اخبار برگزيده:
  1. مطالب منتشر شده در دسته ی "اقتصادی"
پروژه نهضت ساخت «محصولات فناورانه» آغاز شد
معاون فناوری وزیر علوم:

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم هدف از راه اندازی آزمایشگاه های ساخت سریع را ایجاد یک فرایند تسهیلگری برای ساخت سریع محصول و نهضت ساخت محصولات فناورانه عنوان کرد. سجاد محمدعلی نژاد در تشریح جزئیات راه اندازی ۶ فب لب یا آزمایشگاه ساخت سریع که ب..

پرداخت ۱۰ میلیارد تومان بیمه خسارت به کشاورزان
اکبری اعلام کرد؛

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: از ظرفیت تخصصی سمن‌ها در تمامی حوزه‌های مرتبط با حفاظت از حیات‌وحش و مدیریت مناطق چهارگانه استفاده می‌کنیم. حسن اکبری معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست در ج..

سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر تولید شد
با تکیه بر دانش و خلاقیت متخصصان ایرانی؛

متخصصان متعهد ایرانی با تکیه بر دانش و خلاقیت خود، موفق به تولید نسل جدیدی از سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر شده‌اند. موحدی نسب مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان ابتدا در خصوص محصولات این شرکت و کاربرد آن‌ها بیان کرد: ما جمعی از متخصصان متعهد در حو..

اذعان بانک جهانی به رشد اقتصادی و کاهش فقر در ایران
خاندوزی تاکید کرد؛

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: طبق گزارش بانک جهانی ۶.۵ میلیون نفر در ایران از فقر نجات یافته اند و از سویی دیگر رشد اقتصادی برای امسال و سال بعد افزایشی پیش‌بینی شده است. سید احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت امروز در نشست خبری اظهار کرد: ما را این..

دستور بانک مرکزی بر بازگشت نرخ سود به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار

بانک مرکزی از همه بانک‌ها خواست نرخ سود را به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار برگردانند و آن‌ها را در صورت تخطی به سلب صلاحیت تهدید کرد. بانک مرکزی با اشاره به کاهش نرخ تورم به استناد آمار این بانک و مرکز آمار ایران، بر لزوم پایبندی بانک‌ها به رعا..

فعلا امکان تک نرخی کردن نرخ ارز را نداریم

رییس کل بانک مرکزی گفت: در شرایط فعلی و در شرایط تحریم به دلایل محدودیت‌ها، امکان تک نرخی کردن ارز وجود ندارد. رئیس کل بانک مرکزی در نشست تحلیلی «تبیین و ارزیابی سیاست‌های پولی و ارزی» که در سی و یکمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی برگزار..

تحریمی لغو نشد ولی تولید نفت بالا رفت
۱۰۰۰ روز با دولت مردمی؛

براساس اطلاعات مرکز پژوهشهای مجلس درخصوص عملکرد دولت دوازدهم تولید نفت ایران به دلایلی از جمله تحریم به شدت کاهش یافت اما با تغییر دولت ظرفیت های داخلی برای افزایش تولید به کار گرفته شد. مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در آخرین روزهای فعالیت ..

اعتراف وزیر امور خارجه آمریکا؛ نتوانستیم مانع فروش نفت ایران شویم
۱۰۰۰ روز با دولت مردمی؛

دولت روحانی مبنای صادرات نفت را رفع تحریم‌ها می‌دانست اما سال ۹۷ پس از خروج آمریکا از برجام و تحریم‌های بی سابقه صادرات نفت حتی به کمتر از ۱۰۰ هزار بشکه در روز هم رسید. بخشی از درآمد ایران وابسته به فروش نفت است نفتی که به دلیل تحریم فراز و فر..

تاکید آیت‌الله رییسی به توسعه ترانزیتی
وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد؛

یزد- وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به تأکید آیت الله رییسی، رییس جمهور شهید، توسعه ترانزیتی و تقویت زیرساخت‌ها مدنظر قرار می گیرد. مهرداد بذرپاش صبح یکشنبه در مراسم بهره‌برداری از راه آهن یزد - اقلید در ایستگاه مهریز گفت: در دو ماهه امسال نس..

تخصیص ۲ میلیارد دلار برای واردات خودرو/ ۲۲ هزار خودرو وارد شد
معاون وزیر صمت اعلام کرد؛

معاون وزیر صمت با بیان اینکه برای امسال سهم ارز واردات خودرو دو میلیارد دلار پیش بینی شده، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۲ هزار دستگاه خودروی خارجی وارد کشور شده است. مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت درباره واردات خودرو اظهار کرد: تاکنون حجم قابل..

تعرفه واردات خودروهای برقی بالاتر از ۲۰ و ۳۰ هزار یورو تعیین شد

سود بازرگانی خودروهای برقی با ارزش بالاتر از بیست هزار یورو تا سی هزار یورو ۱۱ درصد و بالاتر از سی هزار یورو، ۲۶ درصد تعیین شد. بررسی تصویبنامه هیأت وزیران در خصوص تعیین اصلاحات تعرفه‌ای (۳۷۲) نشان می‌دهد که برای واردات قطعات منفصله به منظور ت..

دستیابی به نفت زیر زمین آسان می شود

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت گفت: در دولت سیزدهم در حال ساخت تجهیزی هستیم که با اسکن می توان متوجه شد تا در کدام مناطق نفت وجود دارد به این ترتیب عملیات اکتشاف آسان می شود. مهدی فکور، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه عملیات اکتشافی که در..

اقتصاد دانش بنیان موجب تحقق شعار سال می شود

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تاثیر توجه به اقتصاد دانش بنیان در تحقق شعار سال و مشارکت مردم در جهش تولید پرداخت. جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره تأثیر توجه ..

فهرست خودروهای سامانه برقی ها اعلام شد

در حال حاضر اطلاعات ۵ خودروی برقی در سامانه جدید عرضه خودروهای برقی بارگذاری شده و طبق اطلاعیه منتشره، از امروز ثبت نام برای خرید این خودروها آغاز شده است. به تازگی سامانه جدید عرضه خودروهای برقی به نشانی https://evauto.ir/ راه اندازی شده است..

چهارمین خشکسالی در تهران/ مصرف آب هر تهرانی چقدر است؟
مدیر عامل آبفای تهران:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه این استان در سال آبی جاری با چهارمین خشکسالی پیاپی مواجه است، گفت: هر تهرانی در شبانه روز ۲۵۰ لیتر آب مصرف می کند. محسن اردکانی صبح یکشنبه در حاشیه آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین امور مساجد..

سامانه جدید عرضه خودروهای برقی راه اندازی شد

سامانه جدید عرضه خودروهای برقی به نشانی https://evauto.ir/ راه اندازی شد که برای ثبت نام باید مبلغ یک میلیارد ریال مسدود کرد. مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سامانه جدید عرضه خودروهای برقی به نشانی https://..

تلاش‌های مثبت دولت و وزارت نفت برای کاهش ناترازی انرژی

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام‌های دولت در حوزه انرژی نشان‌دهنده تلاش‌های مثبت برای کاهش ناترازی و تأمین نیاز کشور است، اما تا وضع مطلوب فاصله زیادی داریم. علی خضریان در تشریح نشست پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شو..

دردسر تازه متا برای اعتیادآوری اینستاگرام و فیس بوک در اروپا
جریمه سنگین در راه است؛

اتحادیه اروپا از فیس بوک و اینستاگرام، زیرمجموعه های متا پلتفرمز به دلیل نقض احتمالی قوانین محتوای آنلاین مربوط به ایمنی کودکان تحقیق می کند. به نقل از رویترز، چنین اقدامی ممکن است به وضع جریمه‌های سنگینی برای شرکت منجر شود. تحت قانون سرویس‌ها..

سومین آیین روز جهانی زنبور ۳۱ اردیبهشت برگزار می‌شود

سومین آئین گرامیداشت روز جهانی زنبور یکی از حشراتی مهم در امنیت غذایی ۳۱ اردیبهشت برگزار می‌شود. این مراسم با همکاری معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. بر پایه این گزارش، روز جهانی زنبور عسل (World Be..

چرا حداقل دستمزد تعیین می شود؟
پشت پرده تعیین دستمزد سال ۱۴۰۳؛

عضو شورای عالی کار گفت: قانون کار، حداقل دستمزد را مشخص می‌کند برای اینکه هیچ کارفرمایی از آن تخطی نکند؛ متاسفانه در حال حاضر این حداقل دستمزد عرفی برای پرداخت حقوق شده است. ماده ۴۱ قانون کار می‌گوید «شورای عالی کار همه ساله موظف است، میزان حد..

بانک سینا
بانک توسعه تعاون
تبلیغ