمعیت» در کشور ما آنقدر چالش مهمی است که تمام کارشناسان اجتماعی و جمعیتی متفق القول معتقدند که ما به جمعیت نیاز داریم و این موضوع آنقدر مهم است که هیچ اما و اگری در آن وجود ندارد و در صورت ادامه وضعیت فعلی دود آسیب کاهش جمعیت در چشم همه ک..

زنانه شدن سالمندی در کشور آغاز شده است
مدیرکل جمعیت وزارت بهداشت:

حامد برکاتی افزود: جمعیت کشور به سمت پیری حرکت می کند و با توجه به اینکه امید به زندگی در زنان بیش از مردان بوده و بانوان بعد از طلاق کمتر ازدواج مجدد دارند، دوران تنها بودن و سالمندی آنها بیشتر خواهد بود و از هم اکنون پدیده زنانه شدن سالمندی آغاز ش..

ساخت تبلت ایرانی با سیستم عامل اختصاصی برای کودکان

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد آزمون مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درمورد این دستاورد گفت: یکی از دغدغه‌های والدین در استفاده فرزندشان از تلفن‌های همراه، سلامت و امنیت این بستر است، چالشی که فعالان فناور این شرکت دانش‌بنیان راهکاری ..

نقش های زنان در جامعه

مشکلات زنان شاغل متاهل در خانواده چیست؟ نگرش مردان نسبت به کار کردن همسرشان چگونه است؟ امروزه با افزایش تحصیلات زنان، علاقه آن‌ها به شاغل بودن بیشتر شده است. شاغل بودن زنان مزایای بسیار زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به افزایش درآمد خانواده..

ضعف ارتباطی، نتیجه عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه

فرنگیس شریفی باستان در گفت و گو با ایرنا افزود: ارتباط و برقراری ارتباط اجتماعی مهم ترین مولفه رشدی هر انسانی از جمله کودکان و نوجوانان به حساب می آید. در این میان اولین نهاد اجتماعی که فرد در آن رشد می کند، خانواده و پس از آن اجتماع و جامعه است...

دولت سیزدهم برای حل مشکل بیمه زنان و تسهیل ازدواج اقدام کند

مینا بیابانی، در خصوص مطالبات بسیج زنان از دولت آینده گفت: مطالبه بسیج زنان از دولت سیزدهم مسائل اساسی این حوزه است. در این میان موضوع زنان سرپرست خانوار از جمله مهمترین اولویت‌های این نهاد خواهد بود و مطالبه ما کمک دولت در توسعه اشتغال و مهارت آ..

سقط جنین تهدیدی به نام کاهش جمعیت کشور

تقریباً تا چندین سال پیش کلمه «سقط جنین» برای بسیاری از زوجین لفظی ناملموس و در گوشی محسوب می شد اما امروزه به لطف فضای مجازی و هزاران ناهنجار موجود در جامعه، تقریباً همه با این لفظ آشنا هستند. کلمه ای که به رغم ظاهر ساده اش هزاران تهدید اجتماعی و ا..

اشتغال زنان عامل فرسایش آنان

پی آمدهای عملی این فرضیه، همچنان گریبان گیر زنان متأهل است و چنان از بدیهیات عقلی به شمار می رود که به ندرت مورد تردید یا اعتراض قرار می گیرد. با شروع انقلاب صنعتی، نقش های سنتی زنان تا حدودی دگرگون شد، به گونه ئی که به جای کار صرفا خانگی، بخش عمده ..

بیشترین طلاق و ازدواج‌ها در چند سالگی رخ می‌دهد؟

بنابر آمار منتشره مرکز آمار ایران، در ۹ ماهه نخست سال ۹۹، بیشترین ازدواج‌ها در سن ۲۰ تا ۲۹ سال و بیشترین طلاق‌ها در سن ۳۰ تا ۳۹ سال برای زنان و مردان در کشور به ثبت رسیده است.مطابق با آمار یاد شده طی ۹ ماهه نخست سال ۹۹ همانند سال ۹۸، میانگین سن مردا..

افزایش دو برابری جمعیت سالمندان

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با تاکید بر اینکه ایران در دو دهه آینده با بحران بزرگ سالمندی جمعیت مواجه خواهد شد، از دولت آینده خواست تا در برنامه هفتم توسعه با همکاری مجلس شورای اسلامی به بازآرایی ساختاری و سیاستگذاری در عرصه سالمندی اقدام کند.ح..

 پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی بهزیستی به ازای ایجاد هر یک شغل ویژه زنان

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل  از روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور  "وحید قبادی‌دانا"  در خصوص واکسیناسیون افراد دارای معلولیت که در خانه نگهداری می‌شوند، گفت: بارها نامه‌نگاری از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیست..

مرگ دختر 10ساله قمی و درسی که قرار نیست بگیریم
چرا از حوادث درس نمی گیریم ؟؟؟

ده روز پیش بود که خبری هولناک در قم پیچید. دختری کوچک و ده ساله ترک موتور پدرش در بولوار 15 خرداد در حال حرکت بود؛ چادر دختر لای چرخ موتور گیر می کند، مسیر موتور عوض می شود و پدر به گوشه ای افتاد دخترش در خیابان. اتوبوسی که پشت سر آنها حرکت می کرد ا..

سبک های رایج غلط درفرهنگ  ازدواج ما  چیست؟

وقتی پایه صحبت‌های گذشتگان می‌نشینیم همه از شروع زندگی ساده صحبت می‌کنند و امروز شاهد برکت این زندگی ساده هستند؛ امروز سنت‌های غلطی دامن‌گیر ازدواج جوانان شده و باعث شده آن‌ها حسرت یک زندگی مشترک و ساده را کشیده و حتی از نام ازدواج هم فراری باشند.ام..

ضرورت آموزش های پیش از ازدواج

خانم همسرم تهدیم کرده باید خرج خودم را خودم در بیارم میگه برام مهم نیست کجا و چطوری؟ متعجب فقط گوش می دهم. انطور که متوجه شدم جوان است یک فرزند دارد که از بد ماجرا بایک مرد بی مسئولیت ازدواج کرده حالا بعد ازگذشت چهار سال از زندگی مشترک تازه به ..

حتی اجاره‌نشینی هم برای جوانان تبدیل به آرزو شده است

به گزارش شاخه سبز، محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان صبح امروز در نشست خبری هفته ازدواج یکی از اقدامات مثبت دولت دوازدهم را افزایش ۱۰ برابری وام ازدواج نسبت به سال ۹۶ خواند.در ادامه وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه با توجه به..

علاقه سلبریتی‌های آمریکایی به فرزندآوری و خانواده پرجمعیت

براساس آمار اعلامی مؤسسه «استاتیستا» تا انتهای سال ۲۰۱۹ متوسط تعداد بچه در خانواده‌های آمریکایی ۱.۹۳ بود اما خانواده‌های زیادی در سرتاسر کشور وجود دارند که خود را محدود به متوسط کشوری نکرده‌اند. تعداد زیادی سلبریتی هم در میان آن‌ها هست.این ۱۵ سلبریت..

تبلیغ